bugün

gençseniz ananın babanın sözünden asla çıkmamaktır.
çoğu zaman gece gündüz su yerine alkol kullanmak, düğünlerde sokak ortasında göbek atmak, "ya ben bilmem oynamayı" gibi cümleler kullanmamayı, kapı gıcırtısına hareketlenmeyi bilmek gerektirir. kısaca; hayattan zevk almaktır trakyalı olmak. umarsızca içinden geldiği gibi olmaktır.*
h harfini söyleyememektir. bu kadar da düz mantıkla bakarım olaya.
kapı gıcırtısında bile oynayabilmektir.
her cümlenin sonunda ''be ya'' lafını kullanmak,
ramazanda bile içmektir..
potansiyel iyi bir içici gözüyle bakılan ve 5 malzemeden 20 tane meze cıkarabilen tek insan türü.
bölgenizde süper lig'de hiç takım olmaması demektir. süper lig maçı izlemek için mutlaka istanbul'a gitmesi gerekir trakyalıların. ya da yunanistan ve bulgaristan'a da gidebilirler. gümrük bölgelerine yakın olmak ve alkol ve sigarayı ucuza alabilmektir. bir de öğrenci olarak gidilen yerde şive ile dikkat çekmek demektir.
kafa yapisinin dünyevi şekilde sorunsuz olmasi. aman be yaaa
güzeldir trakyalı olmak, gittiğin her yerde kendini belli etmektir, sıcak kanlılıktır, genellikle göçmen olmaktır, içinden geldiği gibi yaşamaktır hayatı.
- yardır bre gırnatacı oynaaalım bu gece kana kana.
çok hoştur. kapı gıcırtısında hadi kutlayalım diyerek büyük bir tekirdağ açmaktır. düğünleri sokakta yapmaktır. sohpetleri ayrı bi güzeldir.
marmara, ege ve karadeniz'e aynı anda sahip olmaktır, böylece farklı denizlerin tadını çıkarmaktır.
Avrupalı sayılmaktır.
Kırkpınar'ın tadını doyasıya tatmaktır.
En önemlisi de; her ne olursa olsun, en kötü anlarda bile eğlenmeyi unutmamaktır.
evlenen kizinin ardından böyle hüzünlenmek ve bunu acıkca dile getirebilmektir.

http://www.youtube.com/watch?v=njzXGJsm3oY&feature=related
hayvan hastanesi ni ayvan astanesi diye söylemektir. **

he bi de şu vardı;
ayraboluya gittim ayran içtim ayran kaldım. **
hak hukuk hakikat...
Tekirdağ

Nüfus: 798.109
Rakım: Buzlu Olsun!
(bkz: nörüyon)uz
ayyaş gezmektir. orf adetten bir haber yasayan, geniş, relax insanlardır. hanım koylu dediğimiz erkek türünüde fazlayısıyla barındırırlar iclerinde.
üçe beşe, üj bej demektir.
aslan sutu olmadan yasayamamaktır. sehrın sıneklerı dahıl tum kesmının kafası guzel olmasıdır .
alkoliklik, serserilik falan değildir. genç kızın gece sokakta rahat yürüyebilmesidir, anne babanın arkadaş olmasıdır, selam vermek için; yardım etmek için tanıdık olma zorunluluğunun olmamasıdır, arkadaşın "kada" olmasıdır, komşuluktur, yolda yürürken çingeneyle; çocukla; büyükle; küçükle sohbete başlamaktır. erkeğin kızı, kızın erkeği birbirinden ayırmamasıdır, karşı cinsten arkadaş edinebilmektir. içmeyi bilmek, bilmeyene öğretmektir. müzikten anlamak, her türünün iyisini seçmektir, düğünde davul üstüne çıkıp oynamaktır. dinle batılı ayırmaktır, mahalle baskısı bilmemektir.
ülkemin en güzel renklerinden birine sahip olmaktır.herzaman en büyük eksiklikleri " h " harfini söyleyememek ve alkolü fazla almak olsun.
anneye küfür etmektir.
neşeli bi sülaleye sahip olmaktır.
gezdiriyom kendi kendimi şeklinde replikleri süper.
üj bej olmaktır. sıcak kanlı olmaktır. kendinle gurur duymaktır.