bugün

bizzat benim. istanbullu olmayıp istanbul takımını tutan kişiden farkı yoktur. Ama nedense uzaylı gibi bakılıyor. Trabzon'a gönül vermek için trabzonlu olmaya gerek yok. Genelde şöyle diyaloglar yaşıyoruz:

+ hangi takımlısın?
- trabzonspor.
+ trabzonlu musun? (Hele karadenizli taklidi yapmaya çalışıp "uyy trabzonli misun uşağum" diyen özürlülere "iğrençsin" demek farz oluyor.)
- hayır değilim.
+ niye trabzonsporlusun o zaman? Sen a şehrindensin aspor'u tutsana.
- sanane ulan! keyfimin kahyası mısın?
+ ama trabzon...

bu aşamadan sonra ısrarla anlamayan dangalağa ne yapsanız haktır. Trabzon bir sevdadır, orada doğmak gerekmez.
başımızın üstünde yerleri olan
istanbul saltanıta baş kaldıran yiğit insanlardır.
Bizzat benim. Prensip olarak istanbul takımı tutmuyorum. Anadolu candır.
Bizzat benim. istanbullu olmayıp Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı tutan kişilerden farkı yoktur.

Edirneli olup Sivasspor'u tutan arkadaşım var. Kimse kimseye hangi takımı niye tuttuğunu açıklamak zorunda değil. Ülkemizin bütün takımları bizim.
diyarbakır-silvan ilçesinde tanımış olduğum ailenin yaptığı eylemdir.

lan sen silvan lısın, senin neyine trabzonspor?
Geldim geldim uşağumm.

Ts candır.

Devrimlerin takımı.
trabzonspor'a sempati duyan kişidir.
vanlı bir arkadaş tutuyordu. hayatımın şoku olmuştu bana.
Lise hocam safkan adanalydı hema trabZonsporluydu.
Anadolu takımı olduğu için tutuyodur.
Bu yüzden (bkz: bize her yer trabzon) derler. Varsayim olarak ben bir samsunluyum. Samsunspor dört büyüklerde olmadığı için bölgenin gururu trabzonsporu tutarım.(hatayliyim)(fenerliyim)
şöyle diyeyim doğulu bir abimiz var adam herşeyden önce ben türküm diyor. eşim ve çocuklarımdan sonra benim için trabzonsporun yeri bam başka bir yer diyor.Yalan olmasın 95 yada 99 yılından beri maç kaçırmadım diyor adam... ve adamın baştan aşağı herşeyi trabzonspor armaları ile dolu...
giresun, gümüşhane ve bayburtluların önemli bir kısmı da trabzonsporu tutar. rizeliler kıskandıkları için tutmazlar. amatör kümeye düşmelerini bile isterler hatta
anadolunun herhangi bir şehrinde, kendi şehrinin takımını tutabilecek taraftar olmadığını düşünen istanbul şehir takımlarının trol taraftarlarınca eleştirilmeyi hak etmeyen taraftardır.
Istanbullu olmayıp fenerbahce galatasaray ve beşiktaş takımlarını tutan kişilerle eşdeğer kişidir.