bugün

bugün trabzonda ki bombalı saldırıda 3 asker yaralanmıştı. halkta benim askerime kim saldırabilir bizim toprağımızda diyerek yaylalarda terörist avına çıkmış. askerlerle beraber arama faaliyetlerine katılıyorlarmış.

http://www.haber7.com/gun...eror-operasyonuna-katildi
karadeniz farkı bu olsa gerek.
garipsenmemesi gereken durum. sonuçta halk o coğrafyayı askerden daha iyi biliyor. cesur karadeniz cengaverleri için kaçırılmayacak fırsat.
pkk'nın batıda ve güneyde bile bu kadar barınabiliyorken, kuzeyde niye hiç örgütlenemediğini gösteren bir haberdir.
olay basittir.
barındırmıyorlar !
(bkz: helal olsun)
güneydoğuda operasyona katılan polisim taşlanırken, karadenizde halk tarafından destekleniyor ise artık "kürt-türk kardeştir" saçmalıklarını bir kenara bırakında "cehaleti yok etmeye başlayın" dememe sebebiyet veren haberdir.
batıdaki metropollerde kalabalıkların içinde saklanmak kolaydır. ama, pkk'ya düşman ve gözü açık yerli halkın yaşadığı karadeniz'in kırsal kesimlerinde saklanmaya uygun yoğun bitki örtüsü bile onlar için güvenli değildir. pkk bu bölgede milis desteği de bulamaz ve elbetteki barınamaz; sadece, bir kaç mensubuyla gelip geçici ve akıllarınca ses getirici kalleş terör eylemleri yapabilir.
(bkz: laz tehlikesi) başlığına cevap niteliğindedir. sen göt büyüte dur, adam terörist avlıyor.
her kürt pkk'lı diil yeeaaa'cı hümanist-tekkaş koalisyonuna da kapak olsun...

aradaki fark bu işte. bir halk katillerin peşine düşüyor, diğeri alkışlıyor.
keşke 'bize her yer trabzon'olabilse.
tanım; vatansever insanların vatanına sahip çıkmaya çalışmasıdır.
doğru haberdir. ordu'dan giresun'dan bir grup trabzon yaylarına doğru yola çıkmış trabzon halkıyla birleşmek için.
domuz avıdır.
karadenizli sever domuz vurmayı.
helal olsundur. doğuda polis taşlayan kekoların bacısını s...dir. bizim yayla da terörist kaynıyor ama kimsenin bir şey dediği yok. hatta bir kaç kişiyi rehin almışlar, dolar verip ihtiyaç listesi vermişler. aldırıp geri bırakmışlar. ne denebilir ki? şaka gibi. birileri terörin bitmesini istemediği için bitmiyor. isteseler elbet 3-5 yılda biterdi.
ayakta alkışlanacak durumdur, kürtlerin kuru değil de yaş kesiminin örnek alması gerekir.
hainlerin Karadeniz'de hiç bir zaman barınamayacaklarını doğrular nitelikteki haberdir.
Karadeniz Türktür ihaneti affetmez.
asker yada farklı bir görevli olmasa da kendini rahatlıkla koruyabileceklerini göstermişlerdir.
bunlar kupa da ister.
silahlı 4 soyguncu silahlı 18 müşteri tarafından etkisiz hale getirildi haberini okuduktan sonra pekde inanılmayacak bi durum değil helal olsun adamlara bee.
inşallah böyle asker polisin pek olmadığı dikenin "çortun" içinde yakalarlar avlarını.
(bkz: oflular)
karadenizli' nin her zamanki gibi; kendi kendine çözüm üretme yeteneğinin kanıtı dır.
trabzon halkından beklenecek ve gururumuzu hat safhada patlama seviyesine çıkaracak eylemdir.

ben gördüm, biliyorum aga. kattan trabzon'lu bir arkadaşın babası gelmişti finallerden hemen sonra ziyarete. çarşıda bir çorba içtik, yurda dönerken bir gerginlik çıktı. baktım amca çekti tabancayı " vururum seni amk ! " diyor. oğlu desen ayrı psikopat nerden bulduysa demir korkuluk gibi görünen bir sopa var elde baba oğul knock out edecekler adamı. zar zor yatıştırdık yurda döndük, hala " ben onu bulurum, vururum ! " diyordu adam. sebebini soracak cesareti bulamadım kendimde.
yiyecekler kursunu gotlerine oturacaklar kiclarinin ustune.

silahli mucadele sivil halkin isi degildir talihsiz kazalar yasanabilir ayrica yerel halk icinde kurd dusmanligi ve linc olaylarina sebeb olabilir.

karadenizde pkk degil tikko gibi sol orgutler vardir ,
verdikleri mesaj itibarıyla alkışı hakeden halktır.
ava giden avlanır.
topal osman ruhunun karadeniz de yaşadığının göstergesi.