bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ilkel toplumlarda topluluğun ondan türediği sanılan ve kutsal sayılan hayvan,ağaç,rüzgâr vb. herhangi bir doğal nesne,ongun.*
    2 ... italiano
  2. 2.
    toplumların kutsal saydıkları değerleri yukarıdan aşağıya hiyerarşik bir sıraya koyarak oluşturdukları inanç şekli.
    2 ... registerlater
  3. 3.
    ay 'a hayranlıgını halı saha maclarında sıkca dile getiren yazar.

- baba ben astronot olmak istiyorum..
    - olmaz oglum.. sen muhasebeci olacaksın!
    - bende top atarım ay 'a banane banane..
    ... martyns
  4. 4.
    cmylmz nin bir espirisi
    +Şef!!Totem Yok!?!
    -Banane lan ben müslümanım!
    1 ... geçmişi olmayan yazar
  5. 5.
    asi yazar arkadaşımız
    ... carleone
  6. 6.
    Bir insan ya da bir insan topluluğuyla dinsel- büyüsel ilişkisi olduğuna ve o insanı ya da topluluğu koruduğuna, kader birliği kurduğuna inanılan hayvan, bitki,cansız nesne, doğasal olay.
    1 ... kiraze
  7. 7.
    bu aralar çokca gittiğim, güzel insanların çalıştığı, taksimde bulunan bir müzik stüdyosu.
    ... rubniac
  8. 8.
    ilkel toplumlarda bireyin ya da toplumun kutsal sayarak taptığı, canlı ya da cansız nesne;

önemli olan totemle insan ya da insan topluluğu arasında dinsel ve büyüsel bir ilişkinin kurulması ve bunun etkinliğine inanılıyor olmasıdır. eskiden totem inancının önce kızılderililere özgü olduğu sanılıyordu, sonraki araştırmalar totemlere inanmanın önce avustralya'da ortaya çıktığını kanıtladı. toteme inanmaya dayanan ilk dinlere de totemcilik denir. günümüzde asya, afrika, amerika ve avustralya'da toteme inanan milyonlarca insan yaşıyor.
    ... nuhungemisi
  9. 9.
    atam tutam ben seni, şekere banam ben seni diye devam eden türküde, "tutam" kelimesinin ilk halidir, seneler geçtikçe "atam totem ben seni" yerini yeni versiyonuna bırakmıştır.
    3 ... darkwingsoul
  10. 10.
    kendisine kutsallık atfedilen hayvan, bitki veya nesnelere verilen ad.
    ... unique270