bugün

eğlenceli filmdir.
Hikayenin orjinali şöyledir; gerçek tosun paşa durumu öğrenir öğrenmez iki aileyi de meydanda asarak sallandırmıştır. Kız da dahil. iskenderiye beyi'nin de gözlerine kızgın şişler sokularak çölün ortasına terk edilmiştir.

Kaynak: sol taşağım.
Mısır valisi kavalı mehmetali paşanın ogludur.
bi kadronun hepsi mi mükemmel olur ya? bütün karakterlerin mi rolü özgün olur?
Mısır sultanıdır. Evet.
(bkz: Hakiki tosun paşa)
görsel
görsel
(bkz: hakiki tosun paşa)
(bkz: yeşil vadi)
(bkz: leyla hanım)
Develer develer!

Eğer benim eşeğe uymuşlarsa kaçmış olabilirler!

görsel
Hamam sahnesi, Yeşilçam'ın en başarılı sahnelerinden biridir.

Tuluat geleneğinin süt kardeşler ve Şabanoğlu Şaban filmi ile birlikte en iyi kullanıldığı yapımdır.

Konusu ise bir dönem mısır'da gerçekten Yeşilvadi vakası yaşamış 2 aileden esinlenilmiştir.
An itibariyle Star’da olan efsane. Evet.
beşiktaş yalakasi star tvnin işi.

ulan milyonlarca film vs varken niçin cenk tosunun tosun paşa filmi....
aha kavga çıktı.
görsel
dün star tv'de izledim ve tekrar güldüm.
Çince'ye çevrilmiş.

görsel

http://www.sanatindibi.co...sa-cinceye-cevrildi-16310
şaheserdir.

- ulan sen benim babamın yatağına nasıl yatarsın?

+niye yatamazmıyım?

- babamın yatağı!

+ tamam, ben de ananın yatağı demedim ki.

- ulann hayvaaaan!
kavaşe leylayı bir kez daha akıllara getiren filmdir. güç kimdeyse ona veriyordu hep.
Olay XIX. yy Mısır'ında geçer. Tellioğuları ve Seferoğulları adlı iki aile, iskenderiye'nin en değerli yeri olan Yeşil Vadi için birbirleriyle kıyasıya bir mücadeleye girerler. Vadinin kime ait olduğuna devlet görevlileri de karar veremezler ve Tellioğuları ve Seferoğulları aileleri Yeşil Vadi'yi ele geçirmek için iskenderiye'nin en büyük devlet memuru olan Daver Bey'in kızı Leyla'yı (Müjde Ar) almak için kıyasıya bir mücadeleye girerler. Daver Bey Leyla'yı Seferoğullarına vermeye karar verir. Bu durumda Tellioğulları daha büyük bir torpil için evin uşağı olan Şaban'ı (Kemal Sunal) Kahire sarayının en rütbeli ve en cevval paşası olan Tosun Paşa olarak tanıtırlar. Tosun Paşa kılığındaki Şaban Tellioğullarının en büyük oğlu Lütfü'nün (Şener Şen) yakın arkadaşı gibi davranıp, Yeşil Vadi ve Daver Bey'in kızı Leyla'yı Tellioğullarına kazandıracağına Leyla'ya kendisi aşık olur ve herşeyi eline yüzüne bulaştırır. Sonuçta işler Arap saçına döner ve gerçek Tosun Paşa, Kahire sarayından gelir. Gerçek Tosun Paşa ,Yeşil Vadiye el koyar ve Daver Bey'in kızınıda alır. Neticede bu olaydan ötürü kellelerini bile zor kurtaran Tellioğulları ve Seferoğulları hayatta kaldıklarına bile şükreder bir hale gelirler. Herkesin gözünde suçlu Şaban olur ve film biter.
An itibariyle tv8’de yayınlanan efsane. Bin kere izlesem de bıkmam. Evet.
"ibocum, yoksa sen seferoğullarının paşası mısın?"
-bak sen salaksın anlamazsın. Oraya gidince Leyla hanım’ı bana isteyeceksin.
- evet sana isteyeceğim.
- peki yeşil vadi’yi kime isteyeceksin?
- onu da seferoğullarına isteyeceğim...
show tv de şimdi başlayan film.

bu arada, sahici tosun paşa erecto.
ibocum yoksa sen de Seferoğullarının Paşası mısın?