bugün

1.Çökelti.Çökelme sonunda bir sıvının dibine çöken katı madde,toput.
2.Bir şeyin bayağı, işe yaramaz duruma gelmiş olanı.
3.Bir topluluğun soysuzlaşmış üyeleri.
4.Kalıntı.
yaşanmışlığın kanıtı.
jack daniel's rock music competition 2007 de yarışıcak sevdiğimiz insanların yer aldığı farklılıklarını belli eden gruplardan...

sonuna kadar yoluna kadar alır götürür yanlızlık
bana ne kadar yakınsan o kadar uzaksın artık...
bana ne kadar yakındın uzak dur artık!!!!
hayranlık uyandıran behçet aysan şiiri.

her şey geçer
aşk da
acı da geçer, ağla-
maklı bir şarkı
ayrılıkların
üzerinden.

rüzgar olur
savrulur geçer
sağılır
yaldızlı bir
sabahın ağaran
seherinde, hüznün
sütbeyaz
güğümünden.

yol olur
düğüm düğüm
devrilir kağnı
aşiretler ve
gelincikler göçer.

yıldız olur
kayar mavi
çipil yıldız
dökülmüş yalnızlığın
pirincinden.

gece de
homurtuyla
kederli bir tren
gibi geçer,
benimse
çiğnenmiş zakkum-
yüklenmiş yorgun
kalbimden
aşk da
acı da
her şey ama her şey geçer
kör
bir güvercinin
türküsü
bile.

tortusu kalır.

yaşadıklarını
anmak için beyaz bir yazıya
gecedesin, ay ışığına sevdalan
şakayıklara sor...
Tortu 2006 yilinda Ozan Akyol (ex - Episode 13) ve Meriç Erseçgen (ex - Episode 13) tarafindan Eskisehir'de kuruldu. Yola ilk olarak Türkçe müzik yapma hedefiyle çikan ikili zaman kaybetmeden beste yapimina basladi. Meriç'in ev stüdyosunda (a.k.a. Felluce) kayit çalismalarina baslayan grup, temmuz ve agustos aylarini ilk parçalari olan "Gergin" i hazirlamakla geçirdi. Sarkinin vokal kisimlari Istanbul Stüdyo Flat'de, diger kisimlar ise Felluce'de kaydedildi. Beste ve düzenlemesi Tortu, mix ve mastering'i ise Hayko Cepkin tarafindan yapilan sarki agustos sonunda son halini aldi. Tüm bu hazirliklar sonunda "Gergin" adli parçayi myspace.com üzerinden yayinlayan ikili, su siralar ilk albümlerinin tüm safhalari (beste,düzenleme,artwork v.b.) uzerine yogunlasmis durumdalar. Bu yogunlasmanin baz istasyonu ise Kurtulus'taki evleri olarak belirlenmistir.Grup 2007 itibariyle sabit kadrosunu oturtmus olup çalismalarina tek vücut olarak devam etmektedir.

TORTU :

Tüm Vokaller & Gitar & Tüm Besteler : Ozan Akyol
Gitar & Bilgisayar & Tüm Besteler : Meriç Erseçgen
Sampling & Bilgisayar : Ertunç Kurtulus
Bas : Duygu Soysal
Davul : Çagri Halaçoglu

--spoiler--
http://profile.myspace.co...le&friendid=106735192
--spoiler--

çok ilginç bir çalışma yapan grup kanımca. endustriyel metal gibi ama tam da değil gibi...
Farazi & Kayra (Of Gına)'ın Sarhoş Palavraları ve Nahoş Nidalar albümünün 10. parçası.

Verse 1:

kırılsın,odanda varsa aynalar kırılsın,kıtlık ortasında kan çanaklarında sallanan bir parça etle gel ve
valse kalkalım beraber,bende kalmayan tek satır hüner kimlerin bileklerinde şimdi kan çeker,bana haberler gönder,
isterim ki olsun ilkel bir yolla lütfen,çünkü telefonun sesinden artı ahizesinden tek bir fayda göremedim desem yerinde,
abese iştigal ederse dahi dinlemeyecem,oksijen tüpüyle ciğere güç verip bir gün elbet oraya gelcem,
eskiden çekilmiş iki adet kasetle posta kutuna benden hediyeler,pazar sabahlarında dinle dinle dellen,o zaman evde
kalmaz ayna cam,dumanlarımla kanepenizde fink atarken sade bir şeye gülcem,o da kendi halim olcak,desem de yetmez,
çünkü sempatik bir kimse olmak adına fazla kasmadım,dilimden eksik olmayan küfür,sana edilmiş her küfür cennetimden çıkma bir günah ki
bunu da bari sen düşün,üşenmeden bu şeytanımla son defa vedalaşıp pek büyük günahlar işlemiştim anca yandım
orda fazla kalmak istemez ve eski bir duvarda yazana kanmak istemezdim olmadı,ben de nedeni belli olmayan bir öfke buldum,onla koştum
onla durdum elde var sıfır,bu sende bir pazar sıkıntısıysa bende ömre törpü,göremesen de kanepenizde kendi canımı sıkıyorum,
bil ki benim için bu şarkı son çözüm,inanmadın tabii ki haklısın,sen de malını biliyorsun,can sıkan bir tortudan çıkmamıştı tek çözüm

Geçiş: *

Verse 2:

yorma,resmiyet biterse yorma,resmiyet biterse meziyetin kadar bilek bükülse dahi kimse özlemez
ucuz şarapta can sıkan bir tortu belki ben,üstümüzde kaç bina,hangi yıl var?tut ki ben dedim haydi git de
kurtul,ona da pek tenezzül etmez,derdi çünkü beni gıdım gıdım gebertmek,felaketin şudur ki seni de kan tutar,
sebebi kalmamış bir katil işte şimdi sana gerek,hiç şaşırmanan gerek ki o da benim elbet,hem de fazla masrafım yok
isterim ki kanepenizde bana bir yer verin yeter,sonra izleyin yavaş yavaş morarcak her yerim,bak bakam pencerende var mı tek bir damla kan?
yok tabi ki,işimi çok temiz görüp de sözümü tuttum,kanepeniz değil fakat yerim,ona da pek tabi ki ben tenezzül etmedim,
lüzumdan az biraz mı yoksun yoksa komple saçmalık mı isteğim?ee ben de böyle olsun istemezdim,
onu da geçtim böyle çaresizce dert yanıp aynı yerde boş gezen satırla kalfa olmak istemezdim,duruma dair
senden isterim çok basit bir tahmin,sence ben bu hale nasıl geldim?söyle ama öyle bir defayla almaz aklım,
az biraz kafam kalın ve az biraz da yalnızım,ben derim ki duruşma bitmeden kopup gelen,son dakka tercihiyle meşhur,
ucuz yapım bir filmden ivedilikle peydah bir şahit beni gelip bu ipten alsın,yoksa kanepenizde can sıkan bir tortu
tek bir iz bırakmadan her geçen vakit yavaş yavaş gebercek.
pazar sabahlarında dinle dinle dellen.