polisin ön yargısının bir yansımasıdır. IŞiD çarşaf giyip g.tümüzde patlatınca bombayı kemalistler yaptı da derler aq evlatları.
ailemde çarşaflı kimse yok , anneannem hariç kapalı kimse de yok.muhatap olduğum insanlar arasında çarşaflı kimse yok.

özetle bundan sonra ben de yaparım , sikimde de olmaz.bu ülkenin temel felsefesi değil mi bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesi amk.

şu saatten sonra kendimden ve ailemden başka kimseyi düşünmem , bana dokunmayan yılan bin yaşamakla kalmasın alayını soksun , ağzına sağlık.
iyi bir fikir olabilirdir.
Düşünülebilir.
Ne idüğünü görmek, kendimi güvende hissetmek haktır.
(bkz: aferin amına koduklarım)
(bkz: gavat nedir nasıl olunur)

anlamsız girişim.
Yazamadan edemeyeceğim çağlayan adliyesindeki saldırı mı oldu bu memlekette sadece aq?

Ankara bombacısının allahuekber diye kendini patlatıldığı biliniyor.
hemen kompleks ile işi dini duyguları tokatlamaya kadar indirgenmiş toplumsal sorun. eğer gündelik kıyafetimle tüm avm'lerde adliyede ya da herhangi bir sokak uygulamasında potansiyel terörist olarak aranıyorsam çarşaf gibi kamuflajı andıran bir kıyafet kullanan bireyinde aynı muammelelere maruz kalması gerekmektedir. "mahrem" diyerek polisin el süremediği çarşafın içinden neler çıktı kimler çıktı? çarşaf bir ibadet aracı değildir.
Bu yaklasim tarzi esas suclunun gozden kacmasina yol acar.

Bu ise bir çok masum insanın ölümüne sebep olabilir.

Siz birilerine gıcık oluyorsunuz diye asılsız ihbarda bulunursaniz bu sefer de bir zaman sonra gerçek ihbarları ciddiye almazlar.

Tehlikenin farkindamisiniz ?
Çarşaf giyip kuyumcuları ayıklayan yüzlerce hırsız varken, yüzleri hiçbir güvenlik kamerasında tespit edilemiyorken ben bu insanlardan şüphelenirim arkadaş. 1984'ten beri var olan en saçma distopyada yaşarken buna hakkımız vardır elbet. Hiç değilse o yüz görünecek ulan.
NiYE POPOSU DIŞARDALARDAN RAHATSIZ OLMUYOSUNUZDA ÇARŞAFLILARDAN RAHATSIZ OLUYOSUNUZ. SiZENE ?
Bunlar bazılarının götünü tahtına yerleştirmesi adına yıllardır torpilliydi havaalanlarında bile kontrolsuz ellerini kollarını sallaya sallaya gectiler. Aynı pkk gibi fetö gibi bunlarda yıllarca burnumuzun dibine kadar sokuldu beslendi desteklendi. Sütü sagıldı kenara bırakıldı şimdi mi kötü oldu ??
insani bir eylem değildir. yapacak olanlara başarılar.
şahsen böyle çarşaflıları gördüğümde yanımda filan çocuk varsa kenara çekiyorum.açıkcası ürküyorum teröristmidir canlı bombamıdır.bide bunların bir kısmı bi yerden geçerken hemen oracıkta çalıverdikleri eşyaları çarşafın içine gizliyorlar.ne konuştukları da anlaşılmıyor.
şüpheli gördüğünüz kimseyi ihbar etme hakkınız olduğu için gayet mantıklı gelen eylem.
şort giyen kadınla mukayese edenler, burada sorun zaten polislerce yapılan gereksiz üst aramaları ve görünmeyen çarşaf altının bir kıçıkırık bilgisayar çantasından daha güvenli olacağının düşünülüyor olması . şort giyen kadın ,bombayı hötüne mi sokacak ? zaten aramaya gerek yok onu.
Kemalistlerin çağdaş türkiye hayalidir. Bu çağdaşlık mantığında giyim var, kuşam var, içki var, karı; kız var. Heykel var,tören var, bale, opera var.

Enflasyon ve faizi % 80 lerden tek haneye çekme yok.

Kendi silahını üreterek özyazılımlarını yazmak yok.

Devletin bankalarının kasasını doldurmak yok.

Avrupa nın bundan yüz yıl önceki yapmış olduğu alt yapıyı tamamlama gayreti yok.

Bunların babaları da böyleydi, evlatlarına böyle. Hiç değişmiyorlar.
tamamen siyah giyinmeye karşıyım.çok dikkat çekici oluyor.ama yüzünden bayan olduğu tanıyorsa bizi ne ilgilendirir giyimi.yıllarca kıyafet yasaklarıyla uğraştı bu ülke.Annesi asker oğlunun yemin törenine başı örtülü olduğu için katılamadı.Eşi kapalı olan subay astsubay irticacı diye fişlendi.Üniversite kapılarından geri çevrilen genç kızlarımız. Gerici, yobaz, bağnaz gibi karalamalarla, sözde solcu, laikçi, çağdaş ve kendini elit hisseden tabakanın boş laflarıyla dindarlığı itibarsızlaştırmaya çalıştınız. Bırakın şort giyen, mini etek giyen, tayt giyen nasıl rahat dolasıyorsa kapalı insanlarda öyle dolaşsın.