bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  çizgi roman kahramanı
  katmerli kademeli kıdemli yüzbaşı
  albayın kızına asılıyo diye binbaşı olamıyor
  1 ... aabi
 2. 2.
  çizerinin ve yaratıcısının gay olması, kendisine abayı yakan suzi'ye bile pas vermemesi hasabiyle kunek olduğunu düşüntürten hayal kahramanı...
  1 ... ferrole
 3. 3.
  Bahtsızlıkta en bedevi yüzbaşıdır kendileri. Her bölümde albayın kızı suzi'yi :"a, artık bu sefer öper yani." diye beklerken yine apaçilerin kaleyi ok manyağı etmeleri benzeri durumlarla eli böğründe kalan, ayrıca tarihin en utangaç yüzbaşısıdır.
  ... kiraze
 4. 4.
  Yüzbaşı Corelli kadar olamamış fantastik bir yüzbaşıdır.
  ... kiraze
 5. 5.
  asil adi capitan miki olup, 1967'de biten seri tam 825 haftalık yayın yapmıştır. bağimlilik yapıp ay sonunu zor getirtir ki her hafta 2 çizgiromandan 18 YTL cebinizden cıkar. magic face(binbir surat)'ın ne zaman yakalanacaği merak konusudur tarafımdan.
  ... just another stranger
 6. 6.
  bir çizgi roman karakteri. aynı zamanda hollywood' un ilk dönemlerinde bir çok soft western' de yer almış ve beyaz atıyla sirklerde gösteriler de yapmış aktör.
  (bkz: buffalo bill)
  ... ruhunla sev
 7. 7.
  1) türkiye'de de çok tanınan bir çizgi roman kahramanı. kulver adlı kalede nevada rangeri olarak görev yapar. ilk maceralarında nasıl olduysa gönüllü ranger olarak yazıldıktan sonra erlikten ani terfilerle yüzbaşı olur ama daha sonra yüzbaşı olarak kalır. yakın dostları konyakçı ve doktor ile maceradan maceraya koşar.
  2) 20.yy. başlarında gerçekten yaşamış ve sirklerdeki şovlarının yanı sıra, western filmlerinde de rol almış ünlü bir western gösteri artisti.
  ... usualsuspects
 8. 8.
  http://tr.wikipedia.org/wiki/Tom_Mix
  gerçekte bu aktörü türkiyede kimse tanımaz belki yaşı çok ileri olanlar dışında ..ben de tanımıyordum tommiks hastası olarak nette gezerken karşıma çıktı bu dayı..
  annenin gereksiz gayretkeşliği sayesinde okuldan önce beş yaşında okuma sökünce dayı da bunların müptelası olup evi bunlarla doldurunca biz de müptela olduk hali ile.
  her nasılsa italyadan captain miki olarak yola çıkan kahramanımız nevada çölünde kaybolmuş bunu bulup karakola getirdiklerinde polis amcalar kendisine tom miks adını vermişler ..
  neyse yetiştirme yurdundan kaçıp kulver kalesine sığınan arkadaşımız burada denetlemelerde 200 metrede 3/3 yaparak dikkat çekmiş akabinde albayın kızının da torpili ile yüzbaşı olmuştur . olmuştur olmasına ama 17 yaşında yüzbaşı olan adamımızın o hızla 20 yaşında orgeneral olmasını bekleyen bizleri ciltler dolusu kitabını alıp okumamıza rağmen ne yaşının ne rütbesinin ilerlememesi ile dumur etmiştir.
  çocuklar için güzel bir eğlencedir aslında. ama dala su yürüyünce kesmez olur. çizgi roman hastalığı da bünyenin iflahını kestiğinden yeni bir mecra aranır ve evet.. tex willer...
  1 ... vigilante8
 9. 9.
  (bkz: tom miks in rütbesi sorunsalı)
  ... usualsuspects
 10. 10.
  suzi vermez, albay pezevengini sicilini yakar, konyakçı desen vedat okyar, ziya şengül karışımı.
  doktor desen sivilce sıkamaz.

  50 yıldır yüzbaşısın, saçlar da bomba zaten. tayinin de çıkamadı bir türlü miami'ye, hala kulver alay komutanlığındasın.
  2 ... saturdaynight