bugün

genellikle yeni tanışılan hemcinslerle yaşanan sorundur.
bir bayan olarak bir bayanla yeni tanışmışsındır selamlaşırken yada ayrılırken yaşanır bu durum.

daha yeni tanıştık tokalaşmak yeterli

karşımdaki hemcinsim öpmesem , ayıp mı olur? soğuk nevale mi derler ? sorunu yaşatır .

eğer karşı taraf kaşı cins ise durum biraz daha hassastır.
eğer ilişki mesafeli ve resmi ise zaten tokalaşılır öpülmez ancak biraz samimiyet varsa
öpsem mi ? / tokalaşsam mı ?

diye düşündürür .
bu sorunu yaşamamak adına herkes ile profosyonel gibi tokalaşmak çözüm olarak gösterilebilir. ama bir erkek için karşı cinsi ile sadece tokalaşacak olmak bir dezavantaj olarak görülebilir.
haftalar önceden insanın kafasına takılan sorun. cidden sözlük ne yapsam yardım et bana.
sevişmeyle sonuçlanır.
sıcak bir gülümsemeyle öpmüş kadar olursun. önermesiyle çözülebilirliği olan sorundur.
Hep şaşırdığım hatta selamlaşmayı bırak düşünürken farkına varmadan 5 dakkikadır kızın suratına bakıyormuşum dedirten olaydır , bu nasıl bir ikilemde kalmaktır anlamıyorum öpsem ayrı birşey tokalassam ayrı birşey ama genellikle tokalaşıyorum .
şahıs yeni tanışılan biriyse harbiden arafta kalmış gibi can yakar bu seçim.
dünyanın en belirsiz sorunsalından biridir. elini uzattığın anda karşında ki öpmeye yeltenirse küçük çapta robot dansı yapılması muhtemeldir.
Yüzyüze gelindiğinde bu ikilemde kalınırsa insan komik duruma düşebilir.

Hacıyatmaz gibi bir öne bir arkaya.
insanı kontrpiyede bırakan, sen öpmek için hamle yaparken, karşı tarafın elini uzatması ya da mutasıp bir kadının karşısında bruce lee'nin meşhur pozu gibi kalakalmak sorunsalından daha az vehameti olan konu.
ne yapılacağını tam kestiremem durumu. birde sağ yerine sol yanağını uzatarak yanlışlıkla dudağının kenarını öpme ihtimali çıkıyor ortaya.
tokapüş.
ikisinin karışımından oluşan bir durum, elinizi onun ağzına dayayın ve onun elini ağzınıza. miss.
çok yakın olmadığınız karşıcins akrabayla bir yere girerken/çıkarken karşılaşılan sorun. öpsen bir dert tokalaşsan ayrı. genelde tokalaşılır.
tam da o anda içinizden ne geliyorsa onu yaparak çözülecek bir konudur. olay gerçekleşmeden bunun hesaplaşmasını yapmak, kırmızı ışıkta geçmek gibi son bir eşekliğe mal olabilir. bilmiş olun.
öpüşün gitsin *
çok samimi olmayan bir arkadaşınızla aynı ortamdasınızdır. gruptaki diğer elemanlarla öpüşüp merabalaşırsınız ama bu elemanla ne yapacağınızı bilemezsiniz. o da bilmez. bir taraf elini uzatır, diğer taraf yanağını ve iki taraf da birbirine doğru eğilir. el uzatan kişinin eli..öhhmm. neyse, arada sıkışır, saçma sapan bir öpüşmeyle merabalaşılır falan.
tokalaşın gitsin *.
yeni tanışılan kız ise, elini beline at ve öyle öp. erkekse git güzelce sıkarak tokalaş ve gülümse. bu kadar basit.
Tokalaşmanız sizi samimi biriymiş gibi gösterebilir. Kızı kendimden uzaklaştırabilirim. Yoksa kaçar mı ciddi davranıyorsam. Böyle yargılara yer vermeyiniz. Samimi olmak hafif nasılsınız hanımefendi? Gibi cümleler de kullanabilirsiniz. Kızların hoşuna gideceğine eminim.
özellikle karşı cins işin içinde olduğunda insanı karasız bırakan, geri durup karşı tarafın hamlesini beklemeye iten durumdur. yalnız bu geri durma karşı tarafı da iteceğinden genelde öpüşmeden son bulacak eylemdir.
özellikle taraflardan biri cemaat tayfasından ise işler daha da karmaşık hale gelir. hele karşı cins ise işler iyice karışır. genelde sorunun çözümü sadece başı eğerek selamlaşmaktadır.
samimiyete göre ne var ne yok diyerek ortama girmek veya merhaba diyerek ortama girmek yoluyla bu iki problemden de kurtulabilirsiniz. yıllardır böyle yaparım.
tokalaşmak en iyisi.

tabii bazen ısrarla yılan gibi kafayı sokan insanlar da oluyor. onlarla mecbur öbüşüyorsunuz.
ben insanlarla öbüjmek istemiyorum ki. yanaklarımızı değdirmeden de sevgi ve saygımızi ifade edebiliriz. dokunmadan selamlaşmak en güzeli.
Kezban sorunudur.