1. 1.
  cakar cakmaz cakan cakmak cakmak cakar cakan cakar cakmaz cakan cakariz.
  bir cakmak markasi. boylesi bir bunalima surukleyebiliyor insani, dunyayi sorgulatiyor.
  5 ... laz pacino
 2. 2.
  bir müddet sonra ne kadar çakarsan çak çakmayan çakmak kıvamına gelmektedir. hikayedir. türk malıdır...
  1 -1 ... karga
 3. 3.
  (bkz: çakar çakmaz çakan çakmak)
  2 ... the kene
 4. 4.
  efsane çakmak, gözlüklü amcalarla reklamlarda tanıştığımız marka. * *
  1 ... haznedaroğlu
 5. 5.
  (bkz: zıt tokai)
  1 ... mundi kundoni
 6. 6.
  aynen şöyle bir reklamı mevcuttur bunun:

  Demek vatandaşa tokai diye sahte çakmak dıııııttt .
  malum tilivizyonlağda böyle caiz olmayan şeyler dıtlanıyor rütük tarafından. halbuki oldukça iyi bir reklamdı eğlendiriyodu adamın o halleri. * gitmeden de belirteyim (dıııt: sokailer). hoşçakal entrym ben yeni entrylere yelken açıyorum korkma swh ağbin seni korur. * *
  2 -1 ... isildur
 7. 7.
  tokai'nin 1990lari kasip kavuran efsane "cakar cakmaz cakan cakmak" reklaminin yaratici ekibi, buaralar cem yilmaz'la beraber turk telekom'un da reklamlarini hazirlayan (bkz: ali taran creative workshop)'tur. bizzat art direktoru de ali taran'dir. burada dikkat edilebilecek bir nokta; aslinda gunumuzda ne tokai ne de diger cakmak markalari reklam yapiyorlar, fakat; insanlarin gene de en cok kullandikleri marka tokai. demek istedigim, soz konusu reklam o kadar etkili olmustur ki tuketiciler o seffaf cakmaklari gorduklerinde dayanamayip almaktadirlar.

  buarada ilginctir, (bkz: marketing turkiye)'de okumus olmam lazim; kadinlar arasinda "cantalarindaki en seksi sey nedir" sorusuna cevap olarak cakmak gelmis. sonuclarin ilgincligiyle beraber anket daha da genisletilip, cakmaklarin arasinda ise "tokai kullan at modeli"nin daha seksi oldugu belirlenmis. kadinlar, cakmagi atesleyen yani tahrik edici bir alet olarak gormekte ve bunu en iyi bu marka ve modelin yansittigini dusunmektelermis. tuhaf ama gercek.

  diger taraftan cakmak kullananlar bilir, tokai gercekten cakar cakmaz cakar ve kalitelidir. bir de fabrikasi tuzla'dadir.
  2 ... banker yakup
 8. 8.
  hayatı kolaylaştıran çakmak

  manyetolu olanları yıllarca kullanılabilir, içindeki gaz tam doluysa kafadan 300 paket sigara yakabilir, clipper'a oranla rüzgarlı havada performansı düşük olsa da asla yolda bırakmaz, bira açmak için bire birdir.
  1 ... tiff
 9. 9.
  tokai dötün b.k kokai diye iğrenç esprilerinin bir dönem yapıldığı çakmak markası.
  2 -1 ... neokurumneyazarim
 10. 10.
  zııtt diye başlayan sözcüğün devamı.
  2 ... f1ylz