titanic'de asıl oğlanımız yaptığı kara kalem çalışmaları gösterirken resimlerin memelerinin sansüre uğradığını görünce ufak çaplı bir şok yaşadım kardeşim madem çok duyarlısın aşk filmi olarak değerlendir yayınlama yerine ver hz.yusuf'u ramazan boyunca olsun bitsin.
trt'nin hamamdan bir önceki sansürü.
hangi kanal olursa olsun gereksiz bir sansürlemedir. ayrıca anlamış değilim ben bunun mantığını. madem akıllı işaretlerle uyarıyosun, öyleyse ne halt yemeye küfürü görüntüyü sansürlüyosun! ya birisini koy ya öbürünü arkadaş.
evde trtyi sansürleyerek bu işe kökten çözüm bulanlar için mesele değil...
aynı gece benim de denk geldiğim ancak kalkıp da gelip başlığını açmaya üşendiğim olay. ciddi ciddi elemanın yaptığı kara kalem çalışmasında rose'un göğüslerinin sansürlendiği görünce aklıma direk zahid akman ve davut dursun geldi.

sorsalar niye sansürlediniz diye, aha da bahaneleri şu olurdu:

--spoiler--
eğer ki sansürlemeseydik; isterse kırmızı kalem çalışması olsun, yine de kayardım.
--spoiler--
+hmmm bu ne?
-gemi efendim.
+Geymi? sansürle!
kanal d hafta içi her sabah aşk-ı memnu dizisinin tekrarını gösteriyor. içki kadehleri buzlanıyor, behlül'le bihter'in öpüşme sahneleri kesliyor. sanırım aynı eleman ek iş olarak kanal d'ye gidiyor.
(bkz: aa buzdağı gemiye girdi resmen kesin)
Titanic'i sansürlemelerini bir yere kadar anlıyorum. Filmin bir sahnesinde Kate Winslett'in göğüsleri görünüyor. Anlıyorum ama hak vermiyorum. Bu devirde hala sansür uygulayarak toplumun ahlakını koruduğunu düşünen hasta ruhlu, tedavi görmesi gereken insanlar bunu yapanlar.Ama 1976 yapımı Tosun Paşa filminde yer alan Adile Naşit'li hamam sahnesini bile sansürledi bu zihniyet. Yuh artık, ne oluyoruz yahu...% 51 götüne kına yakmaya başlar artık. Yahu, kadınların hiçbir tarafları görünmüyor, zaten sahne erotik ya da açık bir sahne değil. Şuraya bakın ki 35 yıllık bir filmin savunmasını yapıyorum artık burada. Bunlar nasıl insanlar gerçekten? izledikleri filmdeki bir sahneden nem kapıyorlarsa, bunda olmadığı halde sakıncalı bir taraf görüyorlarsa yarın öbürgün denize giren kadınları ne yapacaklar? Onlara ne gözle bakıyor bu insanlar... "Pisler, ahlaksız dinsizler" diye düşünüyorlarsa emin olun ki yatıp kalkıp dua edeceğim. Ama görünen o ki anneannesi yaşındaki bir kadının dizden aşağısının görünmesini istemeyen bu insanlar denize giren bayanları görünce de sapıkça hisler besliyorlardır... Daha da karamsar olmaya iten bir düşünce de var içimde: bunlar daha iyi günlerimiz!
trt, ileri demokrasinin gereklerini yerine getirmektedir.*
titanicteki sansür de gerekli bi yerde ilk izlediğimizde oha bu ne demiştik hatırlarsanız sonra internet gelişti alışır olduk da hala o görüntülere oha diyecek çoluk çocuk var.trt sırf gençlere çalışmıyor.
titanik' i sevişme sahnesini sansürleyen zihniyete bir nevi alıştık sayılabilir. üçüncü dünya ülkelerinde bu tür yasakların kabul gördüğünü herkes tarafından mazur görülmekte de;

kardeşim 1976 yılında çekilen tosun paşa filmini kese kese dizi haline getirmek nasıl bir zihniyein örneği. adile naşit' in haman atışmasını kesmek nasıl bir bünyeyi kötü etkileyebilir ki. dizlerden 5 santim yukarıda olan peştemal nasıl bünyeleri kötü etkiler anlamak mümkün değil. 1976 yılından geldiğimiz günü fark edebiliyor musunuz?

sonra televizyon dışında, belediye otobüsünde, sokakta, parkta kısa şortlu bir kız görünce ya dövüyoruz ya da tecevüz ediyoruz. bunu da hak olarak görüyoruz.
küçük yobaz faşistlerin görünce oha dedikleri sahneymiş o yüzden trt sansürde haklıdır dağılın ak.
küçük yobaz faşistlerin trt'sidir.
sansürlemekle kalmaları iyidir. bir de üstüne rose karakterini oynayan kate winslet ablayı bulup niye göğüslerini gösteriyorsun deyip dövmeye kalksalardı? türkiye'de yaşasaydı kesin yaparlardı zaten.
yıllık ramazan dayakları atılırken sözlükte destekleyen adileri görüyorsak onların abilerinin bunu yapmalarına şaşırmamak gerek.
kara kalemden tahrik olan yöneticileri bünyesinde barındırdığına dair bir işarettir. gerçi ülke olarak yukarıdaki yazar arkadaşımızın da belirttiği gibi * ota boka tahrik olmuyor muyuz?
tahrik olmaya ne kadar düşkün olduğumuzu göstermişlerdir, böyle hükümet olursa daha neler görürüz.
winnie the pooh'da bira şişeleri tokuşturdular diye ceza getiren bir ülkede olması gayet normal.
sokaklarda cinsel açıdan mala bağlamış, etekli bayan görse absürd tepkiler veren, taciz eden insanlar görmemizin
sebebi neden?
olması istenen zaten budur. aç ve bir türlü doymayan aciz, hayvandan beter insanlar...
bunu kısıtlamayla çok rahat yaparsın ve sonra tüm türkiye eli sikinde gezer.
kpss ile iş alımı yapan bir kanaldan ne beklenir.
daha gelecek olan internet sansürü ile daha abazan, sapık, aciz, görmemiş bir toplum için hazırız.
sonuçta demokrasi öncesi alışkınız bu tarz yaşama.
rte ve çetesine oy veren tüm muhteremlere tekrar tekrar derin küfülerimden gönderiyorum.