bugün

Red etmek, cevap Vermemek, hızlı adımlarla oradan uzaklaşmak, acıyarak bakmak. hatta teselli etmek. *. hiç olmadı kurtuluş yoksa arkadaş ayağına yatmak, kafaya alıp kendinden soğutmak. *.
hiçbir şey yapmamak.
o kadar kibirli ki kendileri bir şey demeyi bile çok görürler.
Onunla aynı asansöre binmez. Çok korkar.
teklif anında kızın burnunu karıştırıp içerisinden çıkan maddeyi ağıza götürmesi, sonrasinda yere yeşil bir balgam atması sonucu balgamın teklif eden kişinin ayakkabısına lap diye yapışması.
birde tipsiz olanın teklifi facebook'tan yapması durumunda, sadece görüldü yapıp bırakabilir.
yalan üzerine kurulu birçok neden sunulabilir. kizlar ben yazıyorum ama beni günahlarınıza alet etmeyin.

teklifin için teşekkür ederim fakat daha yeni bir ilişkiden ayrıldım zamana ihtiyacım var.

onun haberi olmasada benim hoşlandığım/sevdiğim bir başkasi var onu bekliyorum.

denemekten zarar gelmez diyip denediğim her ilişkide zarar gördüm.

onu unutana kadar içeriye kimsenin girmemesini içerdekinininde dışarı çıkmasını istemediğim için maalesef olumlu bir cevap veremeyeceğim.

yaşadıklarımdan sonra duyguların esiri olmayacagım için söz verdim mümkün olduğu kadar ilişkilerden uzak kalmak istiyorum.

sana olmaz dememeyi çok isterdim fakat olmaz.

etrafına baksana benden önce seni hak edecek o kadar kişi varken sana bu haksızlıği ben yapamam lütfen ısrar etme.

mümkün olduğu kadar karşıdaki insani kırmayacak sekilde olursa her iki taraf için daha iyi olur.
Çök çök.. gider o.

Ölü taklidiyle savuşturulabilecek durumdur.
basamak basamak yazıyorum:

1. parası var mı?

evet: atla atla kaçırma.
hayır: ikinci soruya geç.

2. iyi bir mesleği var mı? zengin olma ihtimali var mı?

evet: beklet. yeni bir ilişkiden çıktım de. kafam karışık de. ama seni de kaybetmek istemiyorum de. oyala.
hayır: 3. soruya geç.

3. arkadaşlarının arasında yakışıklı var mı?

evet: onlarla samimi olup bir süre sonra ayrılırsın. çevren genişler. ihtimalin artar.
hayır: sevgilim var de. ben seni kardeşim gibi seviyorum de. mevzuyu kapat.

aaa siz hali hazırda zaten öyle yapıyordunuz di mi?
(bkz: incitici bir kelime olarak tipsiz kelimesi)
(bkz: toplumsal bir yara olarak tipsiz kelimesi)
önce bir kahkaha duyarsınız, hani şu yeşil çam filimlerinde olur ya zengin kızın hunharca gülüşü he işte ondan. ilk önce öyle bi gülüş duyarsınız, akabinde ve detayında aşağılayıcı ve yeren bir bakış ile devam eder ve sen son olarak sözlü bir şkeilde hokkkalı bi aşağılama ile son bulan davranışlar olabilir. sözlü aşağılama genellikle üstü kapalı bir şekilde yapılır misal;

sen daha iyilerine layıksın;
çok iyi birisin ama sevdiğim biri var gibi;

bu hafif tatlandırılmış olan; bir de bunun acı acı olanı var;
Çevresinde ki erkeklere beni istemeye geldiler diye remix haber çıkarması kaçınılmazdır.
Tip diye nitelendirilen dış görünüş göreceli bir kavramdır. Zira hatırlatmakta fayda var ki dış görünüş olan beden giysisi sadece bir algıdır. Ruh diye bir olgu vardır bilmem hatırlanır mı? Allah (c.c.) ın bize vermiş olduğu beden giysileriyle ne haddimize ki hiyerarşik katagorizileşme yapıp acizliğimize bakmadan diğer yaratılanlar beğenmiyoruz. Hatta bazen kendi giysilerimizi. Gerçekten çok düşündürücü!
tipi önemli değil işlevi önemli diyerek, işlevsel boyutta deneyebilir.
Sevgilim var diyerek o kişiyi de kırmadan kibarca reddedebilir.
"Taşa sürterim gene de sana vermem" şeklindeki tepkidir.
"Araban var mi?" diye sormak.
Cepte tutmaktır. gün gelir lazım olur..