bugün

yarım bıraktığım kitaptır. neden devam etmedim bilmiyorum. umarım bir gün bitircem bu kitabı.
dan brown'un diğer kitaplarına nazaran geride kalmış okunmasa da olur kitabıdır.
(bkz: bu sefer güldürmedi)
Dan Brown'un en sevdiğim kitabı. Sürükleyici bir okadar heyecan verici. Kitap okumayı sevmeyenlere sıkıcı bulanlara şiddetle tavsiye ediyorum.
Masonik şifreler,semboller..vs elbette ki fazlaca ilgi çekici.
Oldukça akıcı bir dile sahip kitap adeta bir nefeste okunuyor.
Her daim 'mesafeli' olduğum tür yazarlardan olsa da beni yine her daim şaşırtmaya devam eden yazarın bu kitabında tüm o şifreler,sembolik anlatımlardan çok daha 'özel' olanı,sonunda okuyucuyu 'En'el hak' söylemine getirmesidir.
'Tüm dünyada gökyüzüne bakıp,Tanrı'yı bekliyoruz,ama Tanrı'nın içimizde olduğunu hiç farketmiyoruz..Bizler yaratıcılarız ama safiyene bir şekilde yaratılan rolünü oynuyoruz.Kendimizi,bizi yaratan Tanrı'nın etrafında hırpalanan zavallı koyunlar gibi görüyoruz.Korkmuş çocuklar gibi yardım,bağış ve iyi şans dileyerek diz çöküyoruz.Ama Yaradan'ın suretinden yaratıldığımızı fark ettiğimiz anda,bizlerin de birer Yaradan olduğunu anlamaya başlayacağız..'
Hiç de küçümsenecek bir yaklaşım değilidir.
okumakta çok geç kaldığım güzel bi kitap. listede yer almalı (bkz: okunası kitaplar)
Dan Brown tarafından yazılmış en iyi kitaplardan biridir. Kurgusu insanı sıkmaz çünkü semboller ve gizemler kitabın her sayfasındadır. Çoğu kitapta karşımıza çıkan Robert Longdon, yine zekasına ve "saatine" hayran bırakmaktadır.
içinde fazlasıyla masonluk ve illuminati propagandası bulunduran kitaptır. okunmadığında çok bir şey kaybedilmeyecektir. kitabı alıp da mason dan Brown'ı kazandırmayın.
dan brown' un diğer kitaplarına göre kurgusu, sürükleyiciliği daha zayıftı. ama okuduğuma asla pişman olmayacağım kitaplardan.

--spoiler--hepimiz yıkmanın, yapmaktan kolay olduğunu biliriz.
--spoiler--
Washington da bulunan masonik sembollerden bolca bahseden kitap. Daha derinlemesine bilgiler edinmeyi beklerken çok yüzeysel kaldı.
''yukarıdaki aşağıdakine, aşağıdaki yukarıdakine benzer''
Cennete benzeyen dünyada her biri tanrı olan insanlar. Bir insanın bir tanrıdan tek farkı insanın ilahi bir
varlık olduğunu unutmasıdır diyor Peter solomon'a bir gün bir bilge. Unuttuğu bilgiyi insana fısıldayacak olan kelimeler ise Amerikayı çember içinde çemberlerle kuran masonlar tarafından saklanmıştır. Yerini gösteren harita ise canlı bir piramidin sahip olduğu semboller.

Simgebilim profesörü Robert langdon'un son 10 saati 600 sayfalık bir kitap oluyor. Sürükleyici, merak uyandıran bir kitap; merakımı gidermek için bir haftada okuyup bitirmiş olsam da hala sorularımın cevaplarını alamadım. Amerika ve masonlar hakkında ne kadar araştırma yaparsam yapayım muhtemelen yine de merakım dinmeyecek.
Halbuki kelimeler tanrılaştıracak insanı
görsel

Dan Brown'ın romanlarından Kayıp Sembol'un dizi uyarlamasından ilk tanıtımı geldi. The Lost Symbol , NBCUniversal'a bağlı dijital platform Peacock'ta yayınlanacak.

Brown'ın Robert Langdon romanlarından birisi olan Kayıp Sembol, kronolojik olarak Da Vinci'nin Şifresi'nin sonrasında yer alsa da dizi projesi genç Langdon üzerine kurulu. Harward'da profesör olan genç Langdon, akıl hocasının kaçırılmasıyla kendisini ölümcül bulmacaların içinde buluyor. Succession, Manhattan, The Code, The Pacific ve Rush gibi yapımlarla bilinen Ashley Zukerman başrolü üstleniyor.

Fragman 》 https://youtu.be/wkDqc6mifJ4

http://www.ranini.tv/habe...zi-uyarlamasindan-ilk-tan
görsel

Dan Brown imzalı Kayıp Sembol'ün dizi uyarlaması Langdon 16 Eylül'de başlıyor. 2019'dan beri hazırlıkları devam eden proje dijital platformlardan Peacock'ta ekrana gelecek.

Brown'ın Robert Langdon romanlarından birisi olan Kayıp Sembol, kronolojik olarak Da Vinci'nin Şifresi'nin sonrasında yer alsa da dizi projesi genç Langdon üzerine kurulu. Harward'da profesör olan genç Langdon, akıl hocasının kaçırılmasıyla kendisini ölümcül bulmacaların içinde buluyor. Succession, Manhattan, The Code, The Pacific ve Rush gibi yapımlarla bilinen Ashley Zukerman başrolü üstleniyor. 

http://www.ranini.tv/habe...lamasi-langdon-16-eylulde