bugün

2011 Yapımı dram filmi . Zengin bir felçliye bakan afrika kökenli fransız bir zencinin hikayesini anlatmaktadır . Film gerçek bir hikayeden esinlenilmiştir .

Hikayede ki zencinin gerçek adı : philippe di borgo
Zengin adamın gerçek adı : Abdel Sellou .
Bir film. Daha ikinci entrde bkz verilmiş filmin orjinal ismiyle. Başında the yok belli ki.
"Sen birini kaybetmenin ne demek olduğunu bilmiyorsun. Çünkü birini kaybetmek için, onu kendinden daha çok sevmen gerekir."

görsel
2011 yılına ait güzide bir drama/trajik komedi fransız filmi.

gerek oyunculukları, gerek hissettirdikleri, gerek verdiği mesajlar ile birden fazla izlenmesi gereken filmler arasında yerini çoktan almış olan bir klasiktir.
Filmin sonunda sakat adam ölüyor. Canım birden uyuzluk yapıp spoiler vermek istedi. Artık izler misiniz bilmem. Ama ölüyo yani. Bilin istedim.
yanlış hatırlamıyorsam, potemkin zırhlısı filmine göndermeli bir bebek arabası sahnesi vardı. onun dışında pek bir numarası yok filmi.
hayata dair güzel şeyleri hatırlatan film.
dram ve komediyi bu denli başarılı sentezleyen çok az film vardır. the intouchables (can dostum) da bu filmlerden biri.
Felçli zengin bir adamın bakıcısı olarak yanında çalışan siyahi bir gençle olan dostluğunu anlatan komedi ve dram filmi olarak geçse de çoğu sahnesinde güldüren kahkaha attıran 'can dostum' adlı 2011 yapımı film.
Ayrıca Yukarıda essynin verdiği spoiler yalan. Adam ölmüyor. ve Kesinlikle insanın modunu yükseltecek bi film olduğunu düşünüyorum. Tek kelimeyle müthiş.
güncel Önemli Başlıklar