bugün

ing. uluyan.

cadılar bayramına özel indirimiyle 2 kasım tarihine kadar steam'de ₺0,30 olan ultra zor fizik oyunu. normal fiyatı ₺10,00. ₺0,30'a daha iyi bir oyun oynayabileceğinizi düşünmüyorum. Ve hemen ikna olmanız adına size bir hesap çıkaracağım; oyun 30 kuruş ve 3 tane oyun koleksiyon kartı veriyor. Sadece kartları satsanız bile oyunu ücretsiz almış ve üstüne steam cüzdanınıza birkaç kuruş eklemiş oluyorsunuz. ah, evet.

Şimdi öncelikle çok farklı bir oynanışı ve atmosferi var. Oyunda bir sıcak hava balonunu kontrol ederek balonu hedefe götürmeye, götürürken bazı noktalardan paketler toplayıp bunların da teslimatını yapmaya çalışıyoruz. Ve bütün bunları yaparken rüzgarın yönünden ve şiddetinden, yer çekiminden ve gerilimden faydalanıyoruz. Ha bir de şeyden faydalanıyoruz, sesimizden...

Oyunun başlamasıyla size hangi levelda olduğunuzu gösteren ve önceki levelları tekrar oynamanıza imkan sağlayan şu çok güzel görünen harita ile karşılaşıyorsunuz.

görsel

Levelı seçtikten sonra, karşınıza o leveldaki görevleri anlatan bir defter geliyor. ingiliççe evet ama anlaması zor değil.

görsel

Sağ alttaki "voice mod"u gördünüz mü? Onu işaretlemezseniz balonu havalandırmak için mouseun sol tuşunu kullanıyorsunuz, flappy bird gibi düşünün. işaretlerseniz balonun havalanması için ses çıkarmanız gerekiyor. insanlar bu ses çıkarma olayını konuşarak ya da bağırarak yapmış ama ben mikrofona üfleyerek balonu uçurdum çünkü hem yorucu değil, hem de üfleyerek uçurmak daha bir aklıma yattı. heheh.

görsel

Tabii bunları yapmadan önce giriş ekranının sağ üstündeki ayarlar kısmından "mikrofon hassasiyeti" ayarını yapmanız gerekiyor yoksa balonlay uçay gidey. *

görsel

Solda gördüğünüz oklar, rüzgarın yönü. Okların arka tarafındaki çizgiler rüzgarın şiddeti.

görsel

Bunlar da teslim etmemiz gereken kargolar.

Steam başarımı yok. Oyun koleksiyon kartları var. Türkçe dil desteği yok. Grafikler ve atmosfer müthiş. 10 üzerinden 8.