bugün

görsel
görsel

Netflix orijinal yapımı "The Crown" ıı. Dünya Savaşı’nın yarattığı yıkımın ardından Kraliçe ıı. Elizabeth'in tahttaki ilk yıllarının perde arkasını konu ediniyor. Kendi kumandasındaki ordunun Mısır'da illegal bir savaşa girmesi ile başlayıp, 3. Başbakan Harold Macmillan'ın büyük bir skandalla tahtan indirilmesiyle sonlanan dönemi konu alan ikinci sezon, 1960’lardaki devrimci döneminin kapılarını aralıyor. ikinci sezon 8 aralık'ta ekrana geldi.

Yaratıcı: Peter Morgan

Oyuncular:

Claire Foy - Queen Elizabeth ıı

Matt Smith - Prince Philip

Vanessa Kirby - Princess Margaret

Eileen Atkins - Queen Mary

Jeremy Northam - Anthony Eden

Victoria Hamilton - Queen Elizabeth (The Queen Mother)

Ben Miles - Peter Townsend

Greg Wise - Lord Louis Mountbatten

Jared Harris - King George VI

John Lithgow - Winston Churchill

Netflix'in ıı. Elizabeth'in hayatını konu alan dönem draması The Crown ekrana dönüş tarihi belli oldu. Dizi, 17 Kasım'da başlayacak.

ikinci sezonunu 1964'te tamamlayan ve üçüncü sezonunda 1976'ya kadar devam etmesi beklenen dizinin üçüncü sezonunda ıı. Elizabeth'i Olivia Colman, Prens Philip'i Tobias Menzies, Prenses Margareth'ı Helena Bonham Carter ve Lord Snowdon'ı Ben Barnes canlandıracak. Çocukluğunu Julian Baring'in oynadığı Prens Charles'ı üçüncü ve dördüncü sezonlarda Josh O'Connor, daha önce Victoria Hamilton'ın canlandırdığı Anne Kraliçe'yi ise Marion Bailey devraldı.

The Crown'ın 3. sezonundan ilk teaser tanıtım geldi.

https://youtu.be/K_TE8yi58S8