bugün

başörtü incecik bir kumaştır. nasıl oluyor da bu ince kumaş güneşin ışıklarını geçirmiyor? o zaman dünya üzerinde "şapka" takmak yasaklansın. şayet şapka başörtüden daha kalındır. bu arada bazılarının başörtüsünü inşaat kaskıyla karıştırmış olmasından şüphelenmeye başladım.
neden kızkardeşlerim

neden kızkardeşlerim
niçin saklanıyorsunuz
niçin peçelerin peştemalların arkasına gizleniyorsunuz
nur yüzünüzü
sık ve sıhhatli siyah saçlarınızı cömert ağzınızı
neden kızkardeşlerim
hep böyle bir şeyden korkmuş gibi huzursuz
hep böyle bir şeye kızmış gibi öfkeli
acı ve alaca gözleriniz daima gölgeli
niçin kızkardeşlerim
kim geçerse geçsin yanınızdan
ışığı kendinize haram ediyorsunuz
bir vücut noksanını saklar gibisiniz
utanıyorum utancınızdan
neden kızkardeşlerim
niçin saklanıyorsunuz
görmek istemez miyim hünerli ellerinizi
yastık örtülerine çitlembik gözlü kuşlar işleyen
çay takımlarına mor menekşeler
hercai menekşeler dizi dizi
kızkardeşlerim

görmek istemez miyim ellerinizi
buğday sularına batmış ölesiye ırgat
hızlı ve çabuk teknede hamur yoğururken
çamaşır günleri bambaşka hamarat
bir erkek eli kadar yiğit ve kararlı
dağ kuşlarının pençesi gibi çevik yırtıcı
üstelik çocuk doğururken

hem gözlerinizi de görmek isterim
ne zararı var
bütün kirpikleriyle üzerime açılsınlar
hem tüyleri yaldızlı boyunlarınızı
herhangi bir sokağı ilkbahar gibi şenlendiren
tepeden tırnağa çiçekli giyinlerinizi
alnınızdaki mavi damarcıkları da görmek isterim
her şeyinizi

attila ilhan
tesettür islamın emri olsaydı d vitamini denen bir vitamin ve bunun deri yoluyla alınması diye birşey hiç olmazdı. islam mantık diniyse eğer bunun mantıkla hiçbir ilişikliği yoktur. şöle birşey tavsiye ediyorum erkeklere o halde hadi bakalım kapatın başınızı gözünüzü kolunuzu en ince kumaşla olsa dahi 15 dakika güneşin altında durabiliyomusunuz hadi durdunuz 20 sene boyunca kendinizi bu işkenceye mahküm edin sonra 35 yaşına gelmeden belim ağrıyo götüm ağrıyo başlarsınız nooldu benim kemiklerime eklemlerime diye. isteyen istediğini giyer bizi de hiç alakadar etmez ama lütfen böyle saçmalıklarla uğraşmayalım...

(bkz: bana böyle şeylerle gelmeyin)
kemik eksikliginin neden kaynaklandıgı problemini sadece gunese indirgeyen zihniyetin sacma bir arastırmasıdır. Zira sen hayatın boyunca kalsiyum almamıssan istersen anadan dogma gez belli bir yası gecince menopozun etkisi ile kemik erimesi baslayacaktır. Bu kacınılmaz iken mevzuyu tesettüre baglamak nedendir. Sunu türk milletinin dengesiz beslenmesine , süt ve süt ürünlerini az tüketmeye neden baglamıyor!!! bu arastırmacılar oda ayrı bir arastırma konusudur.
Saygı
(bkz: çıtçıtlı body pişik yapıyor)
cerrahpaşa tıp fakültesinde prof.luk yapan prof.doktor ertuğrul aydemir* ısrarla güneşe çıkılmaması gerektiğini vurgulamaktadır. şimdiki güneşin yararından çok zararlı olduğunu söyleyen doktor 'kesinlikle güneşe çıkma,güneş hem cilt kanserine neden oluyor hem de erken yaşlandırıyor demiştir.
hangisine inanmalı *
(bkz: kemik erimesi)
istanbul büyükşehir belediyesinin yaptırdıgı bir arastırmanın sonucu.bu araştırma sabah gazetesinde haber olarak yer aldı.güneş ışıgından yeterince yararlanamayan tesettürlü kadınların kemik erimesine daha kolay yakalandığı belirtilmiş araştırma sonucunda.el ve yüzün haftada en az iki saat günes görmesinin yeterli olacağı söylenmiş bazı hekimler tarafından.bu haber ise daha sonradan belediye tarafından yalanlanmış.

http://www.sabah.com.tr/2005/11/27/ana109.html
yıllarca söylenen "küçük çocukları serinlikte güneşe çıkarın ki d vitamini güneş ışığının etkisiyle tepkimeye girsin ki kemikler güçlensin" tezini bazı yazarlarımızın bizi aydınlatması sonucu çöpe atmamızı sağlayan araştırma.

yıllarca kandırmışlar bizi. yokmuş halbuki güneşle ayla ilgisi d vitaminin, kemik gelişiminin.

35 yıllık doktor olan babam da beli kırıldıktan sonra boş yere saatlerini harcamış güneşin altında, kemiklerinin iyi kaynamasını, sağlamlaşmasını sağlamak için.
(bkz: tesettür sinir bozukluğu yaratıyor)
ne için yapıldığı belli olmayan araştırma sonucudur,konservede kanser yapıyormuş diye cevaplanası önermedir.konserveseverleri ilgilendirir.
ayrıca havasızlıktan saç dökülmesi ve kelliğe kadar gittiği söylenir.
saçma bir tartışmadır . türbanlıya lafımız yoktur ama en küçük olayları yobazlık ile harmanlayıp büyük tartışamalra çevirmek saçmadır .
(bkz: söylenecek çok şey var ama hadi neyse!)
27 kasım 2005 sabah gazetesi haberi...

vay beee, şimdi olsa böyle bir haberi silah zoruyla bile yapmazlar. o değil de ne diye silmemişlerki siteden? unuttular herhal!
akp li bir belediyenin bunu söyleyebildiğine şaşırdığım olay.