1. ?.
  istanbul büyükşehir belediyesinin yaptırdıgı bir arastırmanın sonucu.bu araştırma sabah gazetesinde haber olarak yer aldı.güneş ışıgından yeterince yararlanamayan tesettürlü kadınların kemik erimesine daha kolay yakalandığı belirtilmiş araştırma sonucunda.el ve yüzün haftada en az iki saat günes görmesinin yeterli olacağı söylenmiş bazı hekimler tarafından.bu haber ise daha sonradan belediye tarafından yalanlanmış.

  http://www.sabah.com.tr/2005/11/27/ana109.html
  2 -1 ... chilavert
 2. ?.
  akp li bir belediyenin bunu söyleyebildiğine şaşırdığım olay.
  3 -1 ... africa
 3. ?.
  yeterince d vitamini alamayan çocukların ileride büyük ihtimalle raşitizmle pençeleşecekleri bilimsel bir gerçektir.

  böyle bir iktidarın olduğu dönemde bu gerçeğin dile getirilmeyeceğine de adım gibi eminim. azıcık kafası çalışan bir insan okur araştırır, yabancı kaynaklarla karşılatırır.
  hayatı yalan söylemek olan siyasetçilerin ağzından çıkan iki kelimeye inanmaz..
  1 ... beyazyelkenli
 4. ?.
  o zaman kolsuz giysiler ya da vücudu açık bırakan giysiler de güneş ışığının zararlı anlarda vücuda girmesinden dolayı cilt kanseri yapar diyebilecek kadar saçma olduğunu düşündüğüm durum.kardeşim;

  40 derece sıcakta kapanacağım diye kumaş tercihini doğru yapmadan kapalı kıyafet giyersen buna diyecek bir şeyim yok.aptallıktan başka bir şey değildir.ancak bilindiği gibi örtünme islam dininin emridir.örtünmek isteyen insan sıcak havada terletmeyecek,ince ,güneşi geçirmeyecek kumaşlardan yapılan giysiler tercih ederse yine dininn gereğini yapmış olmanın verdiği huzurla ve bedenine eziyet etmeden rahat bir şekilde hayatına devam eder .buna da kimsenin bir şey söylemeye hakkı yoktur.
  6 -9 ... white pages
 5. ?.
  kapanmanın allah'ın emri olduğunu savunan şahısların "tövbe haşaa" nidalarıyla beraber taaruza kalkmasına neden olan haberdir aynı zamanda.
  9 -9 ... gothic evil
 6. ?.
  (bkz: güneş girmeyen eve doktor girer)
  1 -2 ... internettin
 7. ?.
  başörtü incecik bir kumaştır. nasıl oluyor da bu ince kumaş güneşin ışıklarını geçirmiyor? o zaman dünya üzerinde "şapka" takmak yasaklansın. şayet şapka başörtüden daha kalındır. bu arada bazılarının başörtüsünü inşaat kaskıyla karıştırmış olmasından şüphelenmeye başladım.
  14 -7 ... asiti kaçmış kola
 8. ?.
  cerrahpaşa tıp fakültesinde prof.luk yapan prof.doktor ertuğrul aydemir* ısrarla güneşe çıkılmaması gerektiğini vurgulamaktadır. şimdiki güneşin yararından çok zararlı olduğunu söyleyen doktor 'kesinlikle güneşe çıkma,güneş hem cilt kanserine neden oluyor hem de erken yaşlandırıyor demiştir.
  hangisine inanmalı *
  4 -2 ... morfin
 9. ?.
  (bkz: çıtçıtlı body pişik yapıyor)
  3 -1 ... dedemin altın dişleri
 10. ?.
  kemik eksikliginin neden kaynaklandıgı problemini sadece gunese indirgeyen zihniyetin sacma bir arastırmasıdır. Zira sen hayatın boyunca kalsiyum almamıssan istersen anadan dogma gez belli bir yası gecince menopozun etkisi ile kemik erimesi baslayacaktır. Bu kacınılmaz iken mevzuyu tesettüre baglamak nedendir. Sunu türk milletinin dengesiz beslenmesine , süt ve süt ürünlerini az tüketmeye neden baglamıyor!!! bu arastırmacılar oda ayrı bir arastırma konusudur.
  Saygı
  4 -1 ... melankolik