bugün

filenin iki ucundan bulunan çocuklardır.pür dikkat topa odaklanmışlardır. emekçidirler oyun 1 saniye gecikmesin diye kendilerini yırtarak koşarlar. bir o köşeye bir bu köşeye mekik dokurlar adeta. ama artist tenisçilerin aldığı alkışın yarısı kadar bile alkış almazlar, hatta hiç alkışlanmazlar.
övgüyü sonuna kadar hak etmesine rağmen topu beğenmeyerek raketin tersiyle geri gönderen tenisçinin kaprisine mağruz kalırlar.bu tarih boyunca da böyle devam edecektir. lakin onlar tenis maçının gerçek kahramanlarıdır.
bedavaya televizyona çıkan öğrencilerdir. para filan almazlar. her yıl kadrolu olarak bir sponsordan ayakkabı, şort ve t-shirt alırlar.
tabi bu söylediklerim tamamen benim hayallerime dayalı!**
bu iş için ciddi koreografi ve davranış eğitimleri alan çocuklardır. aynı zamanda tenisçi bozuntularının havlularını da taşıyan çocuklardır. tek avantajları maçı en güzel yerden seyretmeleri ve tenisçilere yakın olmalarıdır. hakemlerin işlerine karışacak olurlarsa göz kırpmadan kovulurlar.
bir yandan dünya'nın en iyi raketlerini yakından görüyorsun, bir yandan da maçları tepkisiz izlemek zorunda kalıyorsun. iyi mi kötü mü bilemedim.
bir oraya bir buraya koşturan, helak olan yavrucak.
neden askeri düzende ve bir komuta zinciri içinde oldunu merak ettiğim gençlerdir.
adamın önünde sarapovanın kıçı duruyor gözü hep topda ~~gay mi laa bunlar.
wimbledon da yaklaşık üç ay bunun eğitimini aldıktan sonra görev verilen çocuklardır.
maç başına 200 dolar para alan çocuktur.
kölelik yaptıklarının delaletidir işleri. oyuncular servis kullanırken hata yaptıklarında top fileye takılıyor ya, işte o zaman ayakları götüne vura vura koşuyor bunlar. hizmetçi muamelesi görüyorlar bir de. oyunculara havlu, su taşımalar. hava güneşliyse oyunculara şemsiye bile tutuyorlar, uyuz oluyorum işte o an. helak oluyorlar, age of empires köylüsü kadar çilekeşler. gerçi insanların izlemek için yırtındığı maçlarıda canlı olarak izleyerek emeklerinin karşılığını fersah fersah alıyorlar ama, kendileride epeyce yıpranıyor.
Bundan birkaç ay önce sahaya erken girmiş çocuklardır.

Fransa Açık'taydı, henüz oyun bitmemişken çocuk tam da backhand yapacak tenisçinin (Sanırım Djokovic'in çeyrek final maçı idi) önüne atlamıştır. Haliyle biraz tepki, biraz da alkış aldıktan sonra yerine geçmiştir. Bu olaydan sonra kendisine zoom yapan kamera sayesinde, inanılmaz heyecanlandığını ve korktuğunu yüzündek okuduk tabi.

Bir de, para alıyorlardır.
o dikkati derslerine verse atom mühendisi olabilecek çocuktur. oyunculardan daha çok yoruluyorlar gibi geliyor bana. o nasıl konsantrasyon lan?
muhtemel geleceğin iyi tenisçilerindendir. top toplayıcı çocuklar tenise küçük yaşta başlamış öğrencilerden seçilir. ayrıca bundan para almadıkları gibi herhangi bir itlip kakılma da söz konusu değildir çünkü top toplayıcı çocuklar o turnuvalarda sırf bu görevde olabilmek için büyük çaba sarfederler. (bkz: novak djokovic)
Topun peşinde koşturmayı geçtimde, şu karı topa vururken bağırmasa fena oluyorum diyen kişidir.
işlerini feci derecede ciddiye alan, adeta bir askeri nizamla çalışan çocuk ve çocuklardır. ne zaman görsem bir tuhaf oluyorum, garip hissediyorum. amk tenisi nasıl bir spormuş, bu ne ciddiyet orospu çocukları? o yavrucakların da çocukluklarını yaşamaya hakkı var!!!

oha, ne biçim de gereksiz sinirlendim lan. bana ne amk, toplamasınlar. sanki bana mı topluyor ibneler?
futboldaki top toplayıcılar gibi olan çocuklardır. büyüdüklerinde abileri, ablaları gibi profesyonel birer tenisçi olacaklardır.

futboldan örneği için;

(bkz: arda turan)

tenisten örneği için;

(bkz: maria sharapova)
pre-ergen dönemde yaptığım, yapılabilecek en güzel iş. çocuk kafasıyla düşünesen amk; ordaki bütün yiyecek içecekler bedava, kort boşalınca girip oynama şansın var, spor ayakkabı falan veriyorlar, arkadaşların tamirci çırağıyken sen çığlıklar eşliğinde korttasın.

hani benim sevincim nerde?
akşama kadar Anna Kournikova, Maria Sharapova, Venus Williams, Serena Williams götü seyreden çocuktur. hayalimin mesleğidir, kıskanılır.
akşama kadar maria Sharapova götü seyrettikleri doğrudur. lakin ki öyle değildir, o götü seyredenler zaten kız çocuklarıdır. erkeklerin maçında erkek çocuklar, kadınların maçında kız çocuklar çalışmaktadır.

belki de her zaman böyle değildir, bilemiyorum. ama ben ne zaman gördüysem hep böyleydi. aha bak şu an ntv spor'da erkeklerin maçı var, top toplayanlar da erkek. sikerim öyle işi.
kpss'de adını yaz çık, zira ülkemizde tenis topu toplayıcı çocuk kontenjanları boş. Tenis yok zaten amk.
eğer şarapova'nın maçında ben top toplamayacaksam o eteğin altına ben odaklanmayacaksam erkek tenisçiler de bi zaamet götlerini kaldırıp kendi toplarını toplasınlar hafız. babalarının uşaa yok sonuçta..sikerler.

kadın tenisçilerin maçında top toplamayacaksa mesleği başlamadan bırakan çocuk.