bugün

bazen yanında uyurken sevgilinin, başıyla omuzları arasına sıkıştırırsın başını, uyku sersemliği içine çektiğin koku, seni rahatlatır. o kadar bildiktir ki, o kadar huzurlu. doğru yerdeymişim der ve tekrar dalarsın uykuya. işte o teni koklayan benim, başımı boynuna sokmam için beni sarmalayan sen... *
sevgiliden yada eşinizden 2-3 ay ayrılıktan sonra sarılıp o kokuyu teneffüz etmenin mutlulugunu hissetmek gerekir.
iğrenç koku. insan kokusu.
doğru zamanda ve doğru yerde en etkili parfümden kat kat daha etkili olabilen kokudur. yanlış zaman yanlış yerde türlü felaketlere yol açabilir.
kişiye özel, gözler kapansada kişinin tanınmasında etkili koku.
sevilen kişiyi özel kılar.

bir insanın ten kokusunu duyabilmeniz için, onu sevmeniz gerekir.
o kokuya alıştıktan sonra, kişi o esnada yanınızda olmasa bile ara ara gelir burnunuza bu koku.
deliriyor muyum? yoksa dersiniz. ama her şey normaldir.
her kişinin kendine ait ten kokusu vardır, eger ten uyumu da varsa kişiyi cok çekici kılar.
duymak için illa aşık olmanızın gerekmediği şey..çok yakın arkadaşınızın, annenizin ya da babanızın, kardeşinizin, ya da ilk kez tanıştığınız ama garip bir şekilde yanında mutlu hissettiğiniz birinin kokusunuda beğenirsiniz.. fakat günler boyu tanıştığınız ya da gördüğünüz onca kişi arasından bir tanesinin kokusu size çok yoğun gelir.ona doğru çekilirsiniz..burnunuza geldiği an bütün renkler tonlarıyla beraber kafanıza hücum eder..burukluk sevinç yaşama isteği ve giderek artan kendinizle çelişme durumlarında bir tek bu kokuyu alır burnunuz..kimilerine sevdiği kişinin kokusu yanık gelebilir..bazen deniz kokusu olur.. çiçek gibi kokar ya da.. tamamen sizin bu kokuyla neler yaşadığınıza ve size neler hissettiridine bağlı..ve bağımlılık yaratır giderek..yokluğunda ondan kalan bir t-şört ya da uyuduğu yastığı koklar boğazınızda düğümlenen yumruya isyan edersiniz..
koku filminden öğrendiğimiz kadarıyla ölünce yok olan kokudur.
(bkz: das parfüm)
sık* yıkanan adamın sevgili çıldırtacı.
(bkz: alamet i farika)
bir insanın ten kokusunu beğenmeye başladıysanız başkalarından daha önce ve daha uzaktan alıyorsanız ve parfüm sıksa bile burnunuza o koku geliyorsa o kişiden hoşlanıyor olabiliteniz yüksektir.
(bkz: sen aşıksın arkadaş)
boyundan en güzel algılanandır. genelde sevilen insanlarla kucaklaşma eğilimine gidilir ve burun boyna gömülür bu sebepten..sevilmeyen ya da samimi bulunmayan insanlarınsa kokusunu almamak için mesafe açılarak tokalaşılır vs.
candır, canandır. en güzel kokunun sahibi, aynı zamanda en asil duyguların insanıdır. evet...
bazen itici olup, ten uyuşmazlığı yaratan, bazende mis gibi olup insanı dahada bi çekici kılan, kişiden kişiye farklılık gösteren özellik.
parfüm kokusunu değiştiren, parfümün tenlerde farklı algılanmasına yol açan kokudur.
ancak aşkla anlayabileceğiniz,gözünüz kapalıyken bile o geldi dedirten,ondan başka kimsede bulamadığınız koku.
an itibariyle öğrendiğim bilgiye göre birisi sizi koklamaya doyamıyorsa aşıktır demektir.

Kaynak: uludağ sözlük yazarları.
16-17 yaş arası dişilerce salgılanan özel hormon daha da bir ''hey gidiiii'' dir.
bildiğin ter kokusu aq neyin hesabı yapılıyor burada.
3 aydır özlenen koku.
güzel kokular listesi yapacak olursak ilk sırayı bebek kokusu alır sanırım. ondan sonra da fabrikadan yeni çıkmış, 1. el olarak satın alınmış arabanın içinin kokusu olur. listenin gerisini de siz tamamlayın.
ter kokusudur o ter ben daha henüz saf bir ten kokusuna rastlayamadım efendim. bu kadınlar ya parfüm kokuyor ya da ter kokuyor, ten kokusu vardı da biz mi almadık acaba. belki de koku alma reseptörlerm pek gelişmiş olmadığından veya henüz bir kadını koklamadığımdan bu kokuya aşina değilim. allah verseyde jean baptiste grenouille gibi bir burun bende alırdım belki bu kokuyu.
Araştırmalara göre karşı cinslerin birbirlerine ten kokuları afrodizyak gekmektedir.

Afrodizyak bir kokudur.
bazen harikalar yaratabilen kokudur. hele ki ten kokusu ile uyumlu bir parfüm kullanılıyorsa koklamaya doyamazsınız.
Kürtlerde dayanilmaz derecede bulunan kokudur.