bugün

bazı annelerin hassasiyetini yansıtan durum.
öyledir ki, temizlik esnasında kendine müdahele edilmesini istemediği gibi, evin içinde dolaşılmasını, hele ki yeni temizlenen yerlerde bulunulmasını asla istemez.
olay karşısında evi terk etmenin en mantıklı olduğu durum.

-o odaya girme yeni temizledim daha,
+nasıl olsa kirlenmeyecek mi! canım.
-hemen mi kirleteceksiniz? biraz temiz kalsın.

ve savaş kaybedilip odaya girilmez.
allahım sana geliyorum!!!! denilen durumdur.
--spoiler--
dağıtırken iyiydi ama dimi
--spoiler--
odanın dağınıklığını görünce kapıyı kilitleyen, oda temizlenmeden dışarı çıkmak yasak deyip evden dışarı çıkan 40 dakika gelmeyen annedir. aranıldığında telefonu meşgule alıp sinir krizinda son noktayı yaşatan annedir ama amacına ulaşmıştır ve oda temizlenmiştir yani odayı temizlemiştim.aslında oda bana göre dağınık değildi.
not: temizlik görecelidir.
gören 3. dünya savaşının çıktığını zanneder.
evde gündüz klimanın önünden sizi kaldırıp evden kovan annedir.
kaşlar çatık, elde süpürge ve hiç durmadan söylenme eylemi ile işe koyulan annedir.
kendi üzerinden herkese söylenir;
-hizmetçiniz var zaten
-bak bak çorabı nereye çıkarmış yine
-bu kabloları atacam sobaya
-yeter valla yeter.

bu, onun için bir anlamda terapidir.
fakat en kötüsü kaçmak adına hangi odaya giderseniz anında yanınızda biter ve söylenecek bir şey yine bulur.
bahane bulup evden gitmek en iyisi zira sizin yaptığınız işi de beğenmez.
şimdi düşünüyorum da haklılar, birinin ardını toplamak hele hele kıçından çıkardığı pijamasını yerden alıp katlamak işkence.
az derli toplu olun lan!
emekli askerdir..
dışarı çıkmak lazım, öyle asilik yapıp dırdır çekmenin manası yok.
daha kötüsünde vardır, hem annenin hemde ablanın temizlikte sıkı yönetim ilan etmesi gibi. birken iki olurlar ve evdeki çamaşırlardan çok sizin kafanızı ütülerler.
Sokağa çıkma yasağı gibi yerinden kalkma yasağı koyan annedir.
Temizlik bitene kadar koltuk tepesine tünemenize neden olan ve gün boyu psikolojik işkence yapan annedir.
Her temizlikde kız kardeşimle beraber Almanya sıkıyönetimi ilan edilen, nazi disipliniyle vileda sopası sallayan, Tesla' ya dua ederek elektrik süpürgesi çalıştırılarak ve evde ayak altında kimsenin dolaşmasını istemeyerek ev halkına o günü zindan eden olaydır.
Bilgisayardan kalkmamamın sebebidir.

Temizliğe başlamadan önce yemek falan depoluyorum. 3 saat sonra her şey eskisi gibi oluyor.
insanı sinir eden annedir.
Ya yardım etmek ya da evden gitmek gerekir.
komşuların gözüne girmeye çalışan annedir..
Bunun mantığı temizlenmemiş odadan,temizlenen odaya geçerken bakteri ve toz aktarımı yapıp temiz odayı da kirletmenizdir.

Gel gör ki delirtiyor insanı.
temizlik sırasında terör estiren eş yanında pollyanna kalır.