bugün

hayır dua cinsinden olmayan şeylerdir. telvizyon köşesinde sessiz ve hüzünlü; insanlar bilisayarın başında televizyonun pabucu damda. ne küfürler geçiyordur içinden kim bilir, hard diskine klavyesine...
+sen yokken ben vardım paşam, beheeey nerde o eski günler pazar günlerini hiç unutmam.. şu senle zamanını öldüren embesil varya, dibimden ayrılmazdı film başlayacak diye.
lan cicili bicili şey öle ne sikindirik şeysin yok maus yok klavye adam gibi tek parça olamıyon dimi.
tek parçan olanıda milletin kucağından düşmüyor. ibne. *
(bkz: televizyon vs bilgisayar)
klavyen var diye adam mısın lan sen. göt!

televizyon dolmuş iyice meğersem.
hamuğa goyim sen geldin gençler artık hep sende kimse bizi izlemiyor diye isyan edebilir.
(bkz: sen yokken ben vardım)
bu pezevenk geldiğinden beri evin hanımı ona bakar oldu bide mause diye bi bok varmış sürekli birinin elinde töbe töbe...
karizmamı çizdin lan...
alacağın olsun lan senin, tüm yandaşlarımı,izleyici kitlemi bir bir aldın elimden. bir de matah bir şey olsan bari, vırt zırt kitlenirsin, yanıt vermezsin, geçersiz işlemler yürütürsün. ama merak etme, bir gün senin de pabucun dama atılır elbet, sende alırsın benim yanımdaki yerini. fazla heveslenme. maksimum 5 yıl daha ömrün var.
-benimki daha büyük oğlum.
O kadar kablo, o kadar kart banada girse bende senin gibi olurdum.
sen yokken ben vardım.!diyebilmektedir ve sendemi daha çok reklam var bende mi diye atışmalarıdır.
televizya: pişt dividi bak hele.
dividi: buyur abi.
televizya: şu yeni gelen çocuk. neymiş adı?
dividi: bilgisayar abi. pek de afili bir şeye benziyor değil mi? karizma.
telivizya: bırak ya kesin ibnedir o. kaşlarını da alıyordur. erkek mi bunlar ya?

edit: imla
televizyon: boynuz kulağı geçer ama duyamaz, oğlum!
o yokken ben vardım pezevenk.*
arkamda biriken tozlardan kimsenin haberi yok seni çantaya koyup gezmeye götürüyorlar.
güya benmişim şeytan aleti.
(tüpünü kastederek)benim gibi az taşşaklı ol lan, ne öyle karı gibi lcd felan..
soğuttun beni bu hayatta, biraz da sen yan sabahlara kadar.
götün sıkıştığında, resetleniyorsun.
10 yıl aradan sonra kardeşim olduğunda benim hislerimle örtüşen cümlelerdir.