bugün

"normalde arka arkaya gelen mesajlar,ardı arkası kesilmeyen aramalar.ilk başlarda çok eğlenceli geliyordu değil mi?ama bir zaman sonra sıkılmaya başladın ve eski tadı alamaz oldun.telefonlara cevap vermemeye ya da cevap versen bile 1-2 havadan sudan kelimeyle konuştun.içinden "ya bir rahat bırakın be kardeşim" sözleri geldi geçti.sonra bunu farkettiler seni arayanlar.işte şimdi günlerdir çalmıyor telefonun.
hatırlıyor musun böyle olmasını sen istemiştin bir zamanlar.boşuna bekleme telefonun başında,kimse seni aramayacak.peki bu sefer bir değişiklik yapıp sen aramaya ne dersin?"başlığı.
destek hattı tadında bir yaklaşım:
- Lütfen sabit telefonunuzun kablosunun takılı olup olmadığını kontrol ediniz.
- Cep telefonunuzun açık olup olmadığını kontrol ediniz.
- Cep telefonunuzun bataryasının dolu olup olmadığınızı kontrol ediniz.
- Kontörlü ise; kontör yükleme gününüzü kontrol ediniz. (120 günde inaktif olan köntörlü hatlar)
- Telefonunuzun sesinin kısık olup olmadığını kontrol ediniz.
msn çıktıktan sonra herkesin başına geldiğini düşündüğüm olay.
şarjının bittiğini farkedemeyen şahsın günler ve geceler boyu "neden hiç kimse aramıyor" diye kendi kendini yiyip bitirmesine ve hatta hayatına son vermesine yol açabilecek yanlış anlaşılmaya çok müsait durum.
telefonun gsm operatörlerinden gelen mesajlarla dolması gibi bir şeydir aslında genellikle yalnızlığı ifade eder..
telefonun hangi tonla çaldığını unutturan yalnızlık durumu. kalabalık bir ortamda*çalan her telefonda insanın elini telefonuna götürmesi. telefonun mp3 çalardan farkının kalmaması. turkcell'den bilmemkaç gün içinde hattını kapatıcam tehditlerinin gelmesi.*
(bkz: yalnızlık paylaşılmaz)
sağır olduğunuzun işareti olabilecek durumdur
faturalarından dolayı telefonun aramalara kapanmış olmasına da dalalet edebileceği gibi böyle bir olay yoksa eğer sağa sola gizlenmiş numarayla cevapsız çağrı bırakılarak kendince intikamda alınabilinir.

(bkz: gizli numaradan çağrı bırakan insan modeli)
depresyona girme sebebi olabilir.
göründügünden daha can sıkıcı bir durumdur. bu durumdaki tipleri otobüste ellerinde ceptelefonu ile otururken görebilirsiniz. "herkesin telefonu çalıyor ,niye benimki hala bana bakıyor" diye , kötü kötü düşünürler.
unutulduğunu ve önemsenilmediğini düşünmeni sağlar .
3 aydan beri telefonda kontör yok. hatta eksi 5.75 tl var. ve bu 3 aylık sürecinde ne bir mesaj ne de bir telefon. ha ama inkar etmemek lazım şimdi en son 2 ay önce turkcell hattınıza kontör yükleyin diye mesaj atmıştı.
hayatınızı ziyan ettiğini farkettiğiniz insanlardan buz gibi soğumakla başlayan durumdur. belki arar belki aramazlar. ararlarsa 1 gün, sonra susar telefonlar. aramazlarsa siz de aramazsınız olur biter. dünya varmış.
durumu fark ettiğiniz an etrafa telefonlar açıllır, mesajlar gönderilir. birilerinin elbet size geri döneceğini umarak.
şarjının geç biteceği anlamına gelir, buda yalnızlık göstergesidir abicim.
telefonun çekip çekmediği sık sık kontrol edilir.
kimsenin aklına bile gelmediğinizin en basit kanıtlarından birisi .

(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
meğerse bi bakmışın şarjı bitmiş kapalıymış.hoş kapalı olmasa da çalmazdı da.

aglarsa yine anam ağlar.

belki aramıştır takam şarja.
benimkisi sürekli life is good diye ötüyor. halbuki life hiç de good değil anasını satıyım...
ne arayan var ne soran.
ne arayan var ne soran.
liseden bir arkadaşım bugün mesaj attı işte...ayda bir kere ya o ya da ben mutlaka ararım ya da mesajla görüşürüz. mesaj da en fazla 2 ile sınırlıdır zaten...

onun dışında sanırım uzun süre arayan soran olmadı; hatırlamıyorum. artık bu telefon neden çalmıyor, acaba bozuk mu diye düşünmüyorum bile...sosyal (!) medyada kullanmadığımdan sosyalleşemiyorum hafta sonu...zaten aile yanımda şükürler olsun; onlar yetiyor bana.
kimsenin umurunda değilsindir dediğim durum.
Benim ki yıllardır çalmaz çünkü titreşimde.