bugün

"dur abi olmaz, Allaşkına bırak, hesabı ben öderim" deyip de elini cebine bile atmayan, misafiri geçirirken samimiyetsiz bir şekilde "hoş geldiniz, yine bekleriz, arayı soğutmayın" deyip de içten içe "ziktirin gidin, bi daha da gelmeyin mına koyim" diyebilecek potansiyele sahip, hiç bir zaman göründüğü gibi olmayan ikiyüzlü...

samimiyetsizliğin varabileceği son noktanın dudaklardan dökülmesiyle, hatta ağızdan sıçılmasıyla bir araya gelen kelimeler topluluğudur "bir isteğin arzun var mı?"

bu lafı söyleyene "hee var bi isteğim, yapacan mı mına koyim" diye cevap verilmesi hararetle tavsiye olunur. sorarım size, kaç kişi bu tiplerden bir şey istedi de istediği yerine getirildi.

lan olum biraz kendin ol be, nedir yani "bu kendine iyi bak" ekolünden gelen sözlere taparcasına bağlılık, nedir bu telefonda ki iyi niyet kalıplarına olan sadakatin. sıyrıl olum bunlardan, daha bir kendin ol, mesela "bişey diyon mu la yarraaam, işim var kapatacam" tarzında konuşmak daha samimidir, daha bir gerçekçidir. sen busun, rol yapma. "samimiyetin dili yoktur, o gözlerden anlaşılır" demiş m. kemal atatürk.

(bkz: atatürk gibi adamım vesselam)
(bkz: beni kategorize etme)
balı olmasa bile bal dili olan insandır. böyle sözler her zaman mutlu eder.
nazik kisiliktir.

sizden birsey istenir, siz durumunuzu ayarlar halledersiniz, ama yollayamazsiniz, bir aksilik olmustur. telefonda konusurken karsi taraf "naber nasilsin, bizim emanet nerde?" der. haklidir bunu demede ama sizin elinizden cok bir sey gelmemektedir, emaneti ona ulastirma konusunda.

sonra oturur dusunursunuz ve birden farkedersiniz. "emanetim nerde?" diyen kisi size bir kere olsun bir istegin var mi buralardan? dememistir. zaten dese, siz ona caninin sagligi diyeceksinizdir.

her seyin karsiligi olmasi gerekmez ama usulen de olsa sormak gerekmez mi?
canının sağlığı cümlesine israf olacak kişidir...
insan olarak tanımlamak mümkün bu şahısları.
tipsizdir efendim.
- neyse veysel'cim bir isteğin var mı canım ?
- kapat
- mantıklı.
brad pitt: bir istegin var mi?
angelina jolie: 2 ekmek bir yogurt aliver, gelirken ****
+ Bir isteğiniz var mı gelirken getireyim...
- Gelirken sigara ve cola al.
+ Şey ama üzerimde para kalmadı.
-bir isteğin varmı oğlum
+baba ya gelirken kola falan alsana
-ney..?çekmiyor duyamuyorum..
+kola al baba kola..!!
-...
+baba..!
-dıııttt.....
+hay a.k gene aynı şey..
+ kanka ben tuvalete giriyorum
- tamamdır kanka
+ bi isteğin var mı?
- valla bilmem ki içinden ne çıkarsa..
+ ahaha yok lan kapatıcam o yüzden sordum
- neyse eve gönderirsin artık
dıt dıt dıt.. ***
+ iyi akşamlar
- iyi akşamlar
+ telefonda bir isteğin var mı abi?
- telefonda bir istek? siz kimsiniz?
+ allooo ne koyyiiim, ehuehue, abi ben mustafa, mustafa keser
- ulan mustafa, yine mi sen, kendine gel olum artık
+ alloooo nekoyyim uaheuhauha
- olum bana bak bana, 10 yıl geçt..
+ alloooooooo nekoyyim aheuahuhuha
- programını kaldırdılar, bitti program anlıyorsun ya, kaldırıldın
+ ha tamamdır, galdıramassan galdırırlaaar gülüüüm, hadi beni dansaaa gald..
- yeter yıllardır arıyorsun sesimizi çıkartmıyoruz, arama lan bidaha!
+ tamam abi onu okkim, eramassan erama yaar eramazsaan eramaaa zahten merhem..
- dıt dıt dıııt
+ olmassın sen beniim gönüül yerramaa...
-canım varmı bir isteğin.
+........!!!??????
-gülüşmeler vs cevabı kendinde saklı sorular.
tamamen sahtedir. karşısındaki insanın isteklerini bal gibi bilen insandır. duyarlı bir insan; istekleri sormaz, görür. en azından tahmin eder.
arkadaşının evine yaklaşırken caddeden gereken bişey var mı diyip arkadaşını arayan ve bi isteğin var mı diye soran insandır, insandır.
-bi isteğin var mı abi?
+telefonu kapatman yeterli benim için.
düşünceli tiptir. size değer verdiğini ve gerçekleşmesi mümkün olan isteklerinizi hemen yerine getirme isteği taşıdığını belli eder. düşünmesi bile yeterlidir. 'canının sağlığı' diye karşılık verilesi durumdur.
brad pitt: bir istegin var mi?
angelina jolie: 2 ekmek bir yogurt bir de evlatlık olabilecek bi çocuk al.*
laf olsun der çoğunlukla karşı tarafa genelde zarf atar
var kardeşim (siktirip gitmen).
Genellikle insanları hazırlıksız yakalayacağını bildiğinden sormuş olmak için sorar. Çat diye cevap verebilen var mı? Ben hep yok diyorum.
"evet balonla dünya seyahati yapmak istiyorum" deyip taşak geçtiğim tiplerdir. böyle soran tipler, genellikle bir kaç hafta veya gün içinde sizden bir şey isterler. onun yolunu yapmak için sorarlar zaten, yoksa bir isteğinizi yerine getireceklerinden filan değil yani.
Salak tiptir. Bi isteği varsa kendi halledebilir sormana gerek yok.ewed
var böyle bir arkadaşım ve bırak birkaç hafta içindeyi 5 yıldır benden bir şey istemedi yapmam için. yani bunu samimiyetinden iyi niyetinden yapıyor. telefonu yüzünüze kapatsa daha mı iyi, çok ince bir davranıştır bu.