bugün

(bkz: ya kol ya bacak biri kırılacak)
içki içiyoruz ama müslümanız mesajının verilmesi.indirime tabi değildir.s.a.
içki satan ve içen dinsiz olmadığına göre selam veriş çeşidinde bir tuhaflık yoktur.
mahallenin ayyaş delikanlısıdır(!). Böyle pis kokar, karı kız muhabbeti yapar. içki içecek artistlik yapacak ya tekel bayi girerken eline bir tesbih alır şuursuzca "selamün aleyküm" der. Benim tekel bayisinde bulunmamın pek olanağı yok ama duyarsam ağzına biber sürerim. *
ağız alışkanlığı olabilir. ama hangisi? ***
bayi sahibine müslümanlığını hatırlatmak ve vicdanını ufacık bir nebze de olsa harekete geçirmek için yapılmış bir davranış olması muhtemeldir. bayi sahibi müslüman değilse o ayrı konu tabi ki. yer tarifi almak için pavyoncuya selamun aleyküm demek gibi değişik bir versiyonu da mevcuttur. fakat pavyoncu selamı aynı şekilde alır mı bilinmez. ben denedim almadı, kafasıyla karşılık verdi. * *

olsun. durmak yok, yola devam. sırada 3 film birden gösteren sinemacılar var. * * * * *
aleyküm selam diye bir tepkiyle karşılaşmanıza yol açabilir.
(bkz: ne diyem mesela mahmut mu diyem)
selamın allah selamı olduğunun ve bu selamı verirken de selam vereceği kimseleri kategorize etmeyen kişinin yapacağı gayet doğal islami eylemdir.
ahmet abiyle karşılaşma olasılığı yüksektir.
(bkz: parasını vericem)
islami selam verme eylemi gerçekleştirildiğinden sonra,cemaat dinlemeden efes şişelerini alıp evin yolu tutulur.
eğer eskişehir'deki bir tekel bayiine giriyorsanız, etrafı bir kolacan etmekte fayda var. ahmet abi ordaysa dikkat etmek gerekir.
(bkz: polis çağırdın mı)
"perhizinizi bozmayın" ikazı verilebilecek durumdur.
akabinde oradan çıkılmasını gerektiren selam.
her zaman yaptığım, yapanı da çok gördüğüm olay. burda fantastik bi olaymış gibi gösterilince kendimden şüpheye düştüm dostlar. bir dahakine aloha diyerek deniyelim bakalım ne değişecek.
devamında adres soracak olan kişinin eylemidir.
devamında adres soracak olan kişinin eylemidir.
(bkz: besmele çekerek dükkana girmek)
içki içerek gireceği günahı aklınca baştan hafifletmek isteyen çakalın yapacağı iştir. Cidden büyük tezat bir durum, dun akşam şahit oldum böyle bir sahneye, abi girdi tekele selamun aleykum dedi, iki bira birde ufak rakı istedi yanındaki tiple de küfürlü konuşup durdu. Sersem sikin mahsulü diyesim geldi ama ayyaşla kavga etmek pek işime gelmedi.
ardından alkol alıp hayırlı işler deyip çıkmak.
herhangi bir kural yasak olmadığı için dini açıdan sıkıntı yaratmayan eylemdir. girdiğin her yere allahın selamı ile girersin normal.

tabi işi dinimizin yasaklaması veya günah olmasından sıyırınca kahkaha attıran eylemdir. ne lan bu tövbeler olsun bazı ihtiyaçları karşılamak adına gidilen yerlere böyle girildiğini hayal etsene. ya sağlam dayak atarlar ya kek geldi şunu güzelce bir çevirelim diye kafalarlar anında.
Allahuekber nidasıyla masum müslüman kafası kesen yobaz zihniyete dert olan selamdır.