bugün

su durumlarda kendini kabak cicegi gibi belli eden kisilerdir;

+ borclardan kurtulmak icin ne yapabilirim acaba?
- Bilemiyorum. Böyle bir sorunum hic olmamisti. Ailen yardimci olabilir mesela?
+ temizinden evin tek cocugu oldugun belli oluyor.
- aha! nasil anladin?
zevki
sefası
rahatlığı
(bkz: paha biçilemez)
önce dostlarını kardeş yerine koyarsın aile içinde kalması gereken şeylerin içini dışını onlara bi güzel dökersin zaten sonra hepsini tek tek silersin belki de kalbin taşlaşmıştır. tatile gidersin anne ve babayla denize girmek, gece onlarla takılmak anlatılmaz yaşanır bir durum olur senin için, her ay yüklü telefon faturası ödetirsin anlatılacak çok derdin vardır çünkü kankalarına, cimri değil fazla cömertsindir paylaşmaya özenirsin çünkü.. evin tüm ilgisi sende olduğundan boğulursun, şu an anneme babama bişey olsa ben naparım, kime tutunarak hayatta kalırım dersin, torun beklentisini karşılamak en büyük görevlerindendir. diğer yorumları okuyunca duygulanıyor insan yahu. yalnız değilmişim demenin rahatlığı buymuş..
ergenlikte "onu benden çok seviyorsunuz." cümlesiyle isyan edememektir.
"zaten biz seni cami avlusunda bulduk." ya da "anne, bunun hastanede karışmış olma ihtimali yok mu?" geyikleri yapamamaktır.
oyuncak veya kıyafet yüzünden tartışabileceğin, aynı odada kalmaktan şikayet edeceğin bir insanın olmaması demektir.
en büyük kavgaları yaptığın ama bunu aksine en bilinmeyen tutkularını paylaştığın insanın olmaması demek.
küçükken kumbaranın yanında bulunan yabancı kumbaradan ödünç çalamaman demek.
anneme ya da babama bir şey olduğunda en azından sırtımı dayabileceğim bir yaşam kaynağım var düşüncesine sahip olamamak demektir.
küçükken istemeyerek yapılan paylaşımların büyüyünce istese de beraber halletsek düşüncesine dönüşümünün farkını görememek demektir.
hatun kişi için o mutlu olsun diye maç yapmış olmayı, er kişi içinse zaman geçsin diye evcilik oynamayı reddetmediği bir dönemi yaşamamak demektir.
herkes kardeşleriyle ilgili bir şeyler anlatırken, anlatacak bir şey bulamamak demektir.
Yapılan bir suç veya hatada kendisine suç ortağı bulamayan çocuktur.şüphesiz dezavantajdır.
bayramlarda en çok harçlığı toplamaktır.
(bkz: mal başka adam yok ki harçlık toplayacak) *
çok büyük şansttır. odanızı paylaşacak, harçlığınızı paylaşacak, ebeveynlerinizin sevgisini paylaşacak kimsenin olmaması durumudur.
(bkz: oh yeah)
tek kardeş misin sorusuna maruz kalmaktır?

- hayır tek çocuğum.
artısımı fazladır eksisimi bilinmez. kendimden söylüyorum ben, küçükken hep istemişimdir bir kardeşim olmasına lakin yaş 18e varınca insan alışıyor bi evin tek elvadı olmaya.. ama sizi kapınızda bekleyen bi yanlızlık vardır mutlaka. anne baba çok düşer üzerinize, öyle bi bağlanırsınız ki onlara. yanlız kalıpda şöyle bi olmadıklarını düşünmek ölümdür ölüm!!.
bir süre sonra insanı sıkan durumdur. güzel tarafları vardır tabii ama insan bir süre sonra kuzenlerini yatıya davet eder.
''gel lan pes atarız.'' ''gel hacı film izleriz'' tarzı yalvarmalara başlar.
mirasın tek sahibi olmaktır.
(bkz: bencillik)
(bkz: tek umudum sensin)
yediğin bisküviyi ikram etmeyi hiç düşünememektir.
kalabalık ve mutlu(seven heaven) gibi dizlieri izleyerek hüzünlenmek...
(bkz: tek çocuk olmak)
- kaç kardeşsiniz?
+ tek kardeşim ben.
- nasıl? kaç yani toplam? kimin kardeşisin.. allahım burası neresi, noluyo lan?

(bkz: hata raporu gonder)
olunmaz. tek çocuk olunur. kardeş olmak için en az 2 çocuk olmak gerekir.
bazen güzel bazen kötü olan bir durumdur.**
Tek kardeş diye bir şey olmaz. Tek çocuk olunur.
tek çocuğun, yaşadığı yalnızlığı kendini kardeş olarak nitelendirmek şeklindeki dışavurumu, isyanı, uyanışı.
iktidarı tek başına ele almaktır.
(bkz: entry nick uyumu) *----> Tek kardeş olmak

(bkz: bu sefer güldürmedi)
tek kardeş, kendinden başka büyük ya da küçük kardeşi olan tek kişidir. iki kardeşten biri olandır.
ağzına sıçtığımın bok durumudur. abi diye bellediğin kuzen parçasının da kardeşin yerini tutmadığının anlaşılmasına sebep olan durumdur.
yalnızlığın, mal gibi tek başına kalmanın hissedildiği durumdur.
yıllar geçtikçe daha da derinleşen yalnızlıktır.aile ortamındaki eğlence yoktur.tecrübelerinden yararlanacağınz sizi anlayabilcek bir büyüğünüz olmaz ya da canınızın sıkılmasını engelliyecek sizin sevginizi tecrübenizi aktarabileceğiniz kardeşiniz.
diğer yandan her istediğiniz olmasa bile çoğunun gerçekleşmesidir.üstünüze düşülmesi bir tek sizin için uğraşılmasıdır.tek düşünce sizsinizdir.