bugün

1 ay var nikahıma istemiyorum diyen kız kız değildir başka bişeydir. ilk başlarda istemem der çoğu şeyi canın sağolsun der sana olan sevgimden der aylar geçtikçe alttan alttan şu eksik bu eksik zor kardeşler çok zor
valla ben istemem o masrafla daha güzel şeyler yapılabilir.
Halay çeken amcalarım eksik oluversin.
buldunsa kaçırma bir daha bulamazsın kaçırırsan.
evimiz de olmasın arabamız da olmasın, ay bi' yatak yeter" diyorsa, ay bunun başına vurmuş bundan uzak durun.

yazık deli galiba.
Prenses stephanie, molozun tekiyle evlendi, herifi prens yaptı, şimdi de iki çocuğu var o adamdan.

Tanım; çok avrupalı kadın.
bu ekonomik durumda doğruyu yapan kız gibi geldi bana.
tek taş yüzüğe değil tek baş soğana razıdır. aklı biraz eksiktir. siz siz olun eşiniz olacak eşoluesekle beraber baba evindekinden daha yüksek bir hayat standarını hedefleyin. bu satırları bir kız babası hasassiyetle yazıyorum bu nedenle yanılıyor da olabilirim.
istemeyene daha güzeli yapılır zaten.. hiç sevmem öyle roman bebesi gibi yaygara koparan tipleri..
Yüzüktür tekliftir falan olur iki kişi arasında ne yaşanıyorsa yaşanır tamam da gidip istemek nişan düğün yapmak bunlar beni geren hadiseler. Neden iki kişi evlenme kararı alınca herkes toplanıp tepişir hiç anlamadım. Bizim akşama maç yapacak olmamız sizi niye bu kadar sevindiriyor olum? Bu nasıl bir sapıklık toplanıp iki kişinin çiftleşmesini kutluyoruz? Nişan düğün istemeyen kız candır. Bir de ben bir kızla evlenince neden ailesiyle de evleniyorum onu da anlamam. Mesela bayramlarda herkes gidip kendi ailesini ziyaret etsin ben niye gelip senin anan baban emminle oturup sahte sohbetler yapmak zorundayım? Çocuk mevzunu unutmayalım. Tamam evlendik iyi güzel hayatı paylaşacaz ama bu üreme merakı ney arkadaş niye dertsiz başımıza dert açmak zorundayız rahat mı battı? insanlar hayatı ne kadar zor bir hâle getirmiş la insan yaşamaya üşeniyor hâlbuki çok daha kolay olabilirdi.
Yok öyle birisi genelde sözde derler iş ciddiye binerse çevre baskısı ile isterler. Arkadaş ve aile üyelerimden gözlemledim. Tek taş kadının istediği biçimde değilde erkeğin kadına yakışacağını düşündüğü ve kalbinden geçeni maddi imkanları ile aldığı bir materyal olmalı. Teklif bence önemli öyle yapmacık değil duyguyu düşünceyi karşı tarafa hayallerini söylediğin, miniklerin davranışın ile onu benimle bir ömür geçirir misin demenin yeterliliği önemlidir. Nişan bence aile arasında mütevazı şekilde yapılmalı. Düğün maddi imkanlar dahilinde kaliteli ve iki tarafın zevklerine uygun bir biçimde yapılması gerekmektedir. imkanları aşırı zorlayıp şatafatlı bir düğün anlamsızdır. Özel günler adı üzerinde özel buna değer vermeyen insan ne ilişkiye ne karşı tarafa değer verir bence. Basit bir evde yemek hazırlama küçük hediyeler güzel sohbet ilişkinin değerini konuşmak bile o gün güzel olur.