1. 1.
  Yüzyıllardır oluşturulmaya çalışılan dindir. Buna hizmet eden ne devlet adamları ne büyük liderler var lakin söylediklerine rağmen görmezden geliniyor. Şimdi basite alıp alaycı konuşanlar olacaktır fakat toplumları yönlendiren birçok insanın bu düşüncenin ürünü olduğunu göz ardı edemeyiz.
  5 -3 ... ktm li aynasiz
 2. 2.
  (bkz: spiritualizm)
  ... endless pain
 3. 3.
  bütün dünyayı tek bir din altında toplamak, nihahaha.
  ateizm gibi bir gerçek herkesi dindar yapmaya izin vermez, dinlerin vahşi yanı da hepsini tekleştirmeye. o yüzden boştur.

  dünyada tek bir din olamaz, herkesin üzerinde çalıştığı doğal açıklamalar olabilir, bunun da anahtarı bilimdir.
  1 -1 ... allah yok din yalan
 4. 4.
  Tek dünya dini bir sistemdir zaten. tanrı peygamber gibi kavramlardan uzaktır. Atesizm bunun temelini oluşturuyordur belkide. Ortak bir düşünce yapısı. Bilim adı altında verilen kültüre bakın. Aydınlanma adı altında aile yapısı ve toplum ahlağının değişimine. Din denince aklınıza gelenle alakası yoktur. Ateistler olarak adı din olmayan başka bir siteme inanıyorsunuz farkınız yok.
  ... ktm li aynasiz
 5. 5.
  tek din demedim tek cin* dedim.
  1 ... gok kubbeye kadar yolu var
 6. 6.
  tam tersi, dinleri uyduranlar insanları din adı altında bölme ve yönetme amaçlı uydurdular. tek dincilik bu imkanı sağlamaz. zira küçük dinleri yönetmek , tek büyük bir dini yönetmekten daha kolay.

  lanet olsun ki ülke millet ve din kavramları aynn kaynaktan doğuma aynı amaçları hizmet eder. insanları ve dünyayı böl ve yönet. ne tek devletçilik nede tek dincilik yöneticilerin hedefi.

  tek olsa, kimse kimseyle savaştıramaz. dolayısıyla yönetemezler. bu dünya için iyi ama yönetici ahmaklar için kötü.
  1 -1 ... tapmadiyentanri
 7. 7.
  (bkz: para)
  6 ... kenoz
 8. 7.
  kapitalizm.
  ... mikasa ackerman
 9. 8.
  Tek bir elden yönetilen dünya zaten savaşa ihtiyaç duymaz. Nüfusu, insanların yaşam tarzını, yiyip içtiklerine kadar karar veren bir düzen. Kafanı dışar çıkar ve nu dine geçenlerin sayısını gör. Haberleri olmadan bu dinin mensubu milyarlar var. Eski devirlerde başka ülkelerden bile haber alamazken iletişim gelişmemişken aynı zamanda nüfus son derece düşükken böl ve parçala stratejisinin kullanılacağı bir yer yoktu. Din son yüzyıl içinde ortaya çıksa neyse...
  Din sadece ortaya çıktığı toplumu yönlendirmek için ortaya çıktı iddiası mantığa çok ters düşmez lakin din böl ve parçala zihniyeti için ortaya çıktı demek mantıksız. Ortak bir kültür ve sistem insanların yönetilmesini kolaylaştırır. Bu sistem büyük ölçüde kurulmuş durumda ve bu sisteme pürüz olanların başı eziliyor göz göre göre.
  -1 ... ktm li aynasiz