bugün

Eğer bakireyse, ilk yedi gün içinde fiziksel rapor almak için hekime başvurmalıdır

Bakire değilse, olay sonrası kesinlikle yıkanmadan ilk 48 saat içinde fiziksel rapor için Savcılık ve Adli Tıp Kurumu'na (ATK) başvurmalıdır. Savcılığa başvurmanız halinde savcılık sizi ATK'ye sevk edip durumu rapor altına alacaktır.

Tecavüzcüye ait herhangi bir izi (tırnak parçası, kan örneği, saç kılı vb.) yok etmeden derhal savcılığa bildirmelidir.
Tecavüz sırasında giyilen kıyafet ve iç çamaşırlarda yapılacak araştırmada önemli olup, kıyafetler de hiçbir şekilde yıkanmadan savcılığa bildirilmelidir.

imkanı varsa derhal avukata, kadın kurumuna veya insan hakları kurumuna başvurarak hukuki takip başlatmalı, suç duyurusunda bulunmalıdır.

Belli bir süre geçtikten sonra yaşadıklarını açıklamaya karar verirse, ispatlayamam kaygısına kapılmamalıdır. Yaşanan mağduriyetin, "psikolojik rapor" ile de tespiti mümkündür. Hastanelerden alınacak psikolojik rapor yaşanan travmayı ispat için yeterlidir.

Suç duyurusunda bulunan kadın, eğer tecavüzü hakkında dava açılırsa, davayı mümkünse avukatlar aracılığıyla takip etmelidir.

Türkiye'de iç hukuk yolları olumsuz şekilde kapanırsa, mutlaka Avrupa insan Hakları Mahkemesi'ne (AiHM) başvurmalıdır.

daha ayrıntılı bilgi için; http://eski.bianet.org/be...cavuze_karsi_mucadele.pdf
artık zevk almayı bırakması.

(bkz: tecavuz kacinilmazsa zevk almaya bak)
en başta yapması gereken hayata küsmemek olmalıdır.
bu arada bazıları kendi yakınlarına sikilmiş götün davasını yapmamayı tavsiye etmez umarım bir zaman.
ne desek boş tavsiyelerdir... birisi zorla üstüne çıkar kadının belki de tüm inancını, umudunu çalar. aslında hiç suçu yoktur bunu bilse de yaşadığı travma onu ölüme bile sürükler. tecavüze uğrayan kadından çok onun yakın çevresine bir iki tavsiye şart.. o kadına ilginç ilginç bakmayın!
yapması gereken o kadar çok şey var ki, böyle adice bir şeyi atlatmak, bunun üstesinden gelmek ne kadar da zordur diyebileceğim şey.
deliller karartılmadan veyahut kaybolmadan koruma altına alınmalıdır.. saglık raporu alınması yerinde olacaktır.. ayrıca magdur yasamıs olduklarını saklamamalı ve olayı adli makamlara intikal ettirmelidir.. özellikle adli tıp raporunun sucun kanıtlanması acısından buyuk onemi vardır.. bunu yapmadıgı takdirde agzı salyalı bir şekilde bekleyen, magdurun vucut bütünlüğü üzerinde kendisininde hak sahibi oldugunu düşünen kitlenin hastalıklı düşünceleri arasında bunalacak, bu gibilere koz vermiş olacaktır..
çok büyük bir ihtimalle zor olacaktır ama ;
-duş alıp temizlenmeden polise başvurmak.
filmde anlatılmış çok beğendim sizede tavsiye ederim . (bkz: erotik filmler)
direk 155'i veya 112'yi aramalıdır.
bu ülkede yaşıyorsa sesini çıkarmadan hazmetmek. malesef böyle. tecavüz edenden çok tecavüz edilenin ceza çektiği bir ülke burası. tecavüzcüsüyle namusu temizlensin diye zorla evlendirileninden tutun yine namusu kirlendi diye canı alınanlar hep bizim ülkemizin kadınları.
susmamak. gereken her neyse yapmaya çalışmak, bu süreçte ve sonrasında mümkünse profesyonel yardım almaktır. *
ve en çok de kendini suçlamamak yapması gerekendir. tecavüz gibi bir eylem kocadan bile gelse, suçtur, bireyin bütünlüğüne ve bireyliğine bedeninden çok ruhuna saldırıdır.
(bkz: tecavuz/#4274492)
hissedeceklerini anlamanın, parçalanmış ruhuna dokunmanın imkansız olduğunu belirterek, fikir olması için;

1 - adalete güvenenler henüz adliyelere yolu düşmemiş olanlardır
2 - intikam soğuk yendiğinde güzel olan bir yemektir
3 - kurdu yakalamak için kuzunun peşine düşeceksin

4 - kullu nefsin zaikatul mevt
çoğu zaman ödeyeceklerini düşündükçe, susup oturuyorsun. elinde kalan Beddualarla, gözyaşları ile geçen bir ömür oluyor.

tecavüz bu. deprem tatbikatı değil, ilk yardım alıştırması değil, Tecavüz.

hadi bu cümleyi kur; ben tecavüze uğradım.
bak çok basit, 3 kelimeden oluşuyor, ben tecavüze uğradım.
Korkma söyle.

Bok söylersin..

ama söyliceksin bu cümleyi eninde sonunda, söyletecekler sana. Ailenden saklasan, sevdiğin adam söyletecek. Zordur karşında sana sevgiyle bakan iki göz varsa bunu söylemek.
Sen acını siktir edersin de, karşındakinin yıkılışı bir defa daha tecavüz eder sana.

zordur ben tecavüze uğradım demek. her ne kadar bu açıklamanın yapılması gerektiğini tecavüze uğrayan bir kadın olarak bilsen de.
tecavuze ugrayan kadinın yapması gereken; "zevk aldın mı?", "orgazm sigarası yaktın mı?", "boşver sikilmiş götün davası olmaz" gibi cümleler kuranlara tecavüz etmektir, hem de kan çıkarana kadar.
önce en yakınını aramalı **.polise başvurmalı ve eğer tecavüze uğradığı adamdan hamile kalmak istemiyorsa vakit geçirmeden ertesi gün hapına başvurmalı ve kesinlikle psikolojik yardım almalıdır.
türkiye cumhuriyeti anayasasina göre tecavüzcüsüyle evlenmelidir.
(bkz: 911)
sözlükteki beyinsiz veletlerin yazdıklarını okumamalıdır.

(bkz: klavye rahatlığı)
(bkz: her boku geyik olarak gören hayat acemileri)
adli tıpa gitmemelidir aksi yönde rapor çıkabilir zira.
hemen norlevo ya da preven almalı, ardından polise başvurmalıdır.
tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak.
uludağ sözlük okumak. ne de olsa burda tecavüz etme eğilimli birsürü öküz var. tecavüzden sonrası için de bir kaç tavsiye verirler kendisine diye düşünüyorum.
kendisine tecavüz eden hayvanlara ve sanki tecavüz onun suçuymuş gibi ona artık farklı bir tarzda bakan asalaklara rağmen yaşamaya devam etmek.
eger kendisine ülkenin taninan gazetecilerinden biri tecavüz ettiyse * hic bosuna cabalamasin mahkemelerde ugrasmasin hic belli olmaz sonunda kendisi bile haksiz duruma düsebilir.