bugün

kısaca açıklamak gerekirse iktidarı ve başındaki şahsiyetsizi eleştirirsen silivri.
Ekrem başkan için çıkan kanun, ya da Mansur başkan için.
Şöyle bir zamanda gazeteci oldum ya vay halime.
görsel
peki cumhurbaşkanı aynı zamanda bir siyasi partininde başkanıysa o zaman bu kanun nasıl işliyor.

mesela ben a partisine kızgınım ve başkanı hakkında fikirlerimi söylüyorum, bu a partisi başkanı aynı zamanda cumhurbaşkanıysa, benim sözlerimin muhatabı olarak hangi mevki görülecek?
seçilmiş devletin başına yapılan saygısızlık devlete ve tabi olarak devlete ve halka da yapılmıştır.

faşistler bunu anlamaz.
Faşizm de yasalarla yönetilen bir sistemdir.

Her yasa, sırf yasa olduğu için hukuka uygun olmadığı gibi adil de değildir.

Bu arada yobaz faşistlerin zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışması da komik olmuş...
Saçma kanun Cumhurbaşkanı eskisi gibi sembolik partisiz değil, Cumhurbaşkanı yine eskinin başkanıyken, partiliyken, yazık kanun.
Ve partili Cumhurbaşkanı ona buna bir ton laf ederken, geri kalanlar ona aynı derecede cevap bile veremiyor yazık.
Partli cumhurbaşkanına ve icranın başına bir şeyleri söylemek niye "suç" icranın başıyken tek imzasıyla herkesin hayatını etkiliyor sanuç da. Cumhurbaşkanı eskinin cumhurbaşkanı değil, cumhurbaskan eskinin başbakanı ama. Parti toplantılarına katılıyor.
üç parçalı tayyör ya da birleşirken ayrılan kuvvetler: ben, benim, devlet.

- ben: şahsım. yasa koyucu, "yasama"cı.
- benim: yani herşeyim; ismim, cismim, boyum posum, laflarım, yaptıklarım ve dahi yapmadıklarım, paralarım, uçaklarım, sarayım, keyfim; kısaca bana ait olan ve bana atfedilen herşey. "yürütme".
- devlet: beni ve bana ait olanları iç muhaliflere ve dış mihraklara karşı korumak, kollamak, yaşatmak, yüceltmek, övmek, beslemek, donatmak ve gereken herhangi bir şeyi bana sağlamakla yükümlü aygıt. "yargı", ve hatta daha söylerken bile "hüküm".

derin manasını anlamak için hukukçu olmayı gerektirmeyen yasa. "bizle ters düşülürse sizi hukukçular ordusu da koruyamaz" anlamına gelir.
güncel Önemli Başlıklar