bugün

tc'den neden rahatsız oluyorsun o zaman? şeklinde bir soruyla cevaplanası rte zıçmığı.
bu ülkenin kurumlarından tc ibaresi ilelebet kalkmayacak ama emin ol bir gün senin isminin başından başbakan ibaresi kalkacak.
tc başbakanına yakışmayan açıklamadır.
ingiltere örneği vermiş sayın başbakan. o zaman kendisine önce sen memleketi ingilterenin refah seviyesine getir ondan sonra istediğin gibi savun denmelidir.
tc strapon etkisi mi yapıyor diye sorgulanası, düşünmeden söylenmiş söz.
amacını aşan söylem. yahu arkadaş tc kaldırıldığında valiliğe, bakanlığa ne olacağını değil, tc yi niye kaldırmak istediğinizi sorguluyor bu millet. biz diyoruz cevap ver ankara, siz diyorsunuz kıçım kara.
saçmalamadır.
ancak bizim 3. sınıf şakirtleri mutlu eder.
arap kürt partisinin amacı olan bir ülkenin valiliği oluyor cevabını hak eden soru...
(bkz: rus valisi putin)
Başbakanın çılgın mizah yeteneği karşısında donup kalmamızı sağlayan yorumudur.
merkezi yönetimi temsil eden valiliğin türkiye cumhuriyetine bağlı olduğunu anlatan iki harfin gözüne battığı kişi söylemi. ben böyle karın ağrısı, böyle sıvama görmedim. kimse kusura bakmasın ama o iki harf kalkınca rusya değil yalnız ve yalnızca bunu yapan kişilerin riyakarlığı geliyor akla. sanki paşam bana köşe başındaki bakkalın tablasından bahsediyor. hani başbakan demişti ya "zihniyle dili arasındaki kayış koptu" diye, bu konuyu da ele alırsak serbest çağrışımda akıllara getirdiği şey kişi kendinden bilir işi.
bunu söyleyenin başbakan olması, ülkenin ironik durumudur.
tc' ibaresinden kurtulmak isteyen badem vali ve bürokratlara cesaret verici çıkış, zavallı bir söylem.
(bkz: demagoji)
kahvehane muhabbetiyle ülke yöneten başbakann yeni sözüdür. bu adam daha 30 sene seçilir aga. mantık hep böyle mahalle muhtarı reloaded.
dönemin başbakanının açıklaması. Bakın ben halen çözemedim olayı. Bir delikanlı da çıkıp "Tc yi şu şu sebepten dolayı bu bu kurumlardan kaldırıyoruz" demedi şu güne kadar. Benim oy verdiğim insanlar bana bunu açıklamak yerine konuya "ne olcak yaa" şeklinde bakıyor. Belki takdir edilecek bi sebepten ötürü bu kararı aldınız ama siz bu şekilde açıklamalar yapınca herkes bi olay var sanıyor. Lafın kısası kimse neden kalktığını açıklayamıyor. (bkz: çabuk kalktı dikkat edersen).