bugün

recep tayyip erdoğan'a "allah cezanızı seçimde verecek" diyen çocuğun ensesinde başbakanın parmaklarının izinin çıkmasıyla sonuçlanabilecek durumdur.

şimdi haber kaynağı aktif haber, hükümete yakındır, o yüzden irdelemeye değer.

--spoiler--
biz arkadaşlarla basketbol maçı için kapalının (spor salonu) önünde toplanacaktık. ben erken gitmiştim, 'allah cezanızı seçimlerde verecek' gibi bir şeyler söyledim. o olaydan sonra beni yanına çağırdı korumalarıyla birlikte. korumaları beni tartaklayarak seçim otobüsüne bindirdiler. birinci basamağa çıktım. başbakan erdoğan sol elini enseme koydu ve sıktı. ve orada tahribata yol açtı. korumalar arkamdaydı. birisi kilodumdan çekiyordu. vatandaşlar vardı etrafta. ve sıktı. 'neden yapıyorsun niye dedin' gibi sorular sordu. ben de söyledim. ondan sonra 'bırakın gitsin' dedi. ama korumalar tartaklayarak aldılar beni. o esnada bir itişme vardı, başbakan'ın eli omuzumdayken oldu. arkadaşlarım görmedi. etrafımda sadece vatandaşlar vardı. bir tane çocuk bana vurdu. başka tepki gösteren yoktu. bir tane koruma polis arabasına bindikten sonra vurdu. sonra çocuk şube müdürlüğü'ne gittik, hastaneden rapor alındı. dün akşam oldu. bugün de adliyeye geldik.

http://aktifhaber.com/news_detail.php?id=211919
--spoiler--
Şükredelim ey dostlar !
Şükredin ey inanlar !
imana gelin ey kafirler !
Şükredin Tayyip'e !
Şükredin Allah'a
ki ;
ünlü playboyumuz hüseyin üzmez in yolunda gitmemiş.
Yine alengirli işler çeviren CHP nin ucuz siyaset politikası. Ulan birde bir proje ile gelin şu seçimlere. Çamur deponuz ne kadar da doluymuş at at bitmedi.

Haberde tek okunacak kısım:

--spoiler--
Aynı zamanda CHP Aydın Merkez ilçe Başkanı olan avukat Kalınomuz, Aydın Devlet Hastanesinden M.S.Ö. nün darp edildiğine ilişkin rapor da aldıklarını söyledi.
--spoiler--

--spoiler--
http://www.hurriyet.com.t...ndem/11180217.asp?gid=229
--spoiler--
cezası manikür olacaktır.
ananı da al git burdan diyen başbakanın şaşırtmayacağı davranışıdır.
tayyip'in nasıl bir adam olduğunu zaten bildiğimiz için şaşırtmayan hadise.

(bkz: durmak yol yola devam)
inandirici olmayan haberdir.
niyeyse hiç şaşırmadığım vahim olay...

sen kim oluyorsun? bir çocuğa babasının bile el kaldırması bence yeterince kötü bir şey iken, sen kimsin? yakında komşu kadınların şikayetlerini dinleyip küçük kızlarını dizine yatırıp pataklar bu...

- ulan sen be biçim kızsın be! aynaya ruj sürülür mü! seçmenimin aynası ulan o! hele buzdolabının kapağını niye açık bırakıyorsun! ben hediye ettim onu!
+ tayyip amca zaten çalışmıyordu ki dolap evde elektrik yok!
- sus! yandaş medyanın gazına gelirsen böyle yersin dayağı!
+ ne yandaşı amca! ben okumayı bilmiyorum ki! 4 yaşındayım daha...
- ulan valla seni ergenekondan içeri attırırım ha!
/ başbakanım yeter vurmayın kızıma!
- bak şanslısın annen kurtarmasa ayağımın altına alır çiğneeeer çiğner nokta yapardım seni! defol! ananı da al git ulan!
rte'nin kendisine yakışanı yapmasıdır.
çocuğun aslında çocuk kılığına girmiş, muhalefet partisi aydın il başkanı olduğunun yandaş medya tarafından ortaya çıkarılmasıyla inşallah, teğet geçecek ithamdır efendim..
Mersin'de AKP karşıtı olduğu için miting öncesinde gözaltına alınan çiftçi Mustafa Kemal Öncel'i düşününce neden olmasın denilecek hadise.

Sonuçta Mustafa Kemal Öncel'in 11 Şubat 2006 AKP Mersin Mitingi'nde yaptığı hareket bir suç unsuru taşımamaktadır ki beraat etmiştir. Peki, neden gözaltına alınmıştır? Susturulmak için... Dolayısıyla da bu gözaltı ile kendisinin özgürlüğü, yaşam hakkı kısıtlanmıştır.

"Öyle değil işte, sadece tedbir almışlar" diyerek hemen eksi oy vermeye geçmeye hazırlananlar için son bir sözüm var. Aynı şey CHP için, MHP için ya da diğer herhangi bir parti için de yapılabilecek mi 'tedbir için'? Bu soruma evet diyebilen varsa buyursun gönül rahatlığıyla eksi oyunu versin.

Ayrıca bazı arkadaşlar avukatın CHP ilçe Başkanı olmasına takmış. "Hem laik hem müslüman olunmaz" diyen anlayışın "hem ... hem ..." kalıbıyla kurduğu yeni cümle "hem CHP'li hem avukat olunmaz" olsa gerek. Ne yani adam CHP içinde bir görev aldığı için avukatlığı mı bırakacaktı? Ayrıca hadi yine biraz daha empati yapalım. Hem AKP'li hem avukat hiç kimse yok mudur? Onların dahil olduğu olaylarda da aynı tepki verilmeli midir?
"SÜPER YAPMIS... allah bilir kürt ya alevidir... kesin KÜRT ondan süper olmus.. sehitler icinde iki üc vursalarmis... oglan aile terbiyesi almamis.. iste"

altında böyle bir okuyucu yorumu da geçen bir haberdir, aydın da kürtler olmasa baraja dahi takılma ihtimaliyle karşı karşıya olan akp nin yediği kaba pislemesi böyle bir durum olsa gerek.

diğer yandan başbakanın bu eleştirenleri yanına alıp "olm nedir senin durumun" tarzı eleştirmesi de adet haline geldi. şu devlet büyüklerine hakaret garipliği ne zaman bitecek merak ediyorum, kimin kime karşı sorumlu olduğunu bir düşünseler herşey daha açık olacak sanki...
pröveke etmeye kararlı sinsi bir ajanın-çocuk değil, sabotajıdır... çocuk dediğiniz adam 13 yaşındadır yahu, evlenip baba olacak yaşta, bizi mi kandırıyosunuzdur çocuk diyerek.. 5 sene geçse gemicik alır, trilyoner olur bu velet...
konuyla ilgili tipik akpli serzenisi.

--spoiler--
aslında boyle bir olay yoktur. chp yandas medyası gtunden sallamıstır. hem 13 yasında cocugun orada ne işi var? 13 yasında da degildir o, kurttur en az 28 vardır. 13 yasındaysa gitsin evinde otursun. hem yuzde 47 ile gelmiş rte ye allah belanı versin demek haddine midir? hem rte allah ın sevgili kuludur, akp ye oy vermek allah a oy vermektir. tabi ki kopruyu cipleriyle gecen yuzde 1 lik dinsiz cehape bunu anlayamaz.
--spoiler--
çocuğun "bu tırnak izlerini ömrümün sonuna kadar saklayacağım." demesiyle tatlıya bağlanmıştır.
olayın dogrulugundan ben de emin degilim o yuzden net bir yorum yapmıyorum.amma velakin 13 yasında çocugun başbakanı eleştirmesi neden olası degil onu anlamadım.sen bu çocugun evinde yasanan muhtemel zorlukları, gecim sıkıntısını, kendisine vaadedilen pembe hayatın; kapkara bombok bir seye dönüşmesini, okulunda adam gibi egitim alamamasını, vs... düşündün mü??? hiç kendini çıkmazda hissetin mi? vasfı düşünmesi,cesareti, eleştiri getirmesidir bir vatandas olarak. senin elinin altında bu ülkeyi dipten çıkarmak için gerekli çogunluk varken vasfın nedir???? he üsluba gelirsek (ki yine varsayımlar üzerine konusuyoruz, eger böyle bir olay olduysa) aydın fatihi ilan ettim ben bu çocugu, oldu mu?

tanım: gerçek olması halinde t.c. basbakanına yakışmayan hareket.
en az üç çocuk darp etmeden sayılmaz.
(bkz: fotoşoktur o)
anasını da alıp gitmesni hala öğrememişse çocuk adamcağız ne yapsın yani, ya biz ne uslanmaz milletiz bir de kalkmış gül gibi başbakanı eleştirmeye cesaret etmiş, dayak, darp az olmuş o çocuğu kafasına kadar kuma gömüp taşlamalı sonra kafasını alıp tayyibe armağan etmeli. şöminesinin üstünde geyiğinin yanına assın. sonra da bir ekonemi kanalı açıp ekonominin gidişatını izlesin, haberlere baksın işsizlik cinayetlerini izlesin, arada çocuğun kafasına baksın, baktıkça arahatlasın, eserleriyle övünsün.
rte nin bundan sonraki aydın mitinglerinde göz altında tutulması gerekecek çocukla arasında geçen enseleşme...

(bkz: mersinli ciftcinin gozaltina alinmasi)

(bkz: vatandaşı rte den korumak)
tayyib'in eşitlik politikasıdır. önce babaları halletti, sonra ananı da al git diyerek anneleri ezdi, e şimdi de sıra çocujklara geldi. aile bireyleri arasında hiç bir ayrım yapmadan tacize devam ediyor. bir sonraki vukatı büyük ihtimal dedelere yönelik olacaktır.
iddia doğruysa, başbakan'ın psikolojik sorunları var demektir.
acele ruh doktoruna gitmelidir.
sebep olarak 13 yaşındaki veledin "allah cezanızı seçimlerde verecek" demesinin "bu velet koskoca ülke başbakanına nasıl "allah cezanızı verecek" der yahu?" diye çarpıtanların olduğu olay.

çocuk büyük kimyasal silahını çıkarmış ve demiş, "allah cezanızı seçimlerde verecek" demiş, ne büyük demokrasi ihlali. aslında çok sevdikleri şey var, çocuk işi allah'a havale etmiş, kendi kültürlerinden vurmuş, "seçim" demiş, kendilerinin demokrasinin tek aracı oluduğu inancında oldukları kavram! üstelik zevat parti otobüsünde yani başbakan sıfatı ile değil, akp genel başkanı sıfatıyla orada!

velev ki, "allah cezanızı verecek" demiş, ne olacak yani? göz altına alınıp, sorgulanıp, savcılığa mı sevk edilmesi gerekirdi?

sizin demokrasi anlayışınızın -avanak avni versiyonuyla- ta hımıl gıı bızzz mıfff!
tabii ki yalan olabilir, abartma olabilir, herşey olabilir ama böyle bir haber çıktığında insanlar başbakan için "yapmış olabilir" diye düşünüyorsa dahi bir sorun var demektir
mahlaslarını tersten okuyunca tayyip erdoğan'a varılan yazarların onaylamakta beis görmediği hadise ül hayırhahdır.