bugün

tayyip'in ülkeyi ne hale getirdiğinin örneğidir. ama ne bir maaşı, bir torba kömüre veriyorlar zaten oyu.
(bkz: göbeğini kaşıyan adam)
(bkz: oyumu satın alabilirsin ama ruhumu asla)
klavye başında oturup sıkan adam için aaaa tipe bak oyunu satıyor pezevenk gibi görülsede aslında ülkenin içler acısı haline kanıttır.öylesine zor durumdadır ki kendi için en büyük haklardan biri olan seçme hakkını satmaktadır.bu gün bir birlerine meydanlarda laf atmak dışında hiç bir şey yapmayan sözüm ona siyasetçilerle olacağı buydu.

(bkz: bir empati vardı ne oldu o)
Oydan sonra o ikramiye fazlasıyla geri alınacagından söylendiğine pişman olunacak sözdür.
salaktır, rte'nin, akp iktidarının en çok mağdur ettiği kesim maaşlılardır ve bu hükümet hızla memurlarından kurtulmak amacındadır. oyu verir sonra 4c,4d diye sokaklara dökülürsünüz.

kömüre oy veren konusuna gelince kömür+çocuk parası+gebe parası+ramazan paketi+vs gibi geçimini götü serip yatarak sağlamayı düşünen, iyi yaşamayı kahvede okey dışarı atmak sanan çapsız adamdır. sanır ki "kömür kimdeyse süleyman odur", kömürü veren oyu alır.

demek ki ülke kömürle yönetiliyor, şimdi farkettim lan!
hiç olmazsa açık sözlü bir istektir. makarnaya, yağa, una, kömüre satmaz oyunu en azından.
malesef fazla da suçlanmaması gereken kişinin lafıdır.

kişi, kaçınılmaz olduğunu anladığı tecavüzden, artık zevk almaya çalışıyordur.
içinden "yalandan kim ölmüş abi" diyerek aldığı ikramiye ile borçlarını kapatmaya çalışan kişi cümlesidir.
(bkz: rüyalarda buluşalım)
bir oyun var zaten onu da başa harcama denir.
son model bir araba, bir yazlık bir kışlık ev ve bir de gemicik alırsa neden olmasındır.
benim oyum bir maaşlık değildir bir kere.işine gelirse.
Bu yardım, Maaş değil de milletin parasıyla dağıtılan ama akp ye oy kazandıran kömür yardımı olabilir. Yardım beklentisi içinde olanlar da akp nin milletin cebinden kömür dağıtımı ve bunun oya dönüştürülmesi konusunda uzmanlaştığının farkındadırlar ...
benim oyum.