bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  kopya iddiaları ile ilgili tanıklık yapabileceğini söyleyen diyarbakır bilim dersanesi sahibi.

  --spoiler--
  "diyarbakır - türkiye genelinde yapılan kamu personeli seçme sınavı'nda yaşanan kopya tartışmaları sürerken, diyarbakır'da bulunan bilim dersaneleri sahibi, kimliğini bilmediği kişilerin sınavdan 12 gün önce dersaneleri dolaşarak soruları 25 bin tl'ye sattıklarını söyledi.

  pazar günü türkiye genelinde yapılan b grubu kpss atamaları sınavında kopya çekildiği yönünde birçok ilde yapılan operasyonun ardından, soru ve cevapların sınavdan 12 gün önce diyarbakır'da pazarlandığı ortaya çıktı.

  anf'ye konuşan bilim dersanesi sahibi tayip hanas, kimliğini bilmediği kişilerin kendisini ziyaret ederek sınav sorularını 25 bin tl'ye satmak istediklerini söyledi.

  sınav tarihinden önce dersanelerin ziyaret edildiğini ve para verebilecek öğrencilerin bulunması arayışına giren çete üyelerinden birinin kendisini de ziyaret ettiğini belirten hanas, "bana güvenebileceğim kişiler varsa 25 bin tl'ye soruları verebileceklerini söyledi. bu parayı vermeyi kabul edecek kişilerin parayı iki tarafın da güvenebileceği bir emanetçiye teslim edeceklerini ve sınav öncesi gece sınava gireceklerin bir evde bir araya getirilerek 120 soru ve cevabı ezberleteceklerini ve hiçbir şekilde telefon kullandırmadıklarını söylediler. sınav sabahı ise aynı grubun sınava girecek kişileri kendi araçları ile sınav yerine götüreceklerini, sınavdan sonra ise sınav başarılı geçmişse emanetçi kişiye arayarak 'sınav iyi geçti' diyerek parayı teslim alacaklarını söylediler" şeklinde konuştu.

  bunu kabul etmediğini ifade eden hanas, bu şekilde birçok kişiye soru ve cevapların satıldığını, savcılık soruşturma açması halinde tanık olduklarını anlatabileceğini söyledi.

  öte yandan, sınavdan önce onlarca kişiye 25 bin tl karşılığında soru ve cevapların satıldığı öğrenildi. anf'ye bilgi veren ve isminin açıklanmasını istemeyen bir öğretmen ise sadece kendisinin aynı aileden 17 kişinin toplam 425 bin tl para ödeyerek sınav soru ve cevaplarını aldıklarını söyledi.

  isminin açıklanmasını istemeyen öğretmen, diyarbakır'da akp'ye yakınlığı ile bilinen şeyh ailesinden aralarında ev hanımı, öğrenci ve memur olan 17 kişinin sınava girdiğini ve sınav sonuçları açıklandığında bu kişilerin 90 üzerinde puan alacaklarını ileri sürdü."
  --spoiler--
  1 ... duman6kelimeler