1. 1.
  Bir kaç saat önce facebook sayfasından "1997'den beri küresel ısınma durmuş. mini buzul çağı geliyormuş. kyoto protokolü peşinde koşulurken biz de dedik ki siz karbon ticaretine, karbon borsasına bakın. iyi niyetle peşinde koştuğunuz şeyin aslı başkadır, kullanılıyorsunuz. şu anda medyada ismi dolaşan kapitalistlerin hemen hepsinin son yıllarda birden enerji yatırımlarına neden girdiğine dikkat ediniz. şu anda en karlı ticaret karbon satışıdır" şöyle bir durum iletisi paylaşan yazardır. Türkiye de ki burjuvazi / iktidar ilişkilerini enine boyuna incelediği Erguvaniler ve Yalıdakiler isimli iki kitabın yazarıdır ayrıca.
  ... harbi muhalif
 2. 2.
  takip etmek isteyenler için facebook sayfası:
  http://www.facebook.com/yazar.tayfuner
  ... harbi muhalif
 3. 3.
  "Ebeveyn-evlat, karı-koca, devlet-devlet... Kısacası aile kavgasına karışılmaz..."
  ... harbi muhalif
 4. 4.
  Tayfun Er;,
  multiplepesonality probelemi olan zat. Bu çok karakterliliğin alfası "sosyalist(!)" Gökyüzü, zamanında her girdiği forumda millete zıçmış sıvamış, "tüh Allah belanı versin" diyenler artınca da sandal isimli bir forum kurarak bu alemde kendisi yazmış, yazdıklarına yine kendisi itiraz etmiş, kendisi kendisini överek göklere çıkarmış, hatta bu yan karakterlerden kendine müridler oluşturmuş, sonra Yalçın Küçük ama mide bulandırır denen şahsın yaltakçılığına yükselmiş, işi iyice azıtarak "Türkiye'nin kaymak tabakası Sabetayistleri deşifre ediyorum" ayağıyla ölmüş ne kadar gayri müslim sanatçı, yazar, çizer varsa mezarlıktaki ada ve pafta numaraları internetten çarşaf çarşaf yayınlayarak hedef göstermiş ve bu nedenle Alperen Ocakları'ından övgüler almış dallamanın dibi olan zat.
  ... nadin
 5. 5.
  kim kimdir temalı biyografik kitap / kitapları kendisine verilen, bilgiler eşliğinde yazmış / yazdırılmış bir şahıs.
  erguvaniler yalıdakiler isimli kitaplarını okuduk.
  tayfun subjektif bakış açısı dahilinde kitaplarına yorumda katmış! ilkel sol ideolojik serpiştirmeler yapmış bir nevi sosyalizm propagandası yapmış.

  kitapları bizi ikna edemedi. comporator sınıfı açıklamaya çalışmış ama yavan seviyede kalmış. bilgi eksikliği.
  tayfun'un okuması gerekli kütüphaneleri dolaşmalı, özellikle ingiltere kraliyet arşivlerinde aylarca çalışmalı.
  neyse daha detaylı çalışmalı ve bol,bol okumalı.

  tarih ilkel görüş olan solculuk, sağcılık, sosyalist, komünist, cumhuriyet, öz yönetim, demokrasi bu ve benzeri salak ideolojik biçimler ile sorgulanamaz.
  tarih farklı bir objektif bakış açısı ve eğitim gerektirir.
  ... goliaht