bugün

Haluk bilginer, Türkan Şoray, Emre Altuğ, Gamze Özçelik gibi ünlü oyuncuların rol aldığı eskiden ne güzel diziler yapılıyordu be dediğim, sitcom dizilerinden birisidir.
bu saatte beyaz tv de yayınlanmaktadır. izliyoruz tabi ki.
Uyarlama olduğunu yeni öğrendiğim dizi. Uyarlamaymış alın size bi depresyon sebebi daha.
özletendir.

ulan o kadar siktiri boktan dizinin yeni sezonu geldi.

bunun da gelse ya.

gerçi çolpan ilhan'sız da olmaz o dizi.
Zamanında en çok sevdiğim dizilerdendi. Şimdi o tadı veren dizi yok hiç. Kurutemizlemeci ihsan'ıyla, sevinç'iyle, yorgo'suyla epey gülerdik ailecek.
çok başarılı yerli sitcom.

başrollerde türkan şoray ve haluk bilginer vardı.

Bugün olsa yine izlerim. çok sevilen bir projeydi.

yorgo, irfan, menekşe, feraye çok başarılı karakterlerdi.

sıfatına sıçam irfan.
http://www.youtube.com/watch?v=7qYubRsKLAg
Orjinali olan the jeffersons dan daha çok tutmuş olan en güzel türk dizileri arasında yer olan 2000 ler efsanesi türkan şoray ve haluk bilginer başrolü paylaşır.
ne zaman bakarsam bakayım kahkaha atmama neden olan muhteşem dizi.

http://www.youtube.com/watch?v=YTdDkMyICl8
Özlenmiştir.. O değil de bu aralar ne çok şeyi özlüyorum ben.. Yaşlanıyor muyuz neyiz sözlük..
görsel
Çocukluğumun dizilerinden. ihsanın yorgoya bilenişi, diyalogları çok iyiydi.

"yorgo: yeni yıla büyük ümitlerle giriyoruz.
ihsan: hiç umitlenme yorgo efendi bu sene 8 tane yeni fırkateyn 10 tane de f-16 aldık."

Bir bölümde de ihsan ve yorgo aileleriyle birlikte tatildeydiler. ihsan her fırsatta yorgoyu arkasından itip denize dökerdi.
daha uzun sürseydi biraz daha özgün ve sürrealce gülseydik, irfan efsaneydi.
iyi diziydi. ihsan yıldırım karakteri şahane.
Saçma sapan mevzularla ilgili 100 küsür sayfa entry döşenmişken, bu efsane dizi ile ilgili sadece 10 sayfa entry var. Buna inanabiliyor musunuz????
Eski dizilerin jeneriğinde bile ayrı bir emek vardı. Küçükken sıkı takipçisi olduğum dizilerdendi. Bu yüzden jeneriğini bile açıp dinlediğim olur.

https://youtu.be/7qYubRsKLAg

ah nerelerden geldi
nerelere bak şimdi
ah ne çok cefa çekti
ihsan beyle zevcesi

manzaralı geniş bir kat
biraz huzur biraz rahat
cepte biraz para da şart
işte sana tatlı hayat...
Nasıl mutlu olurum düşüncemin her defasında cevabı olan dizi.
Tatlı Hayat, 2001 yılının Kasım ayında Show TV'de yayına başlamış olan ve 106 bölüm devam eden TV komedi dizisidir. ABD yapımı The Jeffersons adlı sitcom dizisinin Türkiye uyarlamasıdır.
türkiye'de yayınlanmış en komik sit com en komik karakterleri ihsan yıldırım ile uzaylı irfan'dır.
Dün YouTube üzerinden tekrar izlemeye başladım fakat 9. Bölümü bir türlü bulamadım. Bulabilen varsa sevabına mesaj kutuma yollasın.
2001 yılında show tv de yayınlanmaya başlayan, müptelası olduğum haluk bilginer ve türkan şoray'ın oynadığı komedi dizisi. canım sıkıldıkça hala ara ara açar izlerim.
türkan şoray bu dizide olabildiğince uyuz, olabildiğince samimiyetten uzaktır. sadece kuru temizleme ile zengin olmalarından dolayı türkan sultanın biraz fakir olması lazım. ama maşallah doğuştan sultan.

ihsan ise çok şerefsiz ama samimi. sfsfz

irfan deli ama seviyorum.
her izlediğimde haluk bilginer ve türkan şoray' a tekrar hayran olmamı sağlıyor. keyfim kaçtığında izlediğim efsane türk dizilerinden biri!

160 dakika televizyon başında duran günümüz türk halkı için fazla kalitelidir. arada bir kadraja giren boom ise asıl mesajı anlayın demek için bilerek yapılmış gibi hissettiriyor. göndermelerin günümüz için de geçerli oluşu üzücü bir gerçeklik. hala aynı sorunlarla debeleniyoruz. bir arpa boyu yol alamamışız!
(bkz: buna inanabiliyor musun)
Amerikan olan Orijinalinde ihsan zenci yorgo beyazdır bize uyarlanırken ırk meselesini milliyet meselesine çevirmişler.