bas geç platformunun sloganı. akpli adayı geçebilecek adaya bas mührü geç muhabbeti!

(bkz: ortamlarda sırrı ya verdim dersin kim bilcek mk)
görsel
acizliğin ve çelişkinin bir göstergesidir. "tatava yapma bas geç!" diyorsun da kuzum;
1. sağa sola bilinçsizce, başkasının önerisinden dolayı oy atan insanlara-ki akp'lilerden bahsettiğini biliyoruz- "koyun" diyorsun da, senin bu "sen düşünme, kendi iradeni kullanma ve benim dediğim partiye oy at" şeklinde yönlendirdiğin kişiyi koyun olarak gördüğün anlamına gelmiyor mu? hani akp'liler koyundu?
2. "biz, kendi başımıza bir bok yapamıyor ve seçimde başarılı olamıyoruz madem, gelin birleşelim" demek oluyor aynı zamanda.
yani iki parti kalıyor geriye: akp ve akp'li olmayan partilerden oluşmuş karma parti.
(bkz: tatava)
ak koyunları paniğe sevk eden slogan.

90'lı yıllarda yüzde 25-26 ile büyükşehirleri alan ak zihniyet neden bu slogana bu kadar öfkeli acaba?

not: tatava yapma bas geç...bursa büyükşehir'de oyum chp'li necati şahin'e, il genel meclisi oyum tabi ki mhp'nindir.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
genel seçimlerde yine tartışırız ama yerelde tatava yapma en yakın adaya bas geç.

duygular bir kenara, mantık ve matematikle oyla.

görsel
sizin ortak aklınızı yirim lan. canım halkım. bekleyin. güzel günler göreceğiz güneşli günler. en azından şu kara bulutları kaldıralım. sonrasında güneşli günler yakındır. rahat olun.

http://blog.radikal.com.t...formuna-acik-tatava-53590 (----)
görsel

http://blog.radikal.com.t...obi-olarak-gene-yap-53720 (++++)
ben yapmasam, mutlaka birileri yapacaktı bunu;

görsel

fetvayı aldınız gençler, basın geçin.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
şu sıralar daha çok anlam kazanan olay.. bu faşizm dalgasından kurtulmak için tatava yapmayın amk..
Artık tatava matava kalmadı arkadaş. Tatava yapmayın, basın geçin.
hayatımca hiç chp'ye oy vermemiş biri olarak oyumu sarıgüle vererek desteklediğim ve şu aralar capsleriyle yarmakta olan kampanya.
görsel
On numara slogan aslında bdpnin olabilir zaten zorla oy kulladırıyolar.
bu hızla yakında tatava yapma özgürlüğü kalmayacağı için gidilmesi gereken yok.

evet yeri gelecek mhp ye oy vereceksin sosyalist kardeş, sende tersini yapacaksın ülkücü kardeş.
anlam ve önemi anlaşılmıştır sanırım.. tatava yapmayıp basıp geçmek lazım.. detaylara takılmadan..
(bkz: tatava yapma bas geç mantığı/@bi cigara versene)
çok haklı slogan. öyle bir devirde, öyle bir ülkede yaşıyoruzki; yolsuzluklar, tapeler, adam kayırmalar, hukuksuzluklar, halka değer vermeme vs herşey var. sen idealistim diyorsun ama bu adamlar daha da güçlenirse gün gelecek o idealistliğini de elinden alacaklar. işte bu yüzden, tatava yapma bas geç.
cemaatin ucuz oyunu.
"sen bi sikten anlamazsın, dediğimi yap" demenin açık ifadesi.
özgürlük isteyen sarı koyunlar uçurumun kenarında.
senin beynin yok hüloğcunun laciverdi ol" anlamına da gelir...

demokrasi, özgür irade falan sadece akp'yi eleştirirken geliyor demek ki akıllara...

ne farkınız kaldı akp denen mongol sürüsünden?