bugün

tarkan'ın coşturduğu bir yorumdur.

http://www.youtube.com/watch?v=o18UANxaslc

--spoiler--

feryada gücüm yok

feryatsız duy beni
--spoiler--
orhan gencebay ın kariyerinin bittiği andır .. artık esas baba TARKAN dır ..
bu yorum diğerlerine göre idare edebilir diye düşünüyorum.sana puaim 10 uzerinden 4 kanka demek istiyorum.
şarkıyı iyi yorumlamış da bu adamın şarkı söylerken şeyini tutma alışkanlığı arabesk söylerken bile bitmemiş lan. abi bak michael jackson da öldü, bitti o olay valla bitti.
orhan gencebaydan sonra o şarkıyı yorumlayabilecek en ideal kişidir kendisi. kim okusa daha iyi olmazdı.
şarkı bir derlenmiş, toplanmış.
bu cümlede vurgu nereye?
diğerlerinin yanında yıldız gibi parlayan yorumdur. candan erçetin, serdar ortaç, demet akalın, özcan deniz ve birkaç aklıma gelmeyen kişi katletmiş güzelim gencebay şarkılarını.
(bkz: hatasız kul olmaz)
edit ;
(bkz: espriden anlamayan angutsuz sözlük olmaz)
sesi şarkıyı kaldıramamıştır.
(bkz: otur sıfır)
mis gibidir. sanatta yeniliğe açık olun la azcık.
sahibinden daha iyi söylemiştir..
(bkz: orjinalinden daha iyi olan coverlar)
orjinalinden daha iyi olduğunu savunanların 1998 deki klasikler versiyonunu dinledikten sonra kbb uzmanına görünmelerini gerektiren yorumdur.
defalarca defalarca ve defalarca dinlenilesi olmuş.
ses sistemi ile dinlenildiğinde (eğer cd orjinalse) mükemmel tad veren bir yorumdur.

ayranlisoda'dan tavsiyedir.
gayet başarılı olmuş coverıdır. hatta tarzı olmayanlara bile dinlettirebilmiştir.
gerçekten bu adam işini biliyor.
orjinalini nasıl bu kadar süre sürede unutturduğu anlaşılamayan yorum. eyvallah fena olmamış da, şarkının havasını o kıvrak sesler vermiyor. tarkan ın gerizekalı dansları da cabası, "adam acı çekiyor niye dans ediyorsun dostum rahatsız mısın?" derler adama.

orhan gencebay ın orkestrasız versiyonunu bir dinlemekte de yarar var.
Tarkan'ın kendi tarzını bırakmadan ve orjinalinden çok fazla ayrılmadan yaptığı coverların en iyisi.
gayet güzel beğendim ancak o ses efektlerini ben kullansam ben de okadar güzel söylerdim.
firuze yorumu kadar etkileyici değil malesef.