bugün

tarkan güçlü kahraman kolsuz kahramana karşı olarak da bilinen 1973 yapımı hunlu silahşör tarkan serisi filmi.

tarkan bu filmde diğer filmlerinden farklı olarak Wang Yu adlı bir silahşör tarafından eşek sudan gelinceye kadar dövülür ve vücudundaki çekiç, örs, üzengi dahil tüm kemikler kırılır. bunun üzerine hülya darcan'ın canlandırdığı sarı külotlu alonya, tarkan'ı babası ulu gökçe'nin ellerine bırakır. ulu gökçe çeşitli tedavi yöntemlerini tarkan üzerinde denedikten sonra "bu da işe yaramadı" der ve kederle düşünür. sonunda 1973 yılından beri düşünedurduğum fakat hala anlam veremediğim bir şekilde tarkan'ın kurt sütüne ihtiyacı olduğunu keşfeder, bunu duyan kurt hemen 855 km uzaklıktaki moğolistan'a bir koşu gider ve gördüğü ilk bardan bir kurt hatunu kaldırıp tarkan'ın yanına varır. "hem de memeleri süt dolu" repliği hala kulaklarımda.

neyse efendim tarkan bu sütü içer ve ertesi sabah gözlerini açar ama kolunu kaldıracak dermanı yoktur. sargılı yağız delikanlı, kulke (halit akçatepe) ve adamlarına öldürün beni diye emir verir ama olumsuz yanıt alır. ve bu diyalogun ardından türk sineması tarihindeki en saçma sahne ekranlara gelir tarkan dünyanın tüm madenlerinin eridiği iddia edilen pek de olimpik olmayan bir havuza bırakılır, bu havuz adamı ya he-man gibi yapar ya da eritip iskeletor yaparmış. tarkan girer ve ıspanak yemiş temel reis kıvamında mağaranın kapısına dikilir, bu sırada unutmadan havuza girdiği anda yüzünden akan kanı da çözebilmiş değilim.

gel zaman git zaman idmanlara hız veren tarkan gözleri kapalı bile dövüşebilmeye başlar, ancak ustası ulu gökçe tarkan'a kaslarını kullanmayı öğretip beyin jimnastiği yaptırmadığı için wang yu ile ilk karşılaşmasında kefal gibi oltaya gelir güzelim alonya'yı kafasından okla vurarak öldürür, ibne bir de kızı öldürüp ata artis gibi biner ya gel de deli olma. sonuna anlatmayacam filmin spoiler olur.
diğer tarkan filmleri gibi mini eteğin revaçta olduğu bin filmdir. alonyanın donu 68, tarkan'ın donu 117 kere görünür.
wang yu tarafından felç edilen tarkan ın bir şaman tarafından iyileştirilerek tekrar wang yu nun yanına gönderilmesini anlatan film.
filmin bir bölümünde tarkan'ın bütün kemikleri kırılır, sonra tarkan'ı magmaya sokarlar, iki gün sonra bütün ekipmanı kuşanmış bir şekilde çıkar bu karşılarına.
sadece tarkan ın değil, yanındaki 10 kişinin wang yu askerleri tarafından hacamat edilerek kılıçtan geçirilmesine rağmen 6 kişi olarak hiçbirşey olmamış gibi tekrar karşılarına dikilmelerini de konu alan filmdir. hadi başrolü anladık da size noluyo amk?
çocukluğumun ağzına sıçan filmlerinden biri daha.
ulan tarkan..
bu çinliler mi hunlular mı ne seni atın arkasına bağladı yerlerde kan içinde sürüklendin ağladım,
ahtapot çıktı ağladım,
kaynar kazanlara girdin ağladım,
kurt hastalandı, ölecek gibi oldu salya sümük ağladım.
nereden baksan ayda bir kere ağlatmışsın beni.
denizleri atının üstünde geçerken yanında kurt koşarken gururlanmışım sadece..
çocukluğumu yedin tarkan, ne diyeyim.
bergüzar korel in annesinin oynadığı filmdir. kadın kızına o kadar benziyor ki görür görmez anliyorsunuz.
film setinden bir fotoğraf 1973.
görsel
Benimdir geldim buyrun.
halit akçatepe'nin Kulke karakterine bir kez daha hayat verdiği filmdir. saygılarımla.
atıl kurt...
Serinin en iyi filmi. Wang yu, seri boyunca Tarkan'ı yenebilmiş tek karakterdir.
Alayınızın a.. koyarım bakışı.
görsel

Wang you.
Tarkan ile aleyna nın havuz başı yaptığı filmdir.
çinlinin tarkan'ı kesip biçtiği ve tarkan'ın kaynar suya girip iyileştiği film.
O dönemdeki Çinli milli karatecimiz ve şu anda karate federasyonu onursal başkanı olan (bkz: Hakkı koşar) dır.