bugün

Türkiye'de herhangi bir caydırıcı cezası yoktur...

istanbul’da hiç tanımadığı kadının kafasına kaldırım taşıyla vuran Özcan Mercan, 1 yıl 6 ay hapis cezası aldı. Şahıs, serbest bırakıldı.

https://twitter.com/aykir...TbJfK9RyHf9WjB9g&s=19
hiç tanımadığım bir erkeğe usulca yaklaşıp merhaba dedim.

- merhaba.
+ lannnn!!!
- ah kafam!!
şu videoyu izlerken tepkisizliğime şaşırdım.çünkü artık muz cumhuriyeti oldugumuz için alışmışız.

-geçenlerde bi video izledim.adam yolda yürürken sigara içiyor. birileri gelip sigara istiyor cocuk vermiyor.cocugu darp edip,ayağına sıkıyorlar.

-cocugun burun kırık,siyatik siniri kopmuş.davacı oluyor. hakim diyor ki '' bu gasp değil,bu gözdağı vermektir.'' herifler serbest kalıyor.

velasıl artık şaşırtmıyor bu ülkede olan şeyler.
öldürmeye teşebbüs ve cinayetten başka bir şey değildir. bunu yapanı ışıksız hücreye kapatıp oradan çıkarmayacaksın. bu nedir ya ?
akepe türkiye'sinde sıradan olaylardır. bu ülkenin insanı hastalıklı. nerede iyi bir şey varsa düşman olur, kötülüğü över ve icra eder. hepsine de sorsan müslümandır, merhametlidir, ahlaklıdır.

adaletin olmadığı bir ülke çökmüş demektir. herkes kendini kollamanın yolunu bulmalı. hiç devletten medet ummayın. devlet ancak vergi almasını bilir. ha bir de mafyatikleri korumasını. devletimize zeval gelmesin diyen salaklara diyorum, başına bir şey gelse o devletin seni koruma ihtimali düşük. şans eseri yaşıyoruz bu ülkede.
hakimler ceza verirken nasıl bir kafa yaşıyor,avukatlar bu yaratıkları savunurken ne içiyor mantığını anlamadım. herkes eşit şartlarda adalet hakkına sahip olmamalı. mesela bu gibi psikopat deyyuslar toplama kampına alınıp imha edilmeli. ülkede suç oranı sıfıra iner.