bugün

isveç'te sürüsüne bereket. Bir inşaat işçisiyle fizik öğretmeni evlenebiliyor rutin olarak. Bunlar Avrupa'da pek Sıradan şeyler yani. Kimse ekonomik anlamda bir diğerinde bir şeyler ispat etmek zorunda falan değil; sosyoekonomik dengeler çok iyi ayarlanmış oralarda, bu o yüzden. Kimse kimseyi sırtında taşımaz veya taşıtma hayali kuramaz o tür medeni toplumlarda. Misal; ben buradaki mesleğimi (nalbant) norveç vb bir ülkede icra ediyor olsaydım bir beyin cerrahı ile çok rahat evlenebilirdim. Ha, ben burada evlenemiyorum gibi bir algı da oluşmasın zihninizde? Ben evliliğe sıcak bakmıyorum şimdilik. Evli olmamamın nedeni de sadece bu. Ben nalbantım diye kızlar benden uzak duruyor falan da demiyorum. Yaptığım iş nadir bulunan özel meslek gurubunun içinde. Ayrıca Okulunda okudum, mektepliyim. Milyon liralık atlara nal çakıyorum. Birçoğunuz o atları rüyasında dahi göremez.
bir durum. keşke olsa ama şu devirde zor. ha olmaz demiyorum olur takdir ederim. çünkü günümüzün gençlerine erkeğine, nasıl kazanırsan kazan yeter ki paran olsun kızlar peşinde koşarı aşıladılar. kızına, zengin varlıklı parası olsun da karakterini sen onu adam edersin dediler belki de. sevgiyi, aşkı, bağlılığı sadakati öğreten yok. aldatmalar, boşanmalar, ahlaksızlıklar, marjinallikler neden arttı sanıyorsunuz.
Yeterince paranız varsa karşıdaki kız için mesleğinizin ve çoğu zaman karakterinizin bir önemi yoktur.
Aşk bu hiç bir şey tanımaz.
Günümüz şartlarında böyle bir birliktelikte huzurlu bir evlilik olacağını düşünmek ne kadar doğru olur. Herkes ayrı bir pencereden bakıyor.
Benim oto tamirciye randevu ile gidiyorsun en az bir hafta sonraya veriyor tarihi ve ne zaman gitsem en az 10 tane araba var bunlardan 7-8 tanesi lüks araçlar. Bir motor yaptırdık 10 bin TL verdik 4 günde. Doktor ne kazanıyor kardeşim?
tamirci dediğin adamlar bugün randevusuz dükkana sokmuyor, özel hastaneye gitsen doktorun kapısına tıklatıp girersin. muhtemelen kazancı da doktordan çok daha fazladır.

yeşilçamda kaldı o zanaatkarların gariban, alt tabaka insan tripleri. artık okuyan insan kıymetsiz insan oldu, hiç kusura bakmayın.
olur kardeşim hepsi olur . ama sorun şurada erkek ile kızın kesiştiği tek nokta oto sanayi . ondan dolayı zor biraz. erkek tamircidir geliri şuan ortalama 4-5k temizinden kızla aynı ortamda olur olur mu olur.
güzel bir dizi senaryosu olabilir. hatta o tamirci erkek bir anda holding hissesine sahip olup doktordan çok kazanabilir.
çocukları gerçek bir cumhurbaşkanı olur olursa.
Güldüren evliliktir. Evet.
Uçak ekipmanları tamircisi olma ihtimali yüksek. Öyledir yani öyle olmasını umuyoruz.
Sevdikten gönül verdikten sonra kimin ne iş yaptığının ne onemi var ki onemli olan sevgi,aşk, kanaat.
Hani aşk denilen bir set varya insanlar arasında filan..

Şuan evlilikler maddiyata dayalı olduğunda garip geliyor diğer ilişkiler.

Ha mutlu olur mular,

Kız o bilmem ana erkek biraz zor sürekli maddi yönden eziklik hissedecektir.

Bunu zaten evlenmeden aşmışsalar mutlu olmamak için hiç sebeb yok..
10-15 bin kazaniyosa kimse mesleğini konuşmaz.
erkek cok yakisikliysa bile kizin gururuna yediremeyecegi sey olabilir.
Kadınları bu kadar aşağılamayın. Ve yüz yüze baktığınız, peşlerinde koştuğunuz kadınlarıysa asla.

işin arkasında bir şey vardır, yoktur, bizi ilgilendirmez ama mevzuyu genelleştirmek ve bir kadın için; parası yoksa, kariyer denilen kavramdan habersizse diye asla evlenmez şeklinde yakıştırmalar hiç hoş değil. Görülen 3-5 örneğin çoğaltılması ve sanki bunun sadece bizim ülkemizde oluyormuş edasıyla hareket edilmesi, acınasıdır. Yapmayın!

Bu tür yakıştırmaları, kardeşlerimize, eşlerimize, arkadaşlarımıza, dostlarımıza yani kadınlarımıza yapmak, bi erkeğe değil bi insana yakışmaz.

Ekonomik farklılıkların önemli olduğu bir dönemde yaşıyor olabiliriz ama oluşacak güzel bir birliktelik hakkında, atıp tutmak yerine mutluluklar dileyip köşemize çekilmeliyiz.

Söyleyecek çok söz var ama anlaşılır mı ya da anlaşılsa da akıllarda saklanılır mı, muamma.

Dolayısıyla, çifte bir ömür boyu mutluluklar diler, köşeme çekilirim.
Çok inanamadım ama yinede mutluluklar dileyelim.
ikisinin yaptığı iş de kutsal olduğu için kime nedir. doktor insanları iyileştiriyorsa tamirci de makinaları iyileştiriyor.

hem türkiye'de ölecek hale gelmezse doktora gitmeyecek tipler, her sene koşa koşa aracına bakım yaptırır.
Aslında çok normaldir ama günümüz kızları aşırı kendini beğenmiş olduğu için insan şaşırıyor. Bugün kıytırık bir üniversiteyi bitirmiş bir kız bile, tamirci biri için dengim değil gözüyle bakıyor maalesef, tabi ki istisnalar var. Allah mutlu, mesut etsin. Böyle insanlar hakediyor mutluluğu.
desene erkeğin çok işi var.
kız çırpındıysa evlilik için, muhakkak bir bit yeniği vardır. sanmıyorum doktor bir kızın tamirci bir erkeği sevip de evlenmek isteyeceğini. çok klişe ama evet ancak filmlerde, dizilerde ve kitaplarda olur böyle hayali şeyler.

(bkz: evin var mı araban mı var mı)