bugün

oyuncu Tamer Karadağlı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Hatay'ı ziyaret edip depremden etkilenen çocuklara oyuncak dağıtmış. nerden baksan çok güzel hareket.
https://www.sabah.com.tr/...ocuklarla-bir-araya-geldi
10 bin 500 TL olan kirasını 55 bin TL'ye çıkarmak isteyen ev sahibi ile mahkemelik oldu.
süpertürk gibi zaman kaybı bir filmde oynamıştır.
Ama yarısında güldüm daha çok ortasında sonrası boştu.
Serhat dizinisinin ana karakteri olan Serhat Ulubey'i oynamaktadır.
devlet tiyatroları genel müdürü olmuş 56 yaşındaki abi.
Ben dahil bütün sanat camiası hapse atılırız diye Erdoğan'dan korkuyor diyen Tamer Karadağlı, daha sonraki yıllarda Erdoğan'dan etkileniyorum. O benim Cumhurbaşkanım dedi ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olarak atandı...
Beyefendi
Delikanlı
Yakışıklı
Karizmatik
işini çok iyi yapan bir oyuncu ve seslendirme sanatçısıdır.
Bu ve benzerleri Sanatçı olarak anılmayacaklarının farkındalar mı acaba?
sanatçı olarak anılır mı bilmem de kendisi terör destekçisi olarak anılmayacak olmaktan mutludur.
yok cahilligimden soruyorum, sayin genel mudurun "ba ba ba ba!" disinda ne gibi sanatsal bir basarisi olmustur?
Kac oyun yazmis, kac oyun perdelemis vs. vs. ?
Nerde bölücü terör örgütü orospu çocuğu pkk destekçisi var

adam gibi adam Tamer karadağlı’yı beğenmiyor.
Ben bir hata yaptım ve aktöğğğrr oldum. Meehaağ... Aktöğğğr oldum."

https://youtu.be/GQlBanwtLN8
Donanımlı bir adamdır, bu adam oyunculuğu bıraksa yine aç kalmaz, adam ingilizceyi 4 aksanla konuşuyor, bence iyi olmuş dt müdürü olması, boş adam değildir.
Türk polisini, Türk ordusunu, Türk devletini benimseyenler = yalaka

son tweet’im “Demirtaş’a özgürlük” olurdu diyenler = Aydın çağdaş sanatçı

Yav he siktirin gidin.

Türk devletini yok sayanları bir bir yok edeceğiz. Bu daha başlangıç.
-Türkiyedeki en iyi tiyatro okulu bilkentten mezun.
-sinemanın kabesi holivudda rol almış 14-15 oyuncudan biri.
-sekspirin oyunlarını orijinal dilinde oynamış.
-seslendirme sanatçılığı var.
Vs
Vs..

Ve şimdi sanat güneşi kadının amına yılan sokan hanzolar olan tiplerce liyakatsizlikle suçlanıyor.

Mesele şudur; chp'nin balkanlardan getirerek ülkeye soktuğu gayritürk burjuva ve oligarşi pek çok alanda olduğu gibi sanat dalında da yakın zamana kadar tekel durumundaydı. 60lardan bu yana Yaşar kemal'den tut ahmet kaya'ya o balonları hep o kadro yarattı, pazarladı. Yaşar kemal e nobel aldırmak için jurilerin evinin önünde yattılar vaktiyle.

Muhafazakar tayfa sanat-sepet işini pek siklemediği için bunların tasfiyesi gecikmişti. Ha şunu da söyleyelim sosyal medyanın yaygınlaşmasiyla zaten solcuların etki alanı azalmıştı. D&r'ın geçen yıllarda yaptığı bi çalışmaya göre yayıncılık tarihinde en çok basimı yapılan kitap bozkurtların ölümü mesela.

Belediyelerin sozüm sanatçılara uyguladığı ambargo falan çok yerinde. Bu halkın düşmanları bu halkın parasıyla bunu yapamasın artık.

Neyse, özetle tk'nın oraya getirilmesi önemliydi. Hem yetenek hem kariyer olarak da pek çok selefini donundan çıkartır.
Bu trollerin yalamayacağı göt yok sanırım.

Gerçi Zamanında PKK’yı bile yalayanların bunu da yalaması normal.
konu tiyatro ama almış olduğu ballı kaymaklı atama olan devlet tiyatroları genel müdürlüğü için sinema örneği verilip sanat sepet de(!) liyakat yakıştırması yapılıyor. üstelik liyakat sıralaması da -türkiyedeki en iyi tiyatro okulu bilkentten mezun.
-sinemanın kabesi holivudda rol almış 14-15 oyuncudan biri.
-sekspirin oyunlarını orijinal dilinde oynamış.
-seslendirme sanatçılığı var.
vs
vs.. deniyor. bu vs vs'lerin ne olduğu malum ama ülkemizde tiyatro denince, dikkat ediniz; konu sinema değil, tv değil, eğer hollywood diye sinema gerekçe gösterilecekse sinema konu olacaksa bu konuda da daha liyakatli insanlar var ve vs vs diye geçiştirilmeyecek sinemaya tiyatroya tv'ye katkıları olan insanlarımız var.
Cv si yazılmış da...

Faraza ölse... Büyük tiyatroculardan birisi gibi anılacak mı bu adam? Hayır.
Aktördür, ünlüdür vs o ayrı.

Anladınız sorumu.

Yani kimse kusura bakmasın da itiraz edenlerin de itiraz edecek çok daha fazla sebebi var.

Bunun tartışmaları bitsin tvlerde görürsünüz beyimizi bilirkişi havalarında.
Buna da şükür mü desek!
Tamer Karadağlı’nın Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olmasına epey bir tepki var.

Bir kısım Gezi Olayları sırasında Erdoğan’a ve iktidara yönelik sert açıklamaları ve birkaç yıl öncesine kadar tekrarladığı “Türkiye’de herkes iktidardan korkuyor. Baskıdan bunalıyor” minvalindeki sözleri nedeniyle “Başkası mı yoktu da bunu atadınız” diyor.

Diğer kısım ise Karadağlı’nın kadınlara yönelik tavrı, son yıllarda iktidar yanlısı tutumu nedeniyle atamayı eleştiriyor.

Küçük bir grup ise siyasi nedenlerle ilgilenmeden, Karadağlı’nın bu görevi yürütecek tecrübede olmadığı için atamaya karşı çıkıyor.

Ben ise bu atamanın tam da bu dönemin ruhuna uygun olduğunu düşünüyorum.

iktidar Karadağ üzerinden bir “biat” mesajı veriyor. “Biat et, rahat et. Makam mevkii kap, asla çok geç değildir” diyor.

Ben ise bu atamaya şükrediyorum.

En azından Karadağlı 31 yıllık meslek hayatında 6 oyunda rol almış.

Epey bir dizide oyunculuk yapmış. Televizyonda yarışma programı sunmuş. Seslendirme yapmış.

Yani iyi kötü sahne tozu yutmuşluğu, epey bir kamera görmüşlüğü var.

Hayatında tiyatroya gitmediği halde, Kartal’daki malum okulu bitiren birini de atayabilirlerdi.

Ne bekliyordunuz yani, Genco Erkal’ı atamasını mı!

Şükredin halinize.

fatih altaylı.

https://fatihaltayli.com....let-bey-sizce-hatay-kimin
Tek kabahati devletini ve milletini seven bir türk olması.

Eğer CHP buna muhalefet yapıyorsa benden aldığı oyu kaybetti.
2000'li yılların başında "bababa" repliğiyle Çocuklar Duymasın dizisiyle tanınan tiyatrocu. Kendisi ingilizceyi en az sekiz aksan ile konuşabilmekte. Halihazırda Devlet Tiyatrolar Müdürü.
Yıllarca Oynadığı Haluk karakteri gibi taş fırın erkeğidir. idolüm.
iron man in Türkçe seslendirmesini yapmıştı galiba...
sadece dublaj sanatçılığını beğendiğim oyuncu. oyunculuğunu vasat buluyorum açıkçası. bazen aşırı gaza gelip saçmaladığı da oluyor. takıldı kaldı uzun süre çocuklar duymasın dizisine. kendini geliştirebildiğini düşünmüyorum.
Son derece yapmaçık bir oyunculuğa sahip. Haluk ve benzerlerinden başka karakter canlandırdığı görülmemiştir.