bugün

isli viski lezzeti sevenler için vazgeçilmez tercih kalemi.
10 yıllık single malt 70'lik alman marketlerinde 37,99€ dan 29,99€ ya indirimli satılan scotch tur kendisi...
Kuşkusuz canın çektiğidir. Şu kapalı havada ne iyi giderdi...
oldukça "prime" bir viski. tadı rahatsız etmez, kokusu ağır değildir.
Geceye final keyfi. görsel
indirimde yakalayıp bir şişe zulaladığım viski. indirim dediysek yine de ziyadesiyle cep yakabiliyor, o ayrı konu.
Talisker diye yazılır taliskıır diye okunur, şişeyi açınca biteceğine üzülürsün.
Havaalanında bir mekanda menüyü incelerken tekini 95 TL'den servis ettiklerini görüp biraz dumura uğradığım viski. Kalitesi tamam ama iki parmak içmek için o kadar vermek de havaalanında bile olsa biraz abartı bence. Neyse, eve dönünce evdeki zulamdan bir shot atayım da aklımda kalmasın bari.
Geceye hoş bir final yapmakta olduğum bombastik viski.
şu anda tadını çıkardığım bombastik viski.
bir single malt efsanesi.
En iyi single malt tır. 10 yıllık olanları avrupa da her yerde bulunur.
ağızda meşe kemiriyormuşuz hissini verecek kadar aromatik bir viski. oturulup şişe şişe içilecek cinsten değil. maksat ağzınızın tadı değişsin.
single malt olan bir viski. diageo tarafından üretilir,
her sene eylul ayinin ikinci haftasi fiyatina bir hafta sure ile indirim yapan viskidir.10 seneligini 21 paunddan bulabilirsiiz normalde 33 paunddan stilir. ese dosta hediye olak verilecek bir viski degildir ayrica. kime hediye etseniz , daha sonra birdaha ister, birdaha ister, biktirincaya dek ister.viskilerin mersedesi degildir ama kesinlikle jaguaridir.
viski tadımı 3 aşamadan oluşur. önce rengine bakacaksın, sonra kokusuna ve en son tadına. bu talisker var ya talisker işte o 3 aşamadan da alnının akıyla geçer. içelim, içirelim.
skye adasındaki tek damıtım evinde üretilen iyotlu içimli bir single malt'tır.

ilk resim zaten yeterince anlatmış içimini.

18 yıllıklar akıllara zarardır.

görsel
görsel
görsel
görsel
yudum yudum, alev gibi, içi ısıtan, insanı ait olduğu isle'da hissettiren nefis single malt viski. viskiye alışık olmayan bünyeleri sarsar, viskiye yeni başlayanlar için çok uygun bir seçim olmayabilir.
edit: deniz kokar resmen, kıymetlimisss.
icimi pek bir enfes iskoc viskisi. siir gibi akar bogazdan mideye inene kadar, bayram ettirir gectigi yollari. *
iskocya nin bagrindan kopup cikmis bir malt viskidir.
*