bugün

kadın ve erkeğe eşit oranlarda yakıştırdığım elbisedir.
topuklu ayakkabıyla efsane durur. maskülen görüneceğim diye tırcı ramiz dayı olmayın.
Dönüp bir daha bakarım kim giyerse giyinsin.
eğer jilet gibiyse çok karizmatik gösterendir.
işte zevk meselesi.
Entry girerken bile giyilendir. işimiz ciddiye alıyorum arkadaşlar. Evet.
insanların gözünde kesinlikle olumlu ya da olumsuz bir önyargı oluşturmakta.
geçen gün hiç tanımadığım ufak salaş bir meyhaneye iki duble atmak için girdiğimde sigara içmekte olan mekan sahipleri panik halinde elindeki sigarayı atıp, ayağıyla üstüne basarak hiçbir şey olmamış gibi ayağa kalkıp hoşgeldiniz, buyrun çekmesi gerçekten o an acayip komik gelmişti.
meğersem benim mekanı denetlemeye geldiğimi düşünüp, korkuya kapılmışlar. öyle olmadığımı anlattığımda bi oh çekip, kahkaha attılar. mezelerden para bile almadılar.
selam ve rakı ile..
her erkeği şık yapar.

https://www.ntv.com.tr/ga...si,Oln6XXWz4kKDenKC_OZE4w
eskiden memurlar için şart koşulurdu. Şimdi uzun saçlı, sakallı, tişörtlüler, kot pantolonları giyiyorlar. Sistem çok değişti çok.
takım elbise insanı nevresimidir.
"Adam" olmayanı, " adam" gibi gòsterme çabası olsa da, sihirli değnek değildir.

Duruşunuz, er geç sizi ele verir beyler!
Çul çaput bir yere kadar.
klasik klasik. diğer türlü nargile kafe havası geliyor.
acun ılıcalı'nın nadiren keydiği.
Bu günlerde, kimsenin dikkati nazara alamayacağı, kıyafet. Revaçta olan; maske, eldiven, zira.
Yılların tecrübesi olarak birkaç tespitim olacak;

-boy kilo oranınız Hafif tombik ise dar kesimden uzak durulması gerekir.
-3 parça takımın (yelekli) yeleğin en alt düğmesi iliklenmez.
-kemer yerine askı takıcaksanız mutlaka gömlek üzerinize oturan bir gömlek olsun.
-kruvaze model giyecekseniz oturunca sıkmayacak bollukta giymek gerekir aksi halde komik oluyor.
-kravatı takıma değil, takımı kravata uydurmak gerekir. Zira ilk dikkat çeken kravattır renk uyumsuzluğunu anında belli eder.
-italyan dar kesim, sanılanın aksine ingiliz tailored kesim kadar şık durmaz herkeste.
-kravat iğnesi kullanmanız tarz göstergesidir. Ama mümkünse sade olan kullanmak makbuldür. 40 yaşında adamın gözlük çerçevesi gibi kravat iğnesi olunca pek ciddiye alınması zor.
-düz çizgili takıma yatay çizgili kravat takılmaz. Ya düz ya çapraz çizgili kravat takılır...
özel günler harici giymekten sıkıldığım elbise. iş hayatı için presentabıl olur, temiz olur diyordum ama sivil kıyafetle rahat etmek daha önemli. hadi ceket neyse de, gömlek ve kravat için fazla protokol kaçıyor çok önemli bir durum değilse.
Siyah ve griden başkasını bilmeyiz, giymeyiz. Giyenleri kınarız!

Çizgi, gömlek askısı, çorap askısı, kravat, papyon, iğne, mendil, yelek asla!

Dik yaka yok! Kısa paça yok! italyan dediğimiz cutaway yaka yahut straight çeşitleri olabilir.

Lolipop yahut naylon mafya olmadığınız belli olsun.
Delikanlıları filinta gibi gösteren kıyafet.

bizde gelinlik neyse erkeklerde de takım elbise o. Gelinlik giyip çirkin olan kadın olmadığı gibi düzgün bir takım elbise giyip çirkin görünen erkek de pek yok.
bizim zamanımızda erkek adamın dışarı çıkarken olmaz sa olmazıydı.
üniversite yılları. öndeki benim diğeri kankim..
görsel
insanı havalı yapan elbise.
görsel
Bugün düğüne gidiyoruz. Eniştemin kardeşinin.
Kim demiş erkek elbise giymez diye.
Giyince acayip ciddi giymeyince ortama uyum sağlamama düşüncesi beni benden alır. Ben kravat adamı değilim ama bazı yerlerde yapacak bir şey yok.
doğru bir seçim ile birlikte bir erkeğe en çok yakışan kıyafettir.

genelde bir şeyleri böyle kalıplara sokmayı sevmem ama beden ölçülerinize ve yüz mizacınıza uygun şekilde tasarlanmış her takım elbise sizin albeninizi artırır.

bir takım elbisenin ayırıcı unsurları, kesimi, kumaşın cinsi ve kumaşın rengidir. günümüzde özel olarak diktirmek, pahallı ve ayrıcalıklı bir hal aldığı için hazır modeller üzerinden tercih yapmak kaçınılmaz olmuştur. takım elbise alacağınız zaman, öncelikle bedeninizi öğrenmeniz gerekecektir. fakat markalar arası farklar düşünüldüğünde ve bu aritmetiğe kalıp farkları da eklendiğinde ulaşacağınız ölçü farazi bir rakam olacaktır. bunun içinde bir markanın kendinize uygun olacak ölçüsünü bulduğunuz da genel tercihinizi o markanın o bedenindeki takımlarına yönlendirmeniz iyi olur.
içinde bir türlü rahat edemediğim.
007 nin üniforması.