bugün

Saygısızlık
Düşüncesizlik
Uyandırılmak
Kuru gürültü
Bağırarak konuşulması
Pis koku
Gereksiz laflar
El şakaları.
her konuda fikir sahibi olduğunu sanan insanlar.
sürekli arayan insanlar. mesaj atıyorsun cevap vermeyip arıyor, öylesine hal hatır sormak için arıyor halbuki daha önceki gün görüşülmüştür, basit bir şey soracak mesaj atmak yerine arıyor, arıyor arıyor arıyor. Bu tipin bir üst seviyesi de asla kapatmayan tip.
+ya ben ders çalışıyordum ama
-kısa kesicem ya. şimdi noldu biliyor musun önce ben ona dedim ki...
Övünmek.
Boş konuşan insanlar, sadece ben bilirim diyen insanlar, parasıyla diğerini ezmeye çalışan insanlar, görgüsüz insanlar, bir kafeye gidildiğinde telefonu elinden bırakmayan insanlar, Sadece ihtiyacı olduğunda arayanlar, beleşçi insanlar, kendini dünyanın merkezine koyan insanlar, empati bilinci geliştirememişler.
https://youtu.be/afT97LIt6o4 budur efendim.
Şu sıralar Her şey.
Bunaldım yahu.

Yoldan geçerken "bir şey sorabilir miyim?" Diyen kişiye, "Hayır soramazsın" diyecek kadar tahammülsüzleştim. Aynı zamanda leştim.
kişinin kendisi. kendime tahammül edemiyorum.
Sokakta cakır cakır sakız çiğnenmesi.
her şeyi en doğru şekilde bildiğini sanan insan üslubu sanırım. velev ki bir konuyu biliyor olsun, onu bahsettiğim şekilde dile getiriyorsa cidden hiçbir anlamı kalmıyor benim için. sanki hakikati tekeline almış gibi konuşmalar... insan "bence" kelimesini kullanmayı bilmeli yahu, bence yani...
Bir arkadaşın sen benim yerimde olsan ne yapardınız demesi. ilkten bir şey olmaz ama devamlı olunca işin rengi kabak tatlısına dönüyor.
* insanları fiziksel özellikleri nedeniyle aşağılayan, hor gören insanlar: şişkosun, kısasın, bacağın çarpık, gözün şaşı vs. beğenmiyorsanız bey oğlunuza almayın ama hor görmekten de vazgeçin. o insanların neler yaşadıklarını ben dinliyorum ve ben bile tahammül edemiyorum, onlar ne yapsın...

* kendilerine vazife olmayan kişisel konulara müdahil olanlar: bekarsın, evlilik ne zaman? evlendin, çocuk ne zaman? çocuğun var, kardeş ne zaman? annesisin, ince çocuğun üstü üşür, ice tea zararlı değil içsin. fenalık geçirtirler insana. sınır koyduğum için müdahil teyzeler tarafından 'domuz' klasmanına konulduğuma eminim.

* trafik ışıklarında beklerken sarı yanar yanmaz korna üzerinde şınav çeken şoförler: ananızın karnında nasıl durdunuz yahu!

* dönüş şeridinde beklemeyip soldan kaynak yapanlar: can düşmanımsınız. tek akıllı sizsiniz, biz hepimiz gerizekalı olduğumuz için bekliyoruz. bir keresinde adamı geçirtmemek için öyle bir mücadele verdim ki arkadaki dolmuş şoförü pencereden sarkıp 'helal be abla' diye bağırmıştı, madalya gibi saklarım bu anıyı zihnimde.

* kasiyere, garsona, tezgâhtara kaba davranan insanlar: o insanlar köle değil, hizmet veriyor sana. müteşekkir olman gerekirken, aşağılıyorsun. böyle bir hareketi can dostum yapsa bile affetmem, silerim. insanın tiyneti böyle durumlarda çıkar ortaya.
Yalakalık. Sevmediği insanın yanında bile durabiliyor bu tipler. Emek hırsızlığı. Sen bu konuma gelmek için çok çabalamışsındır. O ise başarını kıskanıp bunu elinden almaya çalışır. Daha bir çok iğrenç şeyler..
Yahudiler ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır.

(bkz: ifade özgürlüğü).
30 yaşın üstünde olup hala daha sözlükte kendisine yağ çeken erkek yolu gözleyen kartlaşmış teyzelere tahammül edemiyorum. istiyorlar ki beni sadece övsünler hiç eleştirmesinler. durun daha bunlar iyi günleriniz hanımlar. çok pis hoplatılacaksınız haberiniz yok.
tıynetsiz yobazlar, şerefsiz yobazlar, ahlaksız yobazlar, soysuz yobazlar...

yobazlar.
gaysaray beşiktaş kemalistler özgür özel fatih portakal. evet..
bakire olmadığı halde, tüm gece sizinle içen,sıçan, dans eden kızın, gece sonunda vermemesi. böylelerini tekmeleyip engeli basmak lazım.
70 senelik hayatı sonsuza kadar yaşayacakmış gibi her konuda aşırı derecede kasan insanlar tarafından bir konuda yönlendirilmek zorunda kalmak.
görsel
suriyeliler ve k*rtler.
görsel
Yalan ve ihanet.
faturasız hatta tl yükletmek için telefon mağazasına girer girmez elemanların faturalı hatta geçirelim diye rahatsız etmesi.
ilk ay ücretsiz diye resmen milleti dolandırıyorlar. ben kanıp geçmedim ama ailemden 3 kişiyi kandırmışlardı.
Cahillik değil aptallık.