bugün

Bir düşünce. Kanadaya yolcu bu kardeşiniz 3-5 seneye. Evet.
Sınır kapıları olsa hemen Gidebilirsiniz.
ele geçen ilk fırsatta yapılacak olan eylemdir. imkan olduğunda yanıma yedek don bile almadan fırsatı bulduğum o ilk an dönmemek üzere giderim.
türkiyeyi özlemekle sonuçlanacak eylem. daha doğrusu sevilen insanları özlemekle.
polonyaya sifir maliyetle gittim. (bkz: agh) (bkz: evs)projeden sonra orada yuksek lisansa yazildim. suan is ariyorum, mulakat asamasindayim. herkese tavsiye ederim.
Ara sıra yaptığım eylemdir..

Tavsiyedir..

Ekim kıbrıs..

Kasım aralık makedonya..
görsel
Bir voleybol topu alarak başlayabilirsiniz.

https://www.haberler.com/...l-takimi-12454592-haberi/
siktirmeden gideydik daha iyiydi la.
(bkz: trexit)
(bkz: gerek yok)
niye yahu. avrupa yada abd bal börek mi.
Denemeye değer bir durum. Ekonomi vs hadi neyse de, mâlum zihniyetten kaçmak makul bir çözüm olabilir. Linç kültürüne sahip insanlar var. Düşük eleştirel kapasiteleriyle ülkeyi yaşanmaz hale getiriyorlar. Güzelim ülkeyi ne hale getirdiniz la?
akbille seyahat eden tiplerin her daim istediği bir türlü gerçekleştiremediği istektir.
de haydi o zaman, selametle.

edit : gider ayak eksi de vermiş götveren.
'rivayet ölesiymiş' der attila ilhan, 'gurbet, ölümden beter'.

Ben de ara sıra diyorum, 40'dan sonra rusya'ya giderim, petersburg'da mutlu bir hayat yaşarım diye de, hikâye hepsi.

biz bu toprakların güzel çocuklarıyız, burada büyüdük. bakma şimdi ekonomiye, oraya buraya. Var mı insanın memleketi gibi?

'Yolumuz gurbete düştü, hazin hazin ağlar gönül' diyor cem karaca o buğulu sesiyle. ülkemin haritasına bakar ağlarım, gidemem.
yanlış bir yöntemdir. evet.
gittiğin yerde göçmen olarak anılacaksın.
Ite kopuğa bırakamam ülkemi
Iki tane askerimin intikamını alacağım daha.
Kapı orda. ister sktir olup git ister güle oynaya. Herkesin kendi seçimi. Bu cennet vatanı terk edeceksen eğer güzel sebeplerin olmalı.

Ama şöyle de bişey var. Savaşmadan kaçmak korkakların işidir.
Hayatta tuttuğunu koparan girişken kendini geliştirebilecek yapıda ve çalışkan mücadeleci gözü pek biriyseniz, arkanızda bir mecburiyetiniz ve bağlantınız yoksa, bunu ülkenin şartlarına bakıp gelecek kaygı ve endişesi ile değil, cidden içinizden gelerek severek bile isteye istiyorsanız ve başarılı olacağınıza dair kuvvetli bir inancı yüreğinizde hissediyorsanız zaten burada kalmaz gidersiniz. Lisan yok geçerli bir diploma yok Elde para yok inanç yok gurbette akraba yok hayatında hiç sokaklarda yatmamış gece varoşlarda dolaşmamış tembel uyuşuk hazırcı çıt kırıldım ve çabuk demoralize olan biriyseniz kendi kendinize macera aramayın. Zira Gurbetin sefaleti kendi vatanına benzemez..
görsel
sözlükten siktir olup gitmek olabilir.
çözüm değildir. o çok sevdiğiniz avrupa'da amerika'da size kucak açıp bekleyen birileri yok. evet.
2 gün sonra kıbrıs ..

1 ay sonra üsküp

3 ay donra litva..

Oldun bu bile iyi geliyor..