1. 1.
  hüseyin nihal atsız'ın

  Türk olmak için önce kanı Türk olmak lazımdır.
  Ondan sonra dili Türk olmak lazımdır.
  Ondan sonra dileği Türk olmak lazımdır.

  demek suretiyle, kısaca tarif ettiği ırk.
  19 -11 ... sweet dreams
 2. 2.
  bünyesinde bulunulduğu için övünülesi ırk.
  (bkz: yüksek ırk)
  16 -6 ... omrum tribunde gecti
 3. 3.
  faşizan bir ifade olması bir kenara, böyle bir kavram yoktur.
  ırk denen şey at, sığır, köpek gibi hayvanlarda olur.
  10 -18 ... dedirten durum
 4. 4.
  şahsen daha önce tanrıyla yaptığım görüşmeler neticesinde, bu ırkta karar kıldım. annemin karnında zigotken biliyordum bir türk olarak doğacağımı. derken doğdum, büyüdüm, geliştim. şimdi bütün yahudilerden nefret ediyorum, lanetli ırk evet onlar. ermeniler hele, bulsam bir kaşık suda boğarım nankörleri. o kürtlere de kılım zaten, bu kadar çoğalmasınlar yeter. rumlar, ebedi düşmanlarımız, ona ne şüphe. araplar, ingilizlerle bir olup bize kazık atan pisliklerdir. ve muhammed peygamberi sahiplenen. buradan ilk kez açıklıyorum, hazreti muhammed türk'tür. ayrıca bütün kazaklar, uygurlar, kırgızlar türktür yüzde yüz. italyanlarla da soydaşızdır, macarlarla da. ama pis arap ırkıyla soydaş değilizdir. ve yine evet, matbaayı, elektriği, yazıyı, tırnak makasını hep türkler bulmuştur. ne mutlu türk olana!
  9 -5 ... sosyalpenguen
 5. 5.
  (bkz: ari ırk)
  1 -1 ... dalton ana
 6. 6.
  insan guzelliginin en yuksek mertebesine cikmis olan ulug irk. bu onermenin sahibi yanlizca turk irki'ndan kimseler olsa idi genel gecerligi belki olmazdi. fakat turk elleri'ne ve saraylarina gelen farsli, bizansli ve hatta arap sairleri, elcileri ve tarihcileri de ayni gorusu savunmuslar, siirlerinde ve hatiratlarinda bunu cokca dile getirmisler. firdevsi sehnamesi'nde cikik elmacik kemikli, cekik gozlu turk guzellerinden ve dudaklarinin uzerine dusen biyiklari ve baslarinin tepesinden asagi tek bir sac orgusu inen, guclu turk yigitlerinin guzelliginden bahseder.
  8 -12 ... migfer
 7. 7.
  geçmişi en sağlam, geleceği en parlak olan ırk. dünyanın en büyük ve en ulu ırkıdır. bizim ırkımızdır. oğuzlar, selçuklular, osmanlılar gibi dünyanın en büyük devletlerini yetiştiren ırktır. aynı zamanda faşizan bir ifadedir.
  7 -3 ... karsit
 8. 8.
  (bkz: yok böyle bir şey). saf ırk kalmadığı için, herhangi bir ırksal ve/ veya etnik "öz"den söz etmek artık sözkonusu değildir. karışmayan ırk, etnisite kalmamıştır. hele ki bir de anadolu, balkanlar, kafkasya, ortadoğu gibi içinde bulunduğumuz coğrafyalar düşünüldüğünde, buraların on binlerce yıllık tarihsel değişimi gözönünde bulundurulduğunda, bunun zaten mümkün olmayacağı görülecektir. bugün yapılan tüm ırksal aidiyet referansları, oyucağı elinden alınan çocuğun ağlamasından ibarettir. o sebepten yukarıda bahsi geçen hezeyanları anlayabiliyorum ama işte bu durumun sindirilmesi belli bir zaman alıyor. aidiyetlerin dinler, milliyetler üzerinde değil fikirler üzerinden inşası işte böyle başlar.
  6 -2 ... leggare
 9. 9.
  (bkz: dunya insanini hala irk bazinda gormek)
  1 -2 ... tak nickime papyon
 10. 10.
  anadolu^da saf olarak bulunması pek zor ırk, bulursan da ne yapacaksın? bildiğin asyalı insan.
  3 -6 ... venividivici