bugün

'45 verin anlaşalım hocam' cümlesiyle savuşturulabilir.
eğer yüksek bir puan alıp düşük beklediğini söylersen iyi o zaman not defterine öyle yazayım diyip espri yaptığını sanan hocadır.
+ kaç bekliyorsun?

-((iç ses)= acaba en yüksek ben mi aldım lan bak heyecanlandım şimdi)

+ yok mu tahminin?

- bilmiyorum hocam nasıl?

+ 45

+(iç ses) = allah belanı versin o zaman direk söylesene göt ne uzatıyosun hay senin....)
muhtemelen önündeki kağıt ile sahibi arasındaki tezatlık sebebiyle verilen cevaplardan emin mi yoksa toplama bir yazılı kağıdı mı var acep önünde deyu emin olmaya çalışan hocadır...
klasik cevabını bildiği halde sorulan soru türlerinin öğretmen versiyonu.
içinde şerefsizleride barındıran hoca topluluğunun bir üyesidir. bizim bir hoca vardı, okurken tek tek sorardı kaç bekliyorsun diye. eğer aldığı nottan çok farklıysa ( çok fark dediği 5 puan falan) eve gider tekrar okur ve beklediği not yüksek olsa dahi verdiği notu birazcık düşürürdü(birazcık dediği 5 puan falan). sınavdan sonra ekstra bir strese neden olup ekstra küfürler yiyordu anlayacağınız. bak hatırlayınca sinirlendim şimdi.
yüksek çıkınca havam olur ümidiyle hep düşük söylemişimdir bu soruyu soran hocalara.

- kaç bekliyorsun? (yüzde alaycı bi gülümseme)
- 35 hocam. (gülüyo lan kesin yüksek aldım)
- yaklaştın 36.

hani hep vardır ya sınıfta bu olayı duygu sömürüsü haline getirmiş tipler.
hani hep düşük bekler, ama hep yüksek alır.
amacım sadece o duyguyu yaşamaktı.
hep düşük söyledim ve hiç garip değil ki hep de düşük aldım.

sahi nasıl bi duygu o 35 beklerken 90 almak?
lise birinci sınıfta tam bir metre önümde yaşanmış olaydır. ders matematik, örtmen biraz garip. şöyle ki;

-x.
x ayağa kalkar.
-kaç bekliyorsun?
+(endişeli)40 falan hocam.
-(sakince)gel.
x ön sıradan kalkar, iki adım atar ve hocanın yanındadır. hoca epey etkili bir tokat atar ve;
-88.

deniz'in içinde şöyle bir kahkaha kopar, lakin sesi dışarıya veremez;

http://www.youtube.com/watch?v=O89bXKwr4IY
götün tekidir. arkadaş tiyatro oynamaya ne gerek var, illa dalganı geçicen.
yer: Samsun anadolu lisesi
sene: 2003 2004
ders: analitik geometri
hoca: cansever özkan*
günün son dersi hoca tek tek kağıtları okuyor arada kaç bekliyorsun gibisinden sorular soruyor. bende yaptığımı sanıyorum kopya falan çekmeye tenezzül etmemişim.

+malzemeci nasıldı oğlum sınavın
-eh işte hocam 50-60 alırım galiba
+emin misin?
-sorduğunuza göre değilim hocam.
+ 05 almışsın evladım
-mırıldanarak hasstır çekilir. dumur.gif

sonuç o zamanlar bbg meşhurdu 05 diye çok makarası dönmüştü hala devam eğitim hayatımdaki tek sıfırımdır ve 2. sınavında arkamdaki arkadaşın kağıdını çalmak suretiyle 80 küsür alarak geçtiğim bir anımdır.
kendisinin de bir zamanlar öğrenci olduğunu unutan maldır.
Kendisini yarışma programı sunucusu sanıp , sınıfta gerilimli dakikalar yaratarak sonuçları açıklama hedefinde olan hocadır.

Our 25 Points goes to Ahmet ! Congratulations Ahmet.
öğrencilerinin yaptıklarını bilinçli yapıp yapmadıklarını test ediyordur aslında. niyetleri öğrencilerin özgüvenlerini artırmak oldugu sürece sıkıntı yoktur. ama bunu öğrencilerine azap çektirerek yapıyorsa yazıklar olsundur.
çok sevdiğim bir türkçe hocamın huyudur. notların 5 üzerinden verildiği ortaokul sıralarında;

+ bellybutton.
- evet hocam.
+ kaç bekliyosssuuunn??
- (umut dolu gözlerle) 2 mi hocam???
+ biir.
(bkz: el clásico)
öğrenciyi zan altında bırakmaktan zevk alan hocadır.nitekim not öğrencinin söylediğinden daha düşükse bu hoşuna gider.
verdiği nottan emin olmayan hocadır.
-kaç bekliyordun yavrum?
+sıfır
-neyse tenefüse çıkın devam ederiz.
pazarlık yapmaya çalışıyordur. bana sorduğunda ben hep

- 95'ten aşağısı kurtarmaz, derdim. o da

- 85 neyine yetmiyor? al sana 75, der. sınav kağıdıma 65 yazar, karneye de 55 geçirirdi. biraz kayseriliydi, evet.
-kaç bekliyorsun?
-buraya puan ya da puanlar almay gelmiştik.
-ne diyorsun oğlum sen?
-önümüzdeki maçlara bakacağız artık.
-anlaşıldı senin okumaya niyetin yok, sıfır!
-hakem taktir haklarını hep karşı tarafa kullandı.
akşamları kim beş yüz milyar ister, canlı paragibi programları izlemiş, kendi halinde heyecan yaratmaya çalışan öğretmendir.
-kemal
+buyrun hocam
-kaç bekliyorsun
+bilemedim hocam
-kemal 5!
+nerden kırdınız hocam?*
öğrenci kişisini geren hocadır. bir de aldığın not yerine daha düşüğünü söleyip şaka yaptığını sananları da mevcuttur.
- siz kaç veriyorsunuz hocam? diyerek cevaplaması sınıfın gülümsemesine sebep olacaktır.
Dönem başından beri GÖSTERECEM BEN SiZE diyen sınavdan sonra ise aklınca eğlenmeye öğrencilere ders vermeye çalışan haca tipidir.
ananın... demek istediğim eğitimci türüdür. türleri üniversitede bile devam edebiliyormuş.