bugün

öküze özenip kendini şişirerek patlayan kurbağayla ilgili bir metin verip uygun başlık bulun diye sormuşum.
öğrencinin verdiği yanıt,
"nasrettin hoca"
lise son sınıfta bir edebiyat sınavıydı,
soru; 20.yy halk ozanlarından 3'ü ..... , ..... , .... 'dır. Genelde ...... kullanmışlardır
cevap; 20.yy halk ozanlarından 3'ü Erkan Ocaklı , Kazım Koyuncu , Fuat Saka' dır. Genelde kemençe kullanmışlardır.
hoca öğrenciyi tahtaya kaldırır sözlü yapmak için
soru şudur ( Verilen Cümleyi ögelerine ayırın.)
-geçen ders Ali senin defterini yırttı. ögelerine ayırılmasını istenen cümlecik.
+Ali neden yırtıyon laan defterimi. Azına zıçıcam olum senin. bittin sen.
6.sınıf
soru: osmanlı ordusunu şematik biçimde gösteriniz.
cevap: eyalet askerleri, akıncılar, ocakbaşı askerleri. (sanıyorum karnım açtı.)
orta 2 din sınavında hocanın sorduğu soruya verdiğim cevaptır.

soru: kurban nasıl kesilir ve nasıl yenir?

cevap: kurban kasaba kestirilir. ilk gün genelde kebap yapılır ikinci günlerde sulu yemek olarak yenilebilir.

not: doğru cevabı hala bilmiyorum.
ders:coğrafya
soru:boğaz vadilere örnek veriniz.

cevap:çanakkale boğazı,istanbul boğazı.
Karşı kelimesi ile cümle kurun diyen soruya karşılık ;''Bayıra karşı yatır beni,tırmala beni kaşı beni.'' cevabının verilmesi.
-çinlilerin türklere karşı izlediği politikayı açıklayınız. +köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek.
ortaokulda, ingilizce kompozisyon sınavında;
artık, günümüzde insanlar...
diye kurmak istediğim cümleyi, artık kelimesini sözlükten bakarak(sözlük serbestti),
Remnant (Artık, kalıntı, herhangi bir organ veya oluşumun, embriyonal hayattan gelişme göstermeksizin kalmış artığı ), ....
kelimesi ile başlayarak amerikalı ingilizce öğretmenimin kafasını epey bir karıştırmıştım.
Lise dönemlerimizde yaşanmış bir olaydır.
Bir bayan arkadaşımız coğrafya dersinden kalmıştır. hocamız bir güzellik yapıp sözlüye kaldırır sorduğu soruya doğru cevap verirse o dersten kanaatle geçiricektir arkadaşı.
-hoca; kızın türkiye'nin en büyük gölünün adı nedir?
arkadaş düşünür de düşünür ancak cevap vermez bir türlü, hocanın sabrı iyice tükenir ve yeni bir soru sorar.
- kızım van gölü türkiye'nin en büyük nesidir?
cevap yine gelmez..

tüm bunlara rağmen hocamız o kızı o dersten geçirmişti.
idare hukuku sınavı...

+objektif sorumluluk nedir?
why-subjektif olmayan sorumluluğa objektif sorumluluk denir.

sanırım asistanlar arasında en az bir hafta dalga konusu olmuşumdur.
siyasi düşünce tarihi dersinin sınavındayızdır ve soru machiavelli'nin "the prince" eseriyle ilgili fikirleri içerir. arkadaşım benden ısrarla kopya istemektedir, çok uzun ve çetrefilli olmasından ötürü kopya verememekteyken dönerek yaz birşeyler dememle arkadaşın soruya verdiği cevap ; "machiavelli is an italian"

bizleri kalan 3 sene yarmış cevaptır.
üniversite 2. sınıfta ceza genel hukukunda arkadaşımın verdiği yanıttır;

soru(özetle): babasının mal varlığını elde etmek için onu zehirleyerek yavaşça öldüren oğlu vs... (cevap: taammüden adam öldürme vs...)

arkadaşın cevabı: babasının mirasına konmak sureti ile adam öldürme suçu.

hoca derste 20 dk yerin dibine sokmuştur bu arkadaşı.
benimkiler hala lise hocalarındaymış, öğrencilere ibret olsun diye gösteriliyormuş. osmanlı ordusunun sağ kanadına obafemi martins yazdım ya lan.
Bilmediği soruya ":(" smileyini koymak.
Tarih sınavı ve soru şu: Sarayın bölümleri nedir? Doğru cevap: Enderun, harem, birun. Arkadaşın verdiği cevap: Mutfak, banyo, yatak odası.
soru: ahmet haşim'in tüm eserlerinin toplandığı kitabın adı nedir?
cevap: the best of ahmet haşim.
soru : koşma nedir.

cevap : yürümenin hızlısıdır.
Hayat hikayesi ve Aldigi not : 45, hiç de fena degil bence.
yıllardan 2009 lise 3. sınıf,din kültürü ve ahlak bilgisi sınavı :
soru : Hazreti Muhammed(s.a.v)'ın en belirgin özelliği ...... olmasıdır.
cevap : Yakışıklı

not: bizzat yaptım ve sonuç olarak yazın sorumluluk sınavına girmek zorunda kaldım din kültüründen.
http://instagram.com/p/abN7qLwDUN/#
Şimdi hatirlamiyorum, bi vizede biri yazmış cevap kağıdına bilim adamı yerine " michael jackson" diye.
Baya gülmüştüm.
8. sınıf ders tafik ve ilk yardım senenin son sınavı. soru: şoka giren kişiye ne yapılmalıdır? cevap: tokat atılmalı yüzüne su dökülmeli. yıllar sonra öğrendim doğrusunu ehliyet için. yapılmaması gerekenler aklımda kalmış demek ki.
Din kültürü sınavı
Boşluk doldurma sorusu. Sınıfta kimsenin bilemediği tek sınav sorusuydu.

Arabistan'da kurulan ilk müslüman ticaret birliği .....'tir

Verilen cevap; hassik
Kimya sınavı :
soru : WC nedir?
cevap: tuvalet.

doğru cevap : tunksten karbon bileşiği.