bugün

bir felsefe sınavı...sınava çalışmayan arkadaşımın cevabı oldukça manidar:
'bu soru hakkında tek bildiğim şey,hiçbir şey bilmediğimdir.'
koşma nedir? *
cevap: yürümenin hızlı şekline koşma denir.

kimlere zekat verilmez?
cevap: şeytana.(ilkokul 5)
* -shakespeare'in othello adlı eserindeki iago karakterini irdeleyiniz.
-iago tam bir orospu çocuğudur.ayrıca kötü kalpli fena bir adamdır.nuri alço ve tecavüzcü coşkundan bir farkı yoktur.aslında fazla irdelememek gerekir.
humanity sınavında gladiator filmiyle ilgili 5 puanlık bonus soru sorulmuştur. kapak sınavda bir bok yapamamış olmanın verdiği rahatlıkla bu soruyu aynen şu şekilde cevaplamıştır. *
'' we can see in the movie kılıç, kalkan, mancınık, ok-yay(especially used with fire) and horse car(at arabası)''

komik değildi, trajikomikti bu bana göre. ayrıca, hayatımda hiç 5 puan için gıçımı bu derece yırtmamıştım. *
(bkz: ne hallere düştük be sözlük)
fransız ihtilalinin neye karşı olduğu sorusuna verilen klasik "sabaha karşı olmuştur" cevabı yazılıda denenmiştir. sonuç: hocanın da geyik olmasının yardımıyla tam puan alınmıştır.

gene bir tarih yazılısında "büyük iskenderin asıl amacı nedir?" sorusuna gerçek cevap verildikten sonra altında "- tüm bunların yanında tek amacı iskenderi bırakıp döner dükkanı açmaktır" diye eklenmiştir. çok şükür gene tam puan alınabilmiştir.
(bkz: #2659120)
soru: yüksek bi yerdesiniz.rüzgarın nereden nereye estiğini nasıl anlarsınız?
cevap: hocam parmağımı yalarım havaya kaldırırım,öyle anlarım.isterseniz bide şekille göstereyim.(yan tarafta çizilmiş parmağı havada bi çocuk)
soru: toprak çeşitlerini yazınız?
cevap: az kaymış toprak,çok kaymış toprak,kaymamış toprak.
soru: dördüncü muratın özelliklerini yazınız?
cevap: dördüncü murat çok kuduruk bi adammış. çok çalışmış,100ün üstünde çocuğu varmış.hamam da cariye kovalarken ölmüş.aynı zamanda zeki,çevik,atik,hızlı artı araştırmacı bi adammış.allah rahmet eylesin.toprağı bol olsun.
soru: sadabat paktı hakkında bilgi veriniz?
cevap: (öncelikle şunu söylim ben o sadabat paktını sadabat parkı die okudum) sadabat parkı eyüp te ikinci abdülmecit osman tarafından yapılmıştır.çok güzel bi parktır.yeşillik ağaçlık,çocuklar için eğlence alanı.gülhane parkını biraz andırır ama lale devrinde yapıldığı için daha eğlenceli bi görünümü vardır...
* *
2 gün önce olan taze olay.

sınav sözlüdür fakültenin en yaşlı 3. hocası tarafından yapılacaktır.2 şerli 2 şerli öğrenciler içeri girer.

-şimdi biz burda 3 arkadaşız.
-evet hocam
-sen söyle bakalım şimdi bik bik bik.
-e hoca kem küm
-sen söyle bla bla bla
-e hocam eee ııı şeyy
-çıkın dışarı tembeller

öğrenciler çıkarlar ancak birisinden kemal sunal repliği gelir..

-e hocam hani arkadaştık.

daha sonra öğrenciler alınmaz başka birisi tarafından * sınav yapılır.
3 4 5 ucgeni nde 5 in yerine X yazilmis ve X in bulunması istenilmistir,

ogrenci x i yuvarlak icine alarak işte burada yazar.
(bkz: eyvah yine mi yazılı var)
ortaokul 1 de yaşanmış bir olaydır..
Çamurun zararları nelerdir gibi bişidi soru anımsayamadım..
Arkadaşın CEvabı:
-çamurda oynarsak üstümüz başımız kirlenir, annemiz bize çok kızar.
bir biyoloji sorusunda arkadaşın aklına doymuş yağın ingilizcesi gelmiyor. türkçe olarak yazıyor ama parantez içinde de ingilizcesini yazmaya çalışıyor sınavdan sonra gelip soruyor doymuş yağın ingilizcesi neydi diye. ben full oil yazdım parantez içinde diyor. yarılıyoruz tabi. neyse itiraza gidiyoruz beraber olur da not yükselir diye. bakıyoruz o soruya ne yazmış diye;doymuş yağ( full yağ). ikinci bi yarılma bu sefer daha kuvvetli yarı türkçe yarı ingilizce anlatmış adam derdini. cevabın doymuş yağla da bi alakası yok zaten.
din sınavında soru şöyledir:
"kuran neden arapça indirilmiştir?"
cevap: "çünkü o zamanlar arapça çok geçerli bir dilmiş, aynı şimdinin ingilizcesi gibi. işe girmek için mutlaka arapça öğrenilirmiş. herkes arapça bilir, bilmeyenler kursa gidermiş. onun için arapça indirilmiştir." * *
ilkokul 5. sınıf fen ve teknoloji sınavı idi:

-kömür nasıl oluşur?
+kömürü bir adam arıyormuş. onun düşmanları da arıyormuş. aradan yıllar geçmiş. hala arayş içindelermiş. en sonunda arayan iyi adam bulmuş. ararken bir de bakmış bi siyah taş gibi bir kömür. iyi adam köydeki herkese bu haberi vermiş ve kömürü yakmaya karar vermişler.

yaratıcılığından ötürü takdir edip, sözlük yazarı olmasını önerdim kendisine.. anlamadı tabi bişi. yok len şaka, anlattık doğrusunu.
hoca: özgürlük nedir?
öğrenci: evin her odasında boxer la dolaşabilmektedir.
ilkokul 5.sınıf , türkçe sınavı:
soru: üzüm üzüme baka baka kararır atasözünü açıklayınız?

sallamanın kralı: üzüm asmada yetişen bir meyvedir.ancak bazı üzümler sürekli güneş aldıkları için fazla kararırlar bu kararma diger üzümleri de fazla etkiledigi icin onlarda kararabilirler...daha gidiyor bu kompozisyon bir sürü ekolojik denge olayları anlatılmakta.**
lise 2 din sınavı

soru:allahın ebedi olması, yaratılmamış olmasına ... denir
arkadaşın cevabı:bomba
sonuç: 1 gelen din dersi
edebiyat sınavı
soru:tekke tasavvuf edebiyatındaki 'meyhane' yi açıklayınız?

cevap:tasavvuf şairlerinin toplanıp, bir yandan şiir yazıp bir yandan içtikleri eğlence ve kültür mekanı.
dersin adı finansal tablolar analizi.kimsenin sorulmuş olan sorulara verdiği ortak bir cevap yoktur.dersten geçmenin tek yolu mantıklı bir şekilde olabildiğince saçma sapan formüller de uydurarak bir sonuç elde etmektir.özellikle sonuç tam sonuç çıkıyorsa ki bu büyük bi başarı olur -cvp yanlış olsada- dersten kalmak imkansızdır.neyse efendim hikayede bir çay bahçesi ve hikaye bu ya o bahçeye musallat olmuş mafyası olmayan gariban bi aileden bahsedilir.şu kadar vade ile şu kadar kredi almışlardır.şu kadar günlük ciroları vardır bla bla bla.Ne kadar süre içinde bu çay bahçesi kendisini amorti eder?Benim cevabım 3 sene 8 ay 2. hafta 3. gün ikindiye kadar... Tabiki geçtim dersi..

Dersin adını bile hatırlamıyorum.sorulan soruda baltık ülkelerinden kafayı sıyırmış profların görüşlerini yazmak artı puan kazandırıyo.ammavelakin ben olaya vakıf değilim.Bende eskiden manchester'da oynamış norveçli milli oyuncu Solskjaerin adını vermek suretiyle gıyabında muhtemelen hayatında duymadığı fikri olmadığı aptal yönetim teoriyle ilgili derin düşüncelerini ortaya koydum ayrıca ünlü ispanyol filozof paul gasol ile fikir teatisine bilem soktum.ve tabiki bu derside geçtim..geçerli bi sallama yöntemidir.şiddet ilen tavsiye edilir..
Soru: Hamile kalmamak için yapılabilecekler *
Cevap: Erkeklerle ilişkiye girmek

Soru: Hamilelikten korunma yollarını yazınız:
Cevap: Prezervatif, kadınların cinsel organına giren hortumumsu vida gibi plastik.... (bkz: yuh)

Başarılar Kimya Bölüm Başkanı
Teşekkürler (Öğrencinin Adı)
felsefe sınavı
soru: düşünüyorum öyleyse varım sözünü açıklayınız.
cevap: düşünemezsek var olamayız, var olmazsak düşünemeyiz. düşünemiyorsak hayvan mıyız?
Ders: Tarih, osmanlı tarihi
soru: türk askerlerinin özellikleri nelerdir?

kafası karışmıştır skirmish'in ne diyeceğini bilememiştir, biraz ciddi biraz laubali bir şeyler doldurmuştur. gün gibi aklımdadır.

cevap: düzenli bir ordumuz vardı.* askerlerimiz çok cesurdu. kanlarının son damlasına kadar savaşırdı. * diğer ülkelerden önde olduğumuz için silah ve kalkanlarımız üstündü. silah olarak top ve tüfek kullanırdık. * turan taktiği adı verilen taktiği yüz yıllarca yapabilmişizdir. akıncılarımız vardı. savaşa hep önden allah allah diyerek giderlerdi.

bir hafta sonra hoca beni tahtaya kaldırıp bir güzel fırça çekmiştir. benim pişkin pişkin gülmemle iyice celallenen hoca, dayanılmaz hakaretler etmiştir. ancak bir skirmish duracağı yeri bilir.

not: gerçektir arkadaşım mesaj atma bunun için.
not2: şaka maka sınavda türk ordusunun pikeman ve skirmish e denk gelen; kargıcılarımız ve çatışmacılarımız gelişmiş değildi, cevabını vermeyi bile düşünmüştüm...
not3: bu da böyle bir anımdır.
not4: ne var olamaz mı?

(bkz: skirmish ile maydonoz arasındaki farklar)
(bkz: bir hıyar iki hıyar daha üç hıyar etmesi)
sınav sorusu: hacim nerdir? örneklendiriniz.
Öğrencinin cevabı: hacim hacca gitmiş olana denir.
Örnek: nasılsın hacim.

(bkz: bişey diyemiyorum artık)*
bir saglık sınavı:
soru: içildiginde insanı kör eden öldüren alkol? *
ykobo: sahte rakı

cevapsa metil alkolmus..
işlemler yapılmış ve sona şu ifade kalmıştır:

'sinx/n' (n'ler sadeleştirilir!)

six = 6, cevap 6'dır.